Hry, cca 28 000, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krjzn 20. 5. 2018 15:12

Zdravím, přemýšlím nad obměnou mého PC. Mám několik dotazů. Vyplatí se ho teď měnit ? Nebo je na obzoru nějaká nová generace čehokoliv.

Přemýšlel jsem i o prodeji současného PC, ať již jako celek či po částech (něco použít na nový PC). Stojí to za zvážení ? Za jakou cenu by ho šlo nabízet ? S tímto nemám zkušenost dřív jsem vše používal do "smrti".

Dovolil jsem si na zkoušku poskládat vlastní sestavu: https://www.czc.cz/48hrv919hiiddbk0q50octjjq3/seznam

Současná sestava (stavěno někdy v roce 2015):
CPU: Intel Core i5 4690k
MB: GIGABYTE Z97X-Gaming 3
RAM: Crucial 2x4GB DDR3 (tuším, že 800 MHz, ale nejsem si jist)
GPU: Gigabyte GeForce GTX 960 4GB
PS: Seasonic SSR-550RM 550W
CASE: Nanoxia Deep Silence 3
Chladič - CPU: SilentiumPC Fera 2
SSD: Samsung 850 EVO 120 GB
HDD: WD 1TB Black

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: PC je provozováno v obývacím pokoji, takže pokud možno nějaká aspoň trochu odhlučněná skříň a aftermarketový chladič na CPU. Nemusí to být zrovna ultra, ale aspoň něco trochu tiššího.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Hlavně hraní her, běžná kancelářská práce a konzumování obsahu. :)

FINANCNI LIMIT: Má představa je maximálně do 30 000 Kč s DPH.

OPERACNI SYSTEM: Nepočítám do ceny sestavy. Sehnal bych si na aukru.

SESTAVITE SI PC SAMI?: Sestavím si sám.

BUDETE TAKTOVAT?: Ne.

MONITOR: Již vlastním. Není potřeba. AOC G2460PF. Vím je to pouze s FreeSync, ale to bych neřešil.

PERIFERIE: Rovněž mám, proto není potřeba.

Na závěr předem všem děkuji za jakékoliv postřehy a návrhy.
krjzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malay 20. 5. 2018 16:03

Sestava s i5-8400 ti přinese zvýšení výkonu jen v multithreadu, odhadem asi +50%, v singlethreadu bude přínos +5%, pokud máš přetaktováno, tak by to mohl být v singlethreadu dokonce i downgrade :pozor . Prakticky stejný výkon bys získal výměnou současné i5 za i7-4790K - tak dobře zvaž, na co budeš upgradovat.
https://www.cpubenchmark.net/compare/In ... 3097vs2275
Taky vezmi v úvahu, že vzhledem ke způsobu, jakým jsou v procesorech Intel opravovány chyby, není realistické očekávat, že výkon nového procesoru bude po dobu jeho životnosti stále stejný.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 5. 2018 16:15

Ze 4690k vykonovy upgrade nepotrebujes, staci mit treochu pretaktovano (4,2GHz da kazdy kus), 16GB RAM a koupit GTX1070. A hrat budes jeste dlouho vsechno v pohodicce.

LN na Tve desce bez problemu.

Stacilo by koupit Accelero, ventilatory, kvalitni chladic na procesor, Corsair RMx ... osobne bych tomu pridal i Define R5, 6x Redux 140/900, 3x 92/1600, 2x P12, na CPU Grandis ... a RMx 650. Budget na to na vsechno mas.

Pokud to budes chtit doopravdy odladit na LowNoise, stejne bych to nechal na odbornikovi - klidne se mi ozvi soukromou zpravou a muzeme se domluvit.

- - -

Ve vyberu na CZC mas neco mezi klasickou a Boeing sestavou. To moc dobre nevyslo ... ale s ohledem na vyse popsane navrh nedavam, do noveho bych zatim jeste nesel (leda bys mel na i7 8700k, ale s tim se do 28k nemame sanci vejit).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krjzn 20. 5. 2018 16:35

Děkuji pánové za vaše postřehy. GPU je tedy jasná, mrknu po té 1070. Avšak trochu problém jsou pro mě RAM. V tom se, přiznám se, vůbec nevyznám. Nějaký zajimavý návrh na kit 2x8 ?

Co se týče úpravy LN, tak to nemusí být až takto poctivá práce. Spíš mi šlo o to, aby se za co nejmenší peníz sestava trochu ztišila (není to úplně numero uno na mém seznamu požadavků). Pokud nebudu kupovat komplet, tak se mi CASE, PS a CPU chladič nechce měnit. Otázkou pak zůstáva zda když nahradím stávající fany a nahradím je kvalitnějšími, tak jestli účinek bude "pozorovatelný".

A nebo se teď na to vykváknout a počítat s tím do budoucna při nákupu kompletu. Současná sestava mne zase tak neuráží (pravda bývala tišší :) ) Spíš šlo o, že kdybych kupoval vše nové, tak abych se zase posunul dál. :)
krjzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 5. 2018 17:06

Netreba kupovat nove, staci fakt vzit trochu pameti a 1070. Cokoliv dal jsou extras, nic vic nez toto v podstate nepotrebujes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krjzn 20. 5. 2018 19:30

Dobrá, to je tedy asi vše. Věc vyřešena. Sice úplně s jiným výsledkem než jsem původně čekal, ale rozhodně ne špatným. Díky ti/vám. Příště, až budu stavět PC, tak se na vás obrátím. Díky!
krjzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 5. 2018 22:15

Vždycky prosím "Ti". Michal.

Rado se stalo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků