Synology-převádění fotografií

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petere33 30. 1. 2017 08:12

Mám Synology 211j a měl bych dotaz na zkušenější, jestli jde nějak zrušit převádění fotek do menšího rozlišení. Před časem mi zhavaroval disk, pořídil jsem nový a nakopíroval na něj zase všechny fotky. Potom jsem si ale všiml v pravém horním rohu točícího se "kolečka" a po kliknutí na něj to psalo, že se fotky převádějí. Na Synology byly všechny fotky nakopírované, jen nešly zobrazit, protože se převáděly na menší formát, indexovaly se nebo něco takového. Když to po řadě dnů doběhlo, bylo přeskakování mezi fotkami výrazně rychlejší, kvalita jew ale katastrofální. Všechny jsem je tedy smazal a nakopíroval znovu v plné kvalitě, okamžitě se ale zase rozběhlo převádění. Chtěl bych převádění zrušit a nechat je v plné kvalitě. Kde to jde udělat? Já jsem žádnou možnost nenašel. Dříve jsem ale fotky měl bez problémů a žádné převádění neprobíhalo. Děkuji za radu.
petere33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 1. 2017 09:27

Nepochopil jsem, jak si ty fotky prohlížíš. Na TV přes DLNA, na PC přes aplikaci Photo Station, na PC přes Sambu...

Pokud ti dříve ta konverze vůbec neprobíhala, možná jsi nainstaloval modul Photo Station (=online fotogalerie), který generuje do nějakých skrytých adresářů náhledy. Originální fotky by měly být zachovány beze změny a bez problémů dostupné např. přes Sambu nebo i z webového prohlížeče přes Photo Station (prohlížíš náhledovou kvalitu, do PC stahuješ plnou kvalitu).

Pokud jsi Photo Station používal už dříve a kvalita ti připadala lepší, zkontroluj, jakou kvalitu náhledů máš teď nastavenou (Photo Station v menu Settings > Photos > Indexing & Conversion)

Pokud se ti jedná o sníženou kvalitu přes DLNA, je možné, že DLNA používá taky jenom náhledovou kvalitu. Nastavení kvality bych hledal v Control Panel > Media Library > Conversion Settings

Pokud nechceš, aby byly vytvářeny náhledy pro Photo Station, zakaž modul Photo Station nebo fotky neukládej do adresáře home/photo, což je defaultní domovský adresář aplikace Photo Station.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petere33 30. 1. 2017 13:44

Omlouvám se, nejsem žádný PC odborník, jen obyčejný uživatel. Prohlížím je přes DLNA, Photo Station jsem dříve myslím ani nainstalované neměl, teď jsem to zkusil jen kvůli tomu, jestli tam není nějaké nastavení kvality. Pokud ale používám prohlížení přes DLNA, tak je Photo Station stejně asi zbytečné ne?
Fotky jsou na disku určitě v původní velikosti (když srovnám velikost s originálem). Když je ale otevřu na obrazovce, je to hrůza. Pod nějakou položkou myslím Indexace je možnost volby kvality náhledů - nízká - vysoká kvalita. Dal jsem vysokou, i tak je to špatné. Hlavně dřív, když jsem přetáhl nějaké fotky, bylo možné je hned prohlížet. Teď ne. Přetáhnu fotky, začnou se převádět a na obrazovce jsou jen šedá okýnka. Až proběhne převedení, potom jsou tam i náhledy. A když jsem tam přetáhl třeba 100 fotek, trvá převedení (na tu hrznou kvalitu) 1-2 dny. Potřebuji to převádění nějak vypnout.
petere33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 1. 2017 15:20

Zkus toto: Zaškrtnutím možnosti Přenášet obrázky s nízkým rozlišením namísto originálních obrázků v části Hlavní nabídka > Mediální server > Nastavení procházení zařízení Synology NAS povolíte rychlejší procházení, ale fotografie zobrazené v televizoru budou menší. Pokud chcete fotografie prohlížet ve větší velikosti, nezaškrtávejte možnost Přenášet obrázky s nízkým rozlišením namísto originálních obrázků. (citace z https://www.synology.com/cs-cz/knowledg ... liant_DMAs )

Když Photo Station nepoužíváš, tak ji zakaž.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petere33 30. 1. 2017 18:28

Jóó, díky. To je asi ono.
petere33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kico 27. 3. 2018 22:21

Zdravím Vás. No už som niečo pochopil, ale nerozumiem tomu, kde sa ukladajú vytvorené miniatúry. No a po ukončení vytvárania miniatúr NASA pokračuje v konverzii ďalej a do ľavého horného rohu mi pridáva stále rovnakú fotografiu - vyzerá to potom ako obraz v obraze. Na origináli to nie je, ale v mobile sa mi zobrazujú tie potrestané miniatúry aj s obrazom v obraze. Vie mi niekto poradiť?
Kico
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků