Jaký doporučujete fotobatoh?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Callgaro 14. 5. 2014 11:34

Mám stativ z boku :-) Ale nemám deuter, tak nevím jak to má on. Je pravda, že na momentky to není nej řešení, jenže jak píše Radek, na momentky není nej řešení dslr :-)

-- 14. 5. 2014 11:39 --

A uvažovali jste tu možnost přidělat tu menší pistolovou brasnu na bederní pás? Pak to je po ruce, třeba s nějakým zakladakem, nebo jen pevným sklem... Já měl jednu vyhlidnutou, ale už se nedováží, tak budu muset hledat jinde.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 5. 2014 11:52

Ja kdyz jdu 10km mam brasnu a je to pohotovy. Kdyz jdu fotit na hreben, mam klasickej batoh a nikdy v zivote jsem ten fotak nepotreboval vytahnout. Neco jinyho muze byt trek po Nepalu, kde se asi da fotit kde co co chvili a mit fotak v kletru znamena neudelat fotku. Nicmene na mesicni trek se bere neco ve velikosti ultrazoomu.
Fotobatohy jsem napadl nekolika clanky, jsem jejich velky nepritel. Mozna proto, ze mam Tamrac Expedition 7 za minimalni mzdu. Okradli mne kapitalisti japonsti.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 14. 5. 2014 11:52

Deuter není moc cílený na fotografy, to je jisté. A na bederák dávat pistolové pouzdro jde, ale dost to zavazí - úplně na bok se nevejde kvůli tlustým vycpávkám bederáku a kvůli pohybu rukou, úplně na břiše se pořád kinklá a dost tahá. Když je něco mezi, pořád si ho zvedáš nohou... si nevybereš.

A do Nepálu si brát něco ideálně prachotěsného, tam se práší by člověk nevěřil.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 5. 2014 12:25

Mě osobně teda pistolový pouzdro na bederáku taky vadí - nejde jen o to, že překáží, ale pokud sem do něj zkoušel dát třeba 7D a 11-16/2.8 tak už mi to vadilo i váhově. Jinak v tý sestavě, co popisuje Radek71, jsem odešel většinu akcí, kde jsem plánoval víc fotit. Ale moc praktický mi to nepřišlo... Teda bavim se o jednodenních akcích nebo dvoudenních akcích s přespánim někde na chatě, kdy člověk netahá spacák, jídlo, vařič atd.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 14. 5. 2014 16:17

Mozna uvazuji blbe, ale vybiram podle nejmensi hmotnosti, z toho mi vychazi nejlepe ten Lowenpro Flipside 400. Asi bych to mel zredukovat, vzit s sebou jen 70-200, 14-24, 40/2,8 a 85/1,8 a zkusit, jestli se to vejde do jeste mensiho a lehciho batohu.

Aby ale nebyl prusvih v konstrukci, ze se to cele zborti nebo mne to bude prevazovat dozadu. Nechci take, aby se mi potily zada, budu to tahat v parnem lete.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 5. 2014 16:54

Vsechny fotobatohy budou dle mne asi jeste tak +- 40 let neergonomicke, protoze ti co je konstruuji zrejme nemaji nic spolecneho s batohy, zrejme je to tym co konstruuje v lednu batoh a unoru bajera na novy cip.
Je to jako s termopradlem v roce 1990, firma vyvinula specialni tkaninu, vzali dva ctverce, na boku to sesili, dole prostredek a byly z toho trenky. 1200 let vyvoje pohodlnejch slipu od Karla Velikeho pres Zizku po Stepana Safranka zahozeno.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 5. 2014 17:03

to Radek71: Právě ten F-stop Loka, co jsem na něj dával odkaz, mi přišel jako první bágl, co navrhoval někdo, co někdy zkoušel chodit s báglem po horách... Dueter/Osprey to ještě uplně neni, ale nositelný se mi to zdálo. A ještě líp vypadal na veletrhu F-stop Tilopa, ale to už je fakt hodně velký kousek.


Btw. neni náhodou Lowepro součástí Lowe alpine? Protože Lowe alpine dělá velmi slušný turistický bágly...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 14. 5. 2014 17:27

Já to chci vzít v létě do Ticina, kde bude tropický horko a na Slovensko do Tater, kde bude asi příjemněji. Z toho batohu budou asi spocena zada, tak mne napadlo, jestli nekdo nezkousel nasledujici alternativy:

zavesny system na opasek Lowepro Street & Field (mam mozna 2 pouzdra doma z te sady, takze opasek a ksandy?)
Fotovesta (neni to v lete blbost? a nebudu vypadat jako terorista?

Asi jsem uplne mimo, ale zajimalo by mne, co tomu rikate, neni to blbost? Neni lepsi nejaky nenapadny fotobatoh?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 5. 2014 17:31

http://blistergearreview.com/gear-revie ... backpack/1 Ještě ta větší Tilopa.

Jinak nad těma závěsnýma systémama sem uvažoval a je to z mého pohledu fajn, když si potřebuješ z těla udělat "foto-skříň" na reportáž, kde máš všechno po ruce. Ale zkoušet se v tom nějak víc pohybovat třeba po horách (pokud tam máš víc těžší fototechniky) bych nerad... Nehledě na to, že to je dost masakr na záda.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 14. 5. 2014 17:45

V obou případech budeš vypadat jak paragán při výcviku a budeš dost poutat pozornost. Ve vestě se v Tessin taky upečeš, pokud nepolezeš po horách.
Pokud batoh, tak určitě nějaký s klenutou zádovou částí a se síťkou. Né snad, že by to člověka zachránilo od pocení, ale aspoň se má pot kam odpařovat. Podívej se třeba na deuter nebo jejich levnou napodobeninu loap.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 14. 5. 2014 22:39

DLSR +70-200/4, 85/1,8, 35/1.8, 40/2,8, 14-24/2,8 To všetko sa s rezervou podľa mňa zmestí do batohu Flipside 400.
Ako prvé by som zredukoval váhu statívu, 3 kg je zbytočné. Čo je vhodné do štúdia nemusí byť praktické na turistiku. Karbónové statívy ktoré majú označenie turistické s guľovou hlavou sa vyznačujú nízkou váhou(1,2-1,5 kg) s preklápacími nohami majú transportnú dĺžku 40-45 cm a sú dostatočne stabilné(samozrejme treba si ho pred kúpou otestovať).
Čo sa týka konštrukcie , mám Lowepro batoh 7-8 rokov a stále drží tvar, nič sa nebortí, zipsy fungujú, iba farba vybledla. Až ma štve, že je taký kvalitný, lebo mám vyhliadnutý práve tento Flipside.
Potí sa každý a zvlášť v horách, ale nikdy som nemal pocit že by som cítil vlhko z batohu, vždy to bolo spotené tričko, košeľa, ktoré bolo nepríjemné.
Lowepro majú aj koltové púzdra, ktoré majú systém popruhov na zrkadlovku a 1 objektív 70-200, alebo 2 menšie objektívy a nosia sa na hrudi, ale čo sa týka pohodlia, komfortu a stability na celodenné nosenie a do hôr na jednodňové výlety je pre mňa vhodný jedine batoh.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 15. 5. 2014 04:55

Nevite jaky je rozdil mezi Lowepro Pro Runner a Lowepro Flipside? Myslim krome bocniho a zadniho oteviraci a dvoukomoroveho vs jednokomoroveho provedeni.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod golem2 15. 5. 2014 10:38

Flipside sa otvára od chrbta a Runner zpredu. Oba sú jednokomorové, obsah podľa veľkosti objektívov a typu batoha.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 15. 5. 2014 12:56

A co http://www.kata-bags.com/3n1-35-pl-sling-backpack .
Koupil jsem si ho začátkem roku a chrochtám si blahem.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 5. 2014 13:55

Vypada moc dobre, koukal jsem na parametry, vsiml jsem si, ze vazi 2,36 kg, zatimco Lowepro 400 Flipside jen1,4 kg. Asi bych ho musel koupit nekde jinde, nez kupuji, tenhle batoh v nabidce nemaji, ale asi by se dal objednat. Kazdopadne dekuji za tip!
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků