WD Green SSD - zobrazovani mnozstvi zapsanych dat

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 11. 2018 19:19

Zdravim,
nedavno jsem nekomu zrychloval notebook Lenovo E540 s Windows 8.1 vymenou klasickeho HDD za WD Green SSD 3D NAND disk 240GB SATA. Vsiml jsem si, ze ani obsluzny Sw od vyrobce WD SSD Dashboard, ani CrystalDiskInfo nejsou schopny zobrazit, kolik GB uz bylo na SSD zapsano. WD SSD Dashboard me varoval predem pri instalaci, ze nektere funkce nemusi byt dostupne. Tak by me zajimalo, zda je to opravdu dano jen systemem Windows 8.1 Pro CZ 64bit, nebo zda to je problem tohoto SSD. Takze bych chtel poprosit majitele tohoto SSD, zda by se nemohli podivat a idealne sem napsat, v jakem OS vidi nebo nevidi tento udaj bud v SW od vyrobce, ci v nejakem jinem (plus napsat v jakem).

Dekuji vsem
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 11. 2018 23:40

Pokud to mají schované na úrovni FW, tak se na to nepodíváš, ani kdyby ses po... :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 20. 11. 2018 15:08

No praveze se snazim zjistit, zda to maji schovane obecne, nebo je to jen problem Win 8.1 a zobrazovaciho SW.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 11. 2018 15:14

To se vazne nenajde nikdo, kdo by mel WD Green SSD a byl ochotny to vyzkouset? Cekal bych, ze vzhledem k cene bude pomerne rozsirene.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 11. 2018 15:21

jeden známí ho má, i když nevím jestli přesně stejný.. můžu se ho večer zkusit zeptat, jestli má nějaký soft / jestli bude ochotný nějaký nainstalovat..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 11. 2018 16:24

Kaulik: Diky, to by bylo super. Nakopal bych si, ze jsem to sam neotestoval driv, nez sel ntb s SSD zpet k majiteli.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 11. 2018 14:45

SSD mi projde poslední dobou docela dost, ale WD Green ne :( sorry jako.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 2. 12. 2018 17:57

Tak se mi nakonec podarilo k jednomu WD Green SSD SATA nachomytnout a zjistil jsem, ze pod Windows 10 Pro CZ 64bit CrystalDiskInfo mnozstvi zapsanych dat taky neukaze a SW od vyrobce ten SSD ani nenadetekoval (nebyl to disk, ze ktereho se bootovalo). Cili to maji patrne opravdu nekde zakazane ve firmwaru. Coz me dost mrzi, protoze jinak tohle byla levna nahrada disku do startich notebooku (240GB za cca 1000 Kc).
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 2. 12. 2018 23:46

WD Green 240GB má garantovanou životnost 80TB, teprve po tom by měl začít jevit známky únavy. Kdybys měl tuto kapacitu vyčerpat během 3 leté záruky, musel bys být pilný jako včelka a denně zapsat cca 70GB. Jeden :mrgreen: v nějakém kompu doma máme, tak když nezapomenu, příležitostně se podívám.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 12. 2018 15:31

Malay: O zaruku mi nejde, ale chtel bych se obcas mrknout, kolik dat bylo zapsano, abych vedel kolik zhruba zbyva. Proste aby mel clovek nejaky prehled. Takhle clovek zjisti prd.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 3. 12. 2018 18:02

Tak jsem si nainstaloval ten WD Dashboard a ukazuje jen životnost (počet zápisů) v %. V našem kompu s Windows 7 64bit ukazuje 100%. Až tedy bude ukazovat 99% (1% uskutečněných zápisů) bude zapsáno 0,8TB (800GB). Už když jsem si četl tvůj post, tak jsem si v duchu říkal, že někteří lidé (neber osobně) mají občas problém rozlišit, co je důležité, a co už tolik ne... Např. znát stav svého bankovního konta - to je užitečné vědět, kolik máš zapsáno na SSD - to mi tak důležité a užitečné nepřijde. Pokud teda nemáš na starosti provoz datacentra, ale tam bys asi neměl WD Green. Podle mě to bude umět jen servisní utilita výrobce, aby tě odpálkoval v případě, že bys životnost reklamoval. Běžným způsobem užívání totiž není možné počet zápisů vyčerpat, přesněji - možné by to bylo, ale vysoce nepravděpodobné. Pokud by se tak stalo, byla by to stejně chyba uživatele, protože pro daný účel vybral nevhodný disk. Kdybych našel nějaký nástroj, který by to uměl, tak se ještě ozvu.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 12. 2018 21:22

Zvláštní. Vygooglil jsem tento screenshot, kde to vidět je: http://revimg03.kakaku.k-img.com/images ... 0782_m.jpg
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 3. 12. 2018 23:24

Podívám se zítra, jestli tam to THW je, když ne, zkusím ještě nějakou starší verzi Dashboardu.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 4. 12. 2018 16:39

Malay: Dulezite to bude ve chvili, kdy se neco pos.. a ja budu zjistovat co. Dejme tomu az se nejaky program zacykli a bude neustale zapisovat, selze SATA radic, atd. Nebo kdyz chce clovek zjistit, zda to SSD predtim uz nekdo nepouzival. A pokud vyrobce neco takoveho skryva, tak to proste s-m-r-d-i.

R34ktor: Treba to ma verze pro asijsky trh jinak. Otazka je zda SSD nebo SW.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 12. 2018 18:21

Těžko říci. Verze FW a dashboardu určitě vliv mít může.

PS: WD SSD Dashboard 2.2.0.5 lze stáhnout odsud.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků