fotomobil??

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 10. 9. 2016 07:05

Nazdar.. nedávno ste sa trochu bavili o fónoch..
mne odchádza baterka /na mojom staručkom G-SMART GURU 1 a nedá sa vymeniť/ do kremíkového neba a hľadám nástupcu ..
jediné, čo mi vadilo bol výstup foťáku.. inak stačil..
prebehol som veľa recenzií a nejako som sa už zamotal..
požiadavky:
1. dobrý zadný foťák.. predný ma moc nezaujíma.. síce mám na fotenie zrkadlo a vim že z miničipu dostanem málo ale fón ja stále pri ruke a dosť som
2. 3giga pracovnej ram a viac.. (pamäť stačí aj 32 - aj tak predpokladám denné dobíjanie a ak niečo dôležité tak si to stiahnem do PC)
3. baterka - vysím dosť na nete a predpokladám že ak bude dobre fotiť a bude to mať zmysel tak sa zdržím aj pri úpravách
4. cena okolo 300€ - viem.. chcem muziky veľa za málo peňazí
5. veľkosť .. 5palcov stačí.. ale ak byde viac nezbláznim sa..
6. viditeľnosť na slnku

favoriti..
LG G4 - nepáči sa mi design ale vachvaľujú ho na fotenie (G5 - drahšia) , ale keď som videl fotky v plnom rozlíšení tak sa mi to zdalo preostrené a rozpatlané niekde, cena OK
samsung g G6.. - samsung nejako nemám rád len fotky sa mi videli použiteľné.. - cena :/
xiaomi mi 5 - fotky pri plnom boli celkom OK.. ale nejaký problém s jazykom, - cena (mi 4 má synátor a je fotograficky celkom OK)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 9. 2016 08:39

Z tych co sledujem ja: Huawei P9 (nie Lite, ten ma slabsi fotak), Honor 8 (paci sa mi dizajn a fotak je tiez super), starsi Huawei P8 (ma stabilizaciu a slusny fotak aj nastavenia). Su ale skor medzi 300-400€.
Ja dost zvazujem iPhone 7 Plus, kde sa mi paci dvojity fotak s roznymi ohniskami a stabilizaciou. Bol by to moj prvy mobil nad 300€, tak skor je to len v rovine spekulacie (ak nie ten, tak urcite vezmem Honor 8 alebo Lumiu 950 za menej ako 1/2 ceny)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 10. 9. 2016 09:13

V tom limitu bych bral asi LG Nexus X5. Výrobce sice LG, ale pod diktátem Googlu, tzn. čistý Android bez zbytečného balastu (bolest hlavně Samsung a Huawei) a velmi slušný foťák.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 9. 2016 11:20

One Plus 3, trochu dražší a větší, ale jinak pecka.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 9. 2016 13:19

Ako vraví kozakm. Používam op3 už 3 mesiace a som nadšený. O pomere cena/výkon ani nehovorím.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 9. 2016 13:35

OP3 vyzera fajn, dokonca aj cena je prijatelna. Mozem ho zaradit do vyberu :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 10. 9. 2016 13:48

Teda fakt že jo, 6gb RAM je už PC. Skoro mne mrzí nedávná koupě Sony, utěšuji se akorát pamětí (mám na hudbu 128gb kartu, co mám Sony Z5 compact tak Fiio leží v šuplíku) a voděodolností.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 10. 9. 2016 14:06

Dík za rady.. bol som na zemiakoch.. 76 vriec ..
Mrknem ten one plus 3
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 12. 9. 2016 20:27

hmm.. asi budem musieť navýšiť cenu okolo 400€
bol som si poskúšať LG G5 a celkom fajn.. tá širočina je zaujímavá a kreatívna.. akurát kvalita slabšia..
cenou najlepšie LG G4 - foto fajn..asi favorit za tú cenu..
Huawei P9 - štýlový pekný.. bez optickej stabilizácie však..
teraz som sa dočítal niečo o xiaomi mi 5c nejaký brutus pamäť , prkný.. cena sa uvidí
oneplus3 trochu drahší..
tak uvidíme kam sa to posunie.. iný typ??
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 12. 9. 2016 21:47

Hodně chvály na kvalitu fotek jsem slyšel na Samsung Galaxy S6.
Akorát ta baterka má jen 2600 mAh.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 14. 9. 2016 13:59

za mna Huawei P9 a fotit do DNG ,vzdy som bol k fotomobilom skepticky ale ked som to natahal do LR tak som pozeral co to dokaze :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 9. 2016 16:29

vyzerá to dobre..
narazil som teraz na huawei nexus 6 a bolo tam najviac detailov aj keĎ to trochu podexponovalo.. ale za slabého svetla najlepší..
je to veľké ale dalo by sa na to zvyknúť..
samozrejme to má ALE! preostrovanie v jednom teste dopadlo katastrofálne..

P9 sa dá zohnať za 420.. dosť.. ale ten fón vyzerá dobre.. zamrzí 4:3
fotky dobré..

-- 14. 9. 2016 17:35 --

čo stabilizácia v slabšom svetle?? nechýba?
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 9. 2016 16:57

6P ani P9 ju nemaju, co je skoda. Ked som pozeral fotky z automatiky, tak P9 ide s casom k 1/17s, co je dost narocne na udrzanie. Nexus sa snazi drzat 1/30s a radsej dvihne ISO. Ma aj mierne svetlejsi objektiv. Skoda ze nepodporuje pamatove karty, no mozno to nebude problem.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 14. 9. 2016 17:02

A co s tymi mobilmi preboha fotíte, ze tak riesite kvalitu fotaku ? Akoze sorry, ale nejako to neviem pochopit.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 9. 2016 17:59

čo?
no neviem ako ty ale ja berem zrkadlo von ked idem fotiť pre radosť alebomám nejakú akciu..
inak nie.. čo je asi 0,01 percento času..
telefón mám stále u seba a vecí na fotenie je už až veľa.. cez fotky známim, čo ako vyzerá, kde sme a ako tam je, proste tie fotky a rýchlosť prenosu cez médiá je stupňujúca a aj ja som tomu podľahol.. aj keď som to zo začiatku neznášal.. ale napr všera som si spravil v práci selfičko a poslal ho manželke ko mi sedí nová bunda.. no proste chcem čo najlepšie riešenie telefónu s foťákom ..
navzdory miestnej komunite a ich názoroch na 10000% kvalitu a neustále percento zlepšovania techniky ľudia v bežnom živote riešia trochu iné veci.. a 99,99 z nich nejaká prehnaná kvalita nezaujíma.. dôležitý je moment a rýchlosť akou zdielaš..
hmm a asi som sa dostal od kvality k rýchlosti a chcem mať stále pri sebe záznamové médium... teda mobil (ten vláčim všade) a chvem z toho vyťažiť ako fotograf-amatér čo najviac..
samozrejme keďže nie som " vo vate" tak hľadám rozumný kompromis kvalita / cena..
preto to vlákno a možno niekto rieši niečo podobné.. a niečo sa dozvie..
myslel som že na to tieto fóra sú.. aj keď by to malo byť niekde o telefónoch ale tu poznám ľudí a som pohodlný hľadať inde..
teraz prechádzam recenzie a fotky z fónov a snažím sa zdôvodniť si nákup 400evrového fónu..
mám 11 na výber.. od xiaomi mi 4C za 220 až po najdrahší vo výbere oneplus3 za 486e..

ale cena_výkon mi zatiaľ príde asi naj LG G4 (301e v koži) s možnosťou meniť baterku (15e).. zatiaľ, kým nenájdem dôvod na niečo iné, čo ma presvedčí viac/menej investovať..
DUDISKO
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků