Zoner Photo Studio X

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 2. 11. 2016 18:36

Ale ved vravím, že každý kto FOTÍ... ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 11. 2016 21:09

Callgaro píše:
DUDISKO píše:
Flor.cz píše:Jo, to je to co nechápu, že má někdo výbavu za 150K a šetří na Lightroomu.

Daleko líp vyjde šetřit na výbavě a dohnat to postprocesem.


a to si ja zase nemyslím..
kvalitne odfotiť je 100 krát lepšie ako niečo machliť v programoch..


Se pak zase ptej jak docílit looku fotek...

nepochopili sme sa ..

napr. nízku clonu (drahším objektívom s f 1,4) nahrádzať rozmazávanie pozadia v postprocese niečo, čo bolo odfotené na f5,6 .. ale dá sa to samozrejme zobrať z iného uhlu pohľadu.. ale to vedie ku konfliktom.. len sa mi to nechcelo rozpisovať do podrobna..

-- 2. 11. 2016 22:16 --

landov píše:
DUDISKO píše:zoner X mám.. a cena?? tak nejak za "stiahnuté data" a ide bez nejakých dopalatkov.. raw sa dá, ale je to pomalšie ako LR inak funkcií háfo..
riešim na vyvolanie rawu LR a ak treba niečo z jpegom tak ZP14 alebo ZX - tam je toho viac (vrstvy) ale nechce (nie je čas popri práci a riešenie rodiny) sa mi učiť niečo nové .. stačí mi Z 14 na bežné úpravy..

MAX Poprad ;-)
A k veci: LR je myslim uplne postacujuci aj na JPG...kombinacia na upravy foto (LR+ZPS) mi nedava ziadny zmysel.


jo poprad..

v LR nemám napr. zrovnanie línií, vrstvy som nenašiel (dá s selektívne označiť a upraviť.. ale nemám na to nervy, lebo vidím svoje chyby a nedokonalosť (napr vlasy vo vetre nedám pri rozmazaní pozadia a p.)..)
niektoré filtry v zX sú OK, keď mám foto v určitom formáte a chvem rýchlo zmenšiť na web tak LR dlho spúšťa ( rawy nedržím ) tak ZPS je rýchly na to a dobrý..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 6. 11. 2016 22:13

Včera mi přišel mail že mají akci na předplatné za 74kč/měsíc, kdyby to někoho zajímalo :D Nabídka prej platí jen tři dny a je to na rok...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 7. 11. 2016 10:44

mně přišla nabídka na 594/rok, tak jsem to vzal :-)
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 26. 11. 2016 20:24

Zkoušel jsem si jen tak rychle porovnat to zpracování RAWu (CameraRaw vs Zoner 17 vs Zoner X a ještě jsem tam přihodil Capture One Express for Sony).

Hrozně narychlo: fotka podexponovaná o 5EV a přeexponovaná o 5EV (nějaká obloha by byla určitě lepší, než žárovka, ale whatever), a co z toho lze tak rychle vytáhnout (posuvník expozice +-5 (CameraRaw) nebo +-4 a k tomu ještě nějaké další snížení/zvýšení jasu/stínů/světel (ostatní ... protože mají posuvník expozice jen do +-4)).

Ještě jsem pak zkusil raw engine Zoneru 16 a ten měl blíž Xku než 17ce. Zoner 17 mi prostě přišel na vytahování stínů nejtragičtější. Což taky vysvětluje, proč pro mě byly možnosti rawu od Adobe takovým příjemným překvapením po přechodu ze Zoneru 17.

p5.JPG


m5.JPG
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 19. 12. 2016 20:42

Zdravím.

Mám k PC připojený dva monitory (monitor a TV). Na monitoru upravuji (Vyvolat) a na TV (Správce) mám obrázek ve velkém. Jak docílit toho, abych viděl i na TV okamžité úpravy? Zatím to funguje jen když dám export. Nikde jsem nic o tom nenašel. :-]

V Lightroomu to funguje automaticky hned po zapnutí režimu dvou monitorů.

Díky :-)
Psycho vlk Wolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 19. 12. 2016 21:20

Tak keď používaš LR, nechápem prečo ten masochizmus so Zps?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 19. 12. 2016 23:22

Tak jako bez diskuze je LR špička.

Občas Zoner zkouším a tohle mě překvapilo, že to nejde. Tak se ptám jak to rozchodit, pokud to vůbec jde.

Možná jsem masochista, ale ZPS mi přijde uživatelsky přívětivější. :D :twisted:
Psycho vlk Wolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 12. 2016 12:57

To som si myslel kedysi tiez, ale po par tyzdnoch v LR som v tom case stiahol na skusku ZPS18 a bol som doslova sokovany chaosom v ovladani !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 20. 12. 2016 19:08

Mě se třeba oproti LR v ZPS libí, že nemusím nic importovat a děla podobné věci. Rovnou si to najdu ve správci a dám Vyvolat. Pak, že v něm zůstává ta upravená fotka, dokud nevymažu informační soubor nebo se nevrátím k původní. U LR odstraněním fotky z katalogu úprava zmizí. Asi to lze někde uchovat, ale nikdy jsem tu možnost nehledal.

Problém je, že jsem amatér a fotky si nechávám pro sebe. Sem tam na FB nebo někam do galerie. PS jsem nepoužil a v LR upravím fotku max použiji přechodový filtr. Tím to končí. Proto zkouším občas i ZPS a tohle mě celkem překvapilo, že nejde. :D
Psycho vlk Wolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 12. 2016 19:53

V nastavení katalogu LR jde zapnout, aby se úpravy ukládaly do externích xmp souborů.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 22. 12. 2016 15:09

Okej, mrknu na to. Ale stále potřebuji poradit s těmi monitory. Lze to nebo nelze? :-D
Psycho vlk Wolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 23. 12. 2016 07:03

tak napis na ZPS support
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ziki 25. 12. 2016 11:22

Psycho vlk Wolf píše:Mě se třeba oproti LR v ZPS libí, že nemusím nic importovat a děla podobné věci. Rovnou si to najdu ve správci a dám Vyvolat.

Toto byl přesně důvod, proč jsem se roky držel ZPS jak houno košile a přecházet na LR se mi nechtělo. Prostě vytáhnu kartu z foťáku, Total Commanderem přesunu fotky do patřičného adresáře, zpustím ZPS a jedu. Když se rozhodnu třeba adresář lépe přejmenovat nebo přidat další fotky, tak vidím změny v ZPS okamžitě. V LR je třeba fotky nejprve importovat nebo pokud do adresáře přidám dodatečně další fotky, tak je potřeba adresář synchronizovat (při opomenutí pak marně hledáte nějakou fotku). A když jsem přetahoval LR knihovnu ze starého PC do nového, kde byly fotky na jiném disku, tak bylo třeba pro každou složku ukázat LR nové umístění (naštěstí těch složek vylo jen pár). Ale na druhou stranu, co Zoner se ZPS posledních pár let předvádí mě přesvědčilo, že tudy už cesta nevede a přejdu na LR.

kozakm píše:V nastavení katalogu LR jde zapnout, aby se úpravy ukládaly do externích xmp souborů.

To je sice pravda, ale to funguje pouze u proprietárních RAW souborů. U souborů DNG, JPG, TIFF se XMP sidecar nevytváří a změny se zapisují rovnou do upravovaného souboru.

landov píše:tak napis na ZPS support

Z vlastní zkušenosti vím, že s technickou podporou Zoneru si vyměníte pár hezkých mailů, ale výsledek nulový.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 7. 1. 2017 21:49

podarilo sa vam niekomu nahodit niksellection pluginy do ZonerX?
maciakba
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků