Vkládání objektů do excelu pomocí makra

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BobanekOs 23. 4. 2017 14:26

Dobrý den

V .dwg výkresu mám několik detailů, které ručně vkládám do listu excelu a hledám makro, kterým bych si tuto operaci zjednodušil. Detail ve výkrese označím a pomocí CTRL-C a CTRL-V vložím do excelu. Nejedná se o standardní obrázek, ale předpokládám že se pak jedná o objekt. Teď už mám tyto objekty na samostatném listu a rád bych v jiném listu vybral v rozebíracím seznamu volbu (třeba mám 20 typů detailů, tak jednu volbu z dvaceti) a na mnou určené místo se vloží právě tento detail.

OK, tohle by nebylo moc těžké a našel jsem již několik maker, které jsem již rozhýbal a tohle prakticky dělají. Jenže já potřebuji na stránku tuhle volbu použít minimálně dvakrát. Tedy mít dva zásobníky detailů, dvě rozevírací menu a dvě místa, kam se mi detail vloží. Ať si hraju jak chci, vždy narazím na nějaký problém a nedaří se mi to tak udělat. Zkouším formulářové prvky různě pojmenovávat, ale detaily se mi navzájem překrývají, mažou a podobně.

Protože tech voleb budu potřebovat více, zjednodušuji to nyní jen na dvě, ale nevíte o nějakém již hotovém řešení, které bych mohl nějak použít?

Záměrně jsem popisoval to vkládání z .dwg, protože mi některé makra pracovaly jen s obrázky ve složce, takže bych pak zase musel nějak ty detaily jednotlivě exportovat (což by zase nemělo být neřešitelné, no)
BobanekOs
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků