look fotiek

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 29. 10. 2016 07:28

Fajkusj.. Viem.. Ale aj tak mi to pomohlo trochu inak skúšať úpravy.. A ano.. Skusim fotit v podobnom svetle..
(odrazku a miesta na fotenie som mal.. Ale maminka nechcela pred luďmi "šaškovať" tak len na prechádzke čo som si momentky "ukradol" )
Lotrandor.. Tiež fajn uprava.. Niečo robite inak.. Pracujem na tom.. Mozno prihodim este dačo podobné
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 29. 10. 2016 17:25

pár
IMG_3112mala.jpg

tu už som veľa softil :-)
IMG_3088.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 30. 10. 2016 14:52

Záleží na typu světla (zataženo, stín, modrá obloha atd.), dále pak okolním prostředí (hodně odraženého světla od okolní zeleně výrazně posune barvy) a spoustu dalších okolnostech. Další věc je pak barva kůže jednotlivce. Co fotím např. firemní portréty, kde najednou se stejným svícením nafotím hromadu osob, tak i při stejné úpravě je pleťovka pokaždé jiná. Často bledá, do růžova, nebo v horším případě flekatá. Takovou tu zdravou hezky opálenou barvu má málo lidí a přes zimu je to nejhorší. Hodně pomůže fotomakeup.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 10. 2016 19:19

Kurňa, dyť máš přímo přes obličej šlic od slunka, kdyby to byla reportáž s Angelinou Džojlí, když jsi ji načapal, jak kadí u zdi zámecké obory, ale fotíš manželku, tu asi ještě někdy uvidíš, proč to okamžitě nesmazat? To má několik levelů.
1) za tohoto počasí si vůbec nevezmeš foťák
2) vezmeš si foťák, ale vůbec ho nevyndáš
3) vyndáš ho, ale nezapneš
4) zapneš, ale jenom se podíváš co máš na kartě, jestli jsi to už stáhnul a odarchivoval

Cokoli další nemá absolutně smyl. Mnou podané informace neplatí, pokud jsi si koupil aparát včera, to máš body, že nefotíš klávesnici a knihovnu Billy.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 10. 2016 22:05

no.. asi tomu moc nerozumiem
myslím však že fotenie na mojej cvakacej úrovni nie je o výsledku (zatiaľ) ale o ceste..
a mne tá cesta robí zatiaľ radosť :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 30. 10. 2016 22:20

Já třeba první cca dva roky světlo moc neřešil a podle toho to tak vypadalo, portréty byly často nepovedené. Pak jsem přišel na to, že je potřeba řešit hlavně to světlo a hledal jsem ideální podmínky na krásně nasvícený portrét. To pak šlo všechno lépe, fotil jsem v pohodě ve stínu (nebo při západech) a teprve když jsem zvládl ty jednoduché podmínky, tak jsem se začal pouštět do focení i za ostrého slunce, což už je pro mě třeba o level těžší disciplína. Musí se to pak fotit "jinak".

Obrázek
nebo
Obrázek

Takže doporučuju taky tak...začít fotit v ideálních podmínkách a pak až člověk zjistí co a jak, zkoušet i ty těžší. A vytáhnout někoho při západu slunce je stejně větší romantika, tak proč nespojit příjemné s užitečným ;) :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 31. 10. 2016 00:20

Vite jak se foti na slunicku? Jde se do stinu.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 31. 10. 2016 00:41

Tak já jsem taky zkusil, ale jen na noťasu...
Přílohy
IMG_3056-2.jpg
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 10. 2016 08:53

Barevné tonování je pro mě na fotce nejhorší porod.
Neumím to. Ta 1. fotka jak už tady všichni psali je focená za úplně jiných podmínek. Tak jak tu někdo psal že je přisvícená, tak si myslím že ani být nemusí.
Všecny ty pokusy o úpravu portrétu jdou podle mě do teplých tónů což ta první fotka moc není. Zelenou (pokud tam nějaká zelená je) všichni stahujete k oranžové a žluté. RAW sem neviděl (dudiskův) takže nevím, ale asi odhaduju že to listí v pozadí už je spíš podzimní do žluta.
Co se týká úprav v LR tak jak tu psal myslím hoax je to o vylazení HUE, SAT, LUMIN posuvníků a pošoupání posuvníků v Profilech a WB (mimo jiné) :-) :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 31. 10. 2016 10:55

Jj, barvy jsou kolikrát pakárna, když se nechcete spokojit s tím co produkuje foťák a chcete to mít konzistentní. Ale 6D má barvy/pleťovku v pohodě. Dá se s tím pracovat.
Jinak dneska je konkurence obrovská, pokud si tím chcete vydělávat. Proto taky hodně lidí tónuje, protože je to zkrátka in. A ti zdatnější aby se odlišili od ostatních :). Pořád jede ten filmovej look (viz vsco) apod. Ale nemusí to bejt špatně, některý filmy mají zajímavý barvy. Osobně už jsem toho docela přesycenej, protože to používá každej a někdy je to moc. Proto si zkouším barvy dělat podle sebe a najít nějakej kompromis.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 31. 10. 2016 12:44

Tak jsem si v praci pohral rychle ale nemam tu tablet tak jen s mysi a decentne.
IMG_3056-as-Smart-Object-1.jpg
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 31. 10. 2016 13:02

ale pohubla nám ve tváři :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 31. 10. 2016 14:25

pekne jsem to zprasil ... udelal jsem to za 3min a postnul aniz bych se na to dival jak to delavam :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 31. 10. 2016 14:34

lol
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 31. 10. 2016 17:52

Tak jasně, že každej má trochu jinou barvu kůže. A proto se mám snažit o to, když vyfotím celou firmu to upravít tak, že budou mít všichni stejnou pleťovku?
Sory, portréty nefotím a nikdy fotit nebudu a proto asi nechápu, co to znamená hezká pleťovka. Nikdo je prostě hezkej a fotogenickej od přírody. A nikdo, převážně ženy si musí ráno na xicht namalovat obličej, aby to podle nich za něco stálo. Ale z toho stejně hezká fotka asi nebude.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků