Vyhruzky konkurence - Vase zkusenosti

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 3. 2015 23:34

Kamarad se mi sveril s nedavnou zkusenosti z prazske Lucerny. Maturitni trida ho pozvala jako vlastniho fotografa, avsak bylo mu vyhrozovano primo v sale nekolika jedinci najednou (patrne "ochranka" mistnich fotografu), ze mu znici fotoaparat.

Setkal jste se nekdo uz s temito "hrdiny", co vyhrozuji "kunkurenci", at uz primo ve zminene Lucerne, nebo jinde a nekym jinym?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 9. 3. 2015 06:05

No ty vole. Kvôli tej biede fotozárobku aby si človek dal kurz krav maga. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 9. 3. 2015 08:12

Praha ...
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 3. 2015 12:43

V Brne klid? :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 9. 3. 2015 13:04

V Brne je vraj nuda.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 3. 2015 13:27

V Brně jsem kdysi fotil svatbu na radnici a přimotal se tam nějaký místní elév a přemlouval novomanžele (moje kamarády), aby si vzali místo mne jeho. Když byli neoblomní, tak to zakončil slovy: "No když nechcete mít dobré fotky..." :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 3. 2015 14:53

V ostrave taky nic.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RadPad 9. 3. 2015 20:44

Ve středu jdu taky fotit do lucerny, tak snad mi nerozflákaj nadobíčko :-D
RadPad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 00:29

Když se nebudeš motat těm hochům před objektivy, myslím že to projde dobře. A kteří to jsou, poznáš snadno. Ostatně někdy se vyplatí stát jim krok za zády..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 10. 3. 2015 05:57

Když jdu na pozvání fotit soukromou akci, tak mě někdo bude vyhrožovat, že tam nesmím fotit? :-! Co to je za lidi?

Los Angeles zaplatí fotografům 50.000 dolarů za neoprávněné obtěžování (v CZ je to na di.....ia.cz)
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 10. 3. 2015 07:10

kozakm píše:V Brně jsem kdysi fotil svatbu na radnici a přimotal se tam nějaký místní elév a přemlouval novomanžele (moje kamarády), aby si vzali místo mne jeho. Když byli neoblomní, tak to zakončil slovy: "No když nechcete mít dobré fotky..." :)

Třeba to byl "nejlepší svatební fotograf"... 4000 fotek z jedné svatby :hm
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 3. 2015 07:59

To aby človek nosil na akcie čezetu. ;-)
Ale keby mi niekto šáhol na foťák, tak by dostal manfrottom takú do čela že by na to do smrti nezabudol.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 12:51

Asi bych to neviděl tak jednoznačně. Za prvé se nejedná o soukromou akci, ale o akci pro veřejnost v soukromém prostoru. A (za druhé) majitel tohoto prostoru v něm může omezit jakékoliv konání jiných subjektů za účelem zisku, tedy i fotografování. Stejně jako prodávání občerstvení, květin a podobně. Stačí přehlédnout upozornění umístěné při vstupu. A otázkou, na kterou neznám odpověď je, zda tam někde musí podobné upozornění vůbec viset. Případ v LA je nesrovnatelný, šlo o veřejný prostor.
Jinak už jsem o tom napsal cosi v 00:29. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 3. 2015 12:58

Ak má MAJITEĽ oprávnenie môže ma vykázať, (ale ak ponúka priestory pre verejnosť tak by si robil trápnu hanbu, ak tam nemá vlastnú povinnú fotoslužbu) ale vyhrážať sa mi rozbitím foťáku, to nee.
Síce som bol roky iba dnes nemódny ligový voľnoštýliar, ale pár fešákov by som ešte po parkete roztancoval.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 13:15

Vždyť píšu, že to není jednoznačné. Fotograf může mít s vlastníkem onoho sálu, nebo pořadatelem akce dohodu (s podílem na zisku) a pak se brání nelegální konkurenci (lidé s komopakty a mobily jí nejsou). Jakou formou se brání, to už je věc jiná. Ale zda to je takto, nebo jinak, nevíme, tak těžko soudit. Pokud byl onen fotograf oficiálním fotografem školy, měl tento problém řešit s některým (přítomným) zástupcem školy.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků