Photoshop

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Moreka 15. 8. 2014 11:03

Vie mi niekto poradit dobry program na fotografie s funkciou oznacit istu plochu farebne a ostatne ciernobiele ako tu https://www.google.sk/search?q=foto+mak ... B674%3B448 alebo http://fotky.sme.sk/fotka/41905/nerus-ma-citam ? Prosim nejaky FREE program(moze byt aj online)
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 15. 8. 2014 11:51

Tohle umi primo Canon fotak, vybere se barva ktera ma zustat a ostatni barvy se prevedou na cernobilou. Editory asi tohle umi vsechny, nepouzivam to tak neporadim.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 8. 2014 12:07

Online třeba Pixlr Editor
http://pixlr.com/editor/
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 15. 8. 2014 13:34

cokoliv co umi masky nebo vrstvy

-- 15. 8. 2014 14:36 --

nebo vlozit fotku do fotky ..... vezmes svou fotku a udelas ji CB pak vezmes stejnou fotku a odmazes vse ostatni co chces CB a ten maly barevny kousek das presne na misto kde je to same ale uz v CB barve a mas to hotove
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 15. 8. 2014 13:52

Ak už teda musíš, tak to umí aj zoner. Nič zložité.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skulivert 15. 8. 2014 13:59

Selektivní barevnost (odbarvení/zabarvení) umí všechny editory, výborný online nástroj je treba již výše zmiňovaný pixlr, jako desktopový, zdarma dostupný, jednodušší editor se mi docela zamlouvá paint.net... přímo bych to nefotil, byť to některé přístroje zvládají výborně... ale přijde mi snazší odbarvovat barevnou fotku, než černobílou později barvit...
e.p. masky/vrstvy ani nejsou zapotřebí, stačí invertovat výběr (pro práci s okolím/pozadím) a efekty (pro převod do černobílé)
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moreka 16. 8. 2014 13:02

a ako sa ta funkcia oznacuje v editore?
Moreka
Návštěvník


Odeslat příspěvekod chel 17. 8. 2014 07:51

Moreka píše:a ako sa ta funkcia oznacuje v editore?

to nejsou zadne funkce .. to se to proste manualne udela. Potrebujes nastroje. Neco jako nuzky.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skulivert 19. 8. 2014 12:24

Zdravím, ještě jsem našel docela povedený jednoduchý zdarma dostupný editor v češtině, který není třeba zatím ani instalovat - fotografix se jmenuje...
jinak odbarvení v ukázce jsem zkoušel jak v Paint.net tak i ve Fotografix 1.5 stejným postupem - pomocí kouzelné hůlky jsem vybral květ vlčího máku, poté jsem na výběr použil nástroj Invertovat výběr a následně ješzě volbu Černá a bílá... prostě "práce" asi na půl minuty a pár klepnutí...
Přílohy
makso.jpg
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom Balbinder 29. 10. 2014 22:27

Ahoj, abych nezakladal nové téma rozhodl jsem se napsat svuj dotaz sem, je to hodně duležité a i snad pro mě složite tak snad mi poradite :).

Otazka zní ja správně nastavit správu barev v photohopu... co přesně mam nastavit abych s fotkama mohl pracovat na 100 % a zobrazoval se mi celý prostor barev ... hledal sem, četl jsem ale jsem z toho jste vetší Jarin :(, jde mi okompletní nastavení ve photoshopu správa barev i s raw ediorem, jen napíšu že mam monitor DEll U2713HM ktery ma v nastaveni myslim jen sRGB.

Diky moc za rady :). Tom
Tom Balbinder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karosa287 27. 1. 2017 12:05

Ahoj, používám na úpravy fotografií hlavně Photoshop. Jsou i nějaké free verze, které máš na měsíc zdarma.
karosa287
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raven007 29. 1. 2017 12:37

Tri roky cekal a nakonec se dockal :-)

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 16. 4. 2018 01:27

Zdravím, chtěl bych požádat o radu, snad nebudu na odpověď čekat 3 roky :)
V photoshopu mi začal zlobit pen od wacomu :( teda problém bude v nějakém nastavení, ale ani po několika hodinách jsem nepřišel na to kde je zakopaný pes. Nejde mi například funkce záplata, místo kreslení obrysu záplaty, dojde k uchopení obrázku a posunování, stejně tak i v případě štětce. Nejdou mi ani tahat posuvníky (ani v LR), jen pouze klepnout. Ovládače bych měl mít aktuální. Děkuji předem.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 17. 4. 2018 14:49

Buď v nastavení tabletu vypnout Windows Ink, nebo řešení od Adobe:

Do the following (recommended) :

1. Use notepad to create a text file and type in :
UseSystemStylus 0

2. Save the file as PSUserConfig.txt in the following location
C: > Users > Username > AppData > Roaming > Adobe > Adobe Photoshop CC 2018 > Adobe Photoshop CC 2018 Settings
lemming
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků