Jaký doporučujete fotobatoh?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 15. 5. 2014 14:25

On je hodně bytelný. Kdybys ho chtěl zkouknout, můžeš se stavit u mne v Dejvicích.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 5. 2014 14:37

Díky za nabídku, ale já jsem teď v Bombaji :-)

Ještě musím prověřit, zda by mi vzali tenhle batoh nebo ten flipside do letadla jako příruční zavazadlo, protože fototechniku bych do zavazadloveho prostoru dávat nechtěl, už jsem viděl, jak zavazadla létají z dobrých 5 metrů na beton!
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 15. 5. 2014 14:40

no jé, to je snad z Bombaje taková dálka ;-]
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tepich 29. 5. 2014 13:41

Teď jsem narazil na tohle https://www.globetrotter.de/shop/jack-wolfskin-acs-photopack-pro-231471/ a to vypadá dostatečně turisticky, co se zad a popruhů týče. Měli by ho mít na skladě v Drážďanech.
A ještě tam mají https://www.globetrotter.de/shop/lowepro-photo-sport-pro-30l-aw-239849/ a f-stop Loka a Tilopa. Mé vyhlédnuté f-stop Kenti bohužel nemají.
Jinak, co teď Manfrotto pohltilo Kata/Katu, tak se jim dost rozšířilo portfolio baťohů.
tepich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 5. 6. 2014 18:52

Tak jsem nakonec koupil Flipside 400. Sice by mi více vyhovoval Urban Photo 250, ale nevešly se mi tam 3 objektivy a tělo, což je pro mne minimum. Ten Flipside 400 AW je o dost těžší, kromě váhy jsem s ním zatím velmi spokojen.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 7. 2014 09:40

2 batohy, ktore mam vyskusane (kolko tam toho naraz vlezie - f1,4 az f2,8 objektivy + vzdy nejake tie karty, citacky, baterie, nabijacky, cistidla a tak... )

Tamrac Expedition 5: (pouzival som ho od r2008 az doteraz)
1D4 + 70-200mm
16-35mm
24-70mm
35mm
85mm
blesk 430
+ v oddeleni pre ntb: 11,6"ntb alebo druhe telo fotaku

Lowepro Vertex 200 AW
Rovkako ako hore s tym, ze sucasne s druhym telom tam vlezie az 15" notebook a dalsi blesk + sada 3 medzikruzkov (alebo nejaky pripadny dalsi objektiv)
Tento batoh som bral aj kvoli foteniu sportu - vojdu tam 3 zoomy, dve tela, objektiv 300/2,8 aj s clonou, blesk a notebook aj s prislusenstvom (nech netrepem tasku pre notebook alebo nieco dalsie)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 12. 7. 2014 17:45

Tak ten Flipside 400 je perfektní, má jen jednu chybu, a to pro mne docela podstatnou, je dost těžký. Do toho Urban 250 se zase vejde jen D7100 a 70-200/4 a 14-24/2,8 a další objektivy se nevejdou. Tahal jsem ten Flipside v Benátkách v třicetistupňovém vedru, a nebylo to nic moc, to už je snad lepší brašna a 70-200/4 v extra pouzdře. Asi koupím ještě jeden batoh.

S tím Tamracem to vidím poodobně jako s Flipside 400, je dost těžky a Vertex 200 je malá, chtělo by to aspoň 300.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 7. 2014 14:34

K tomu Vertexu - měl jsem ho a má to záda tak na úrovni lepší školní aktovky :-( Jinak zpracování je uplná špička, materiály super a celkově hodně robustní bágl. Jen to chce nepoužívat na něco jako turistika...

Btw. Co ty f-stop? Kdybych nezredukoval velikost výbavy tak, že to nacpu do turistickýho báglu (což byl muj cíl), tak bych už šetřil.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod vasekk 13. 7. 2014 17:24

lukas_highenergy.cz: batohy od F-Stop jsou podle mne jedny z nejlepších na trhu, je na nich vidět, že je dělal někdo kdo u toho přemýšlel. Pokud akceptuješ cenu a to, že je potřeba je objednat z eshop (u nás se neprodávají), tak doporučuji je zařadit do výběru. Jako jedny z mála batohů je přístup do fotokomory zezadu, což má aspoň pro mne výhodu, že batoh můžu hodit na zem bez ohledu jestli je mokrá/špinavá a neodnesou to záda.
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 7. 2014 18:09

Tak tazatel psal, že na peníze až tak nehledí, pokud jde o kvalitu a navíc hodně cestuje po světě... Takže myslím, že tohle by pro něho neměl být problém.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 14. 7. 2014 22:10

Problém je ten e-shop, radši kupuji v kamenné prodejně od někoho, koho znám. Také nerad kupuji někde v Šanghaji, nemám konkrétní špatnou zkušenost, jen nedůvěru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 7. 2014 11:18

PSal si, že hodně cestuješ. A určitě mají někde zastoupení ne... Ale tak záleží, jestli máš třeba čas vylézt z letiště. Já mam obvykle cestování tak natěsno, že mimo cílvou destinaci nestíhám nic :-( A občas ani v tý cílový :-( Nejvíc mě takhle mrzelo, když jsem přestupoval v Moskvě a nemohl jsem ani vylézt z letiště...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 15. 7. 2014 18:15

Tento týden docela intenzívně využívám Lowepro Flipside 400. Závěr: funkčně vynikající, ale těžký a k tomu ta má těžká výbava. Budu upgradovat a stativ taky, kdo se s tím má tahat, batoh musí na 600g a stativ na 1,3 kg. Dále musím zredukovat počet objektivů na 3. Jinak si strhnu záda.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 7. 2014 18:39

A proč si nekoupíš bezzrcátko nebo Leicu - jak jsem pochopil, tak peníze moc neřešíš, tak proč nemít druhou sestavu na cestování. Kvalitativně to na cestování bude uplně v klidu a ušetříš spoustu váhy a prostoru, čimž vyřešíš i problém se zavazadlem. A předpokládám, že během ježdění po světě asi nefotíš závody.. Já to třeba vyřešil stejně (přestože peníze určitě musim řešit víc :-) ).
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 15. 7. 2014 21:17

S bezzrcatkem nemam zkusenost, z Leicy jsem viděl pár suprových fotek a dost průměrných, čert ví proč. Z Nikonu nebo Canonu člověk dostane víc, možná proto, že mají propracovaný systém a systém ve sklech. Přesto se ani Nikona Canon problémům nevyhnou, mnohá skla nejsou schopná naplno využít schopností snímače a když ano, je to za cenu velké hmotnosti. V podstatě co objektiv, to kilogram. Bezzrcátka pro mne nic neřeší, menší snímač také ne, není to ono, objektivy i těla. Našel jsem řešení, vystačit s jedním objektivem, ale nejde to vždy. Zatím potřebuji tři. A hodilo by se tělo s menším šumem na vyšší ISO. Jinak platí, že 95% fotek bych udělal i z mobilu. Ale o tom to není.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků