Jak spravne pouzit pasiv na ASUS Z370-E pro M2 disk

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chatumbabub 30. 10. 2017 19:41

Poridil jsem si desku ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING, ktera ma nad M.2 slotem pripraven pasivni chladic. Je to kus hliniku, na kterem je zvykacka.

Jenze, jak ji prilepit na Patriot Hellfire M.2 480GB, ktery ma pres sebe nalepku, ktera by se nemela sundavat? Protoze zaruka.

Vidim nekolik reseni:
- vykaslat se na chladic, pripadne nechat disk zdechnout -> reklamace. Zaruka je 3 roky, pak uz me ten disk v podstate nezajima. (pokud tedy nebude throttlovat, s tim se nesmirim)
- po zahrati opatrne nalepku sloupnout, nalepit Asus chladic se zvejkackou. Nalepku schovat, v priade reklamace ji vratit.
- vykaslat se na Asus reseni, nad disk hodit pomalu se tocici vetrak.


Nebo nejaky jiny napad? Jako nejrozumnejsi se mi zda posledni varianta, ale nechce se mi delat praci za neschopne vyrobce.

U druhe varianty vidim riziko v tom, ze nalepka po case uschne a nepujde znovu nalepit.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2017 19:43

b + nalepit na takovy ten voskovy papir od jine samolepky a uchovat v temnu a chladu a suchu. Jak suche, tak chladne (pokojova staci, lednicku netreba, ale hlavne ne nad topenim atp) i temne prostredi je dulezite pro znovunalepitelnost.

Po odstraneni zvykacky ocistit chipy isopropyl alkoholem. To je take hodne dulezite, protoze mastnota.


A nebo koupit 960EVO, tam je nalepka hlinikova, takze muze zustat a nemusis se s nicim s*at.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 10. 2017 20:03

EVO za HellFire neměnit a radši se s tím s*át :D

Když by nešla nalepit, použije se oboustranka.... Stejně je to jen pro obchod, servis si vytáhne SN a další věci přímo z disku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 30. 10. 2017 22:30

jo, to s tim nalepenim na jinou nalepku je dobry napad. Udelam to tak. Dik :-)

K tomu 960Evo, ve opravdu realne tak rychle, jak ukazuji krutocisla v recenzich? Ja spis pokukoval po 960Pro. Ale nejsem si jistej jestli stoji za ten priplatek.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 10. 2017 22:35

EVO má 2 problémy. Teploty (nejen EVO)- ty jsi vyřešil. A cache - tá může a nemusí dojít...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 31. 10. 2017 01:49

Pořídil jsem si EVO teploty nevím, rychlost je větší akorát jsem pořídil ten nejmenší model pro OS tam jak dojde cache tak je propad dle testů dost velký u větších modelů už to není tak bolavé....

Ale mám to na OS takže nepředpokládám že by se tam moc zapisovalo - data se ukládají jinam a OS zapisuje pouze nějaké pomocné soubory do tmp a tam předpokládám že cache bude stačit.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 31. 10. 2017 02:13

Pro většinu uživatelů bude EVO výhodnější díky ceně.

Teploty mám okolo 40°C, při zátěži 45°C, no je to samozřejmě víc než HDD a klasické SSD.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 08:49

Nejde o velikost cache, ale o to že když tě disk nebude mít pauzu... Ale to je jedno, už jsem to vysvětloval tolikrát, že mě to nebaví...

PS: Corsair MP500 stojí o 300Kč víc a je to ve všech ohledech lepší disk. Jen Kin ho neradi a proč to nevím. Třeba vysvětlí proč zrovna EVO všude a to i tam kde se zrovna 2* nehodí.

PS2: Bliz ty ho máš v tom bazmeku od desky ne?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 31. 10. 2017 10:49

no, to vychazi tak nejak z definice cache :-) Ale verim, ze pro "beznou" zatez bude EVO velmi dobre. Ale to uz je na zvazeni kazdeho, dle toho jak PC pouziva.

Nicmene ty teploty u Blizze vypadaji pekne. Ten puj Patriot ma bez chlazeni bezne 70°
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 10:51

To má běžně každý m.2 SSD co jsem zatim měl v ruce :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 10:55

Dobra vec je, ze vyrobci konecne zacinaji na desky davat smysluplne a FUNGUJICI chlazeni pro M.2 NVME disky. Za mne super zprava a rozhodne duvod koupit kvalitni desku s chlazenim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 11:28

Já bych byl radši kdyby dělali pořádně disky a věci fungující out-of-box :) a nemusel podřizovat výběr disku MB. Což teda nedělám, ale víš jak to myslím :D
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 12:02

Jo, chapu Te. Proste treba jedna nejmenovana Korejska spolecnost mela dodavat uz k prvnim 950PRO kus hliniku, klidne nalepeny. A bylo by po problemu.

Jenze prave o tom to je. M.2 puvodne byly zamysleny hlavne jako rychle uloziste pro notebooky. A tam by se chladic nedostal, takze by byly dve verze (s chladicem a bez), coz by se vyrobci nevyplatilo ... a jsme tam, kde jsme.

My kdo vime, tak vime jak to je i proc to tak je ... BFU to stejne neresi. (A ja ve vlastnim PC to u 950PRO neresim taky, spoleham se na zaruku, resp. na ofuk.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 12:14

Já to taky neřešil do té doby dokud jsem se o to nezačal zajímat víc, kam se ztrácí výkon :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 12:25

Ale to ja vim, kam se ztraci. :D Ale neresim to, proste video jde pres M550 / 512.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků