Fujifilm S5000 - vadné fotografie po delším nepoužívání

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zik2 16. 12. 2015 21:51

Dobrý den,
po čtyřech letech jsem se dostal k tomu, abych si nechal opravit celkem banální závadu na fotoaparátu (vylomené úchyty na kryt baterií - v podnikovém servisu mi řekli, že se to opravit nedá, protože už nemají díly, tak jsem sháněl po Praze, kde mi to udělají).

Když jsem s ním zkusil fotit, zjistil jsem, že fotky jsou naprosto vadné, viz obrázek (http://s18.postimg.org/e7mqctscp/DSCF1642.jpg). Předtím fotil bezvadně. Netušíte, čím by to mohlo být? Mohla by to být jenom „softwarová“ závada někde v nastavení, nebo je špatný hardware? Čtyři roky jenom ležel, nic se s ním nedělalo. V náhledu je to stejně špatně, jako když si to stáhnu do počítače.

Předem děkuji za všechny názory.
Zik2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 16. 12. 2015 22:17

čip bude najskôr v kremíkovom nebi.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 17. 12. 2015 11:22

Jj, takhle mně kdysi exnul Nikon, ale měli přiznaně vadné čipy, tak mě to i po záruce vyměnili zdarma, jinak to má smysl jen vyhodit.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 17. 12. 2015 11:56

Jedine to vydavat za umysl autora na poli abstraktniho umeni
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zik2 17. 12. 2015 12:32

Díky za odpovědi, i když jste mě moc nepotěšili, když jsem si zrovna zaplatil za opravu těch dvířek... :(

Troufnul by si někdo odhadnout, kolik by řádově mohla stát oprava?
Zik2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 17. 12. 2015 13:38

Neviem ako je na tom fuji servis, ale obecne u kompaktov je zmena čipu podla mňa nerentabilná, väčšinou to bolo blízko ceny nového kusa. Riešil som olympus, sony a neoplatilo sa. Canon som mal štastie že vtedy menili tie vadné sony čipy zadarmo aj po reklamačnej dobe, ale to už bolo dávno...
V každom prípade za optání nic nedáš.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zik2 21. 12. 2015 22:42

Dobře, díky za informace. Zkusím to.
Zik2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků