Sestava s Ryzen 5 2400g k občasnému hraní/ omezený rozpočet

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mamina.mufik 12. 4. 2018 12:15

Dobrý den,
chceme si postavit nový pc. Do teď nám 6let fungovala a stačila tato sestava i na nové tituly: ZK: asus M5A78L LE procesor AMD 3+ athlon 2,9 4 jádra, 4*2gb ddr3 (1333/1288 UL cl9), GK msi GForce 650 GTX 1gb 1TB hdd, obyčejná levná obrazovka s vga výstupem. Na hraní a kancelařinu nám stačil, ale manžel rád zkouší nové tituly her (i na nejnižší detaily). Nejsme nároční hráči. Pc pomalu odešel. Rozhodla jsem se tedy po 6ti letech opět postavit pc. Bohužel máme dost omezený rozpočet maximálně nějakých 10.000,-(čím méně tím lépe) Chci postavit tuto sestavu ZK
https://m.alza.cz/msi-a320m-bazooka-d5088354.htm procesor https://m.alza.cz/amd-ryzen-5-2400g-d5253938.htm

Dále jsem zamrzla na mrtvém bodě, protože s integrovanou GK vím že musím použít ramky s vyšší frekvencí a ty jsou drahé . Uvažovala jsem také o ryzen 3 2200 g, ale je tam rozdíl jen 1200 kč o proti ryzen 5 kde je grafika vyšší. ZK jsem vybrala, protože za tuto cenu má 4sloty Ram (pro pozdější přidávání) a výstup hdmi a hlavně vga. Teď přichází má otázka. 1. Prozatím si necháme starou bednu se zdrojem 550w od evolve a monitor s vga. Jen chci udělat pc krok k tomi abych časem do koupila lepší GK lepší monitor. S dvi atd.... Polepšíme si alespoň pro zatím a jak velkou roli hraje mhz a cl u pamětí když je IGK. Děkuji za odpovědi nápady a pomoc při sestavování
    Mamina.mufik
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2018 12:34

    Na bázi platformy APU Ryzen můžeš postavit velmi slušné, výkonné a levné WKS, ale ne herní PC.
    Co s tím?
    Prostuduj si herní DS. I s tak zoufalým rozpočtem lze postavit herní PC pro nižší rozlišení:
    viewtopic.php?p=7951807#p7951807
    V náročných herních peckách stačí nastavit nízké detaily.
    V dané sestavě však chybí SSD.
    Doporučoval bych Ti proto našetřit trochu víc a pořídit plnohodnotnou sestavu se SSD:
    viewtopic.php?p=7951821#p7951821
    Milan
    Milanr1
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Mamina.mufik 12. 4. 2018 12:41

    Ani kdybych třeba dokoupila gk časem? Bohužel jste mi neodpověděl na to co jsem se ptala jestli si s tím to amd procesorem polepším od minulé sestavy.
    Mamina.mufik
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2018 12:43

    Fakt jsi myslela tenhle dotaz vážně? :-)
    S CPU nové generace si polepšíš dost zásadně. :-)
    Asi jako když přesedneš z Trabanta do Ferrari. ;-)
    Ovšem instalovat VGA do platformy AMD APU = čuňárna.
    Pokud chceš stavět herní PC na platformě AMD, zvol CPU, ne APU.
    Milan
    Milanr1
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Mamina.mufik 12. 4. 2018 12:45

    Ano vím že ssd nezmiňuji protože jsme ho ani neměli a vše fungovalo tak jak jsme potřebovali.

    -- 12. 4. 2018 13:57 --

    Milanr1 píše:Fakt jsi myslela tenhle dotaz vážně? :-)
    S CPU nové generace si polepšíš dost zásadně. :-)
    Asi jako když přesedneš z Trabanta do Ferrari. ;-)
    Ovšem instalovat VGA do platformy AMD APU = čuňárna.
    Pokud chceš stavět herní PC na platformě AMD, zvol CPU, ne APU.
    takže raději ryzen bez integri a k tomu nějakou gk? Když ty herní jsou drahé a chtěla jsem ji koupit zase až třeba za půl roku.... K tomu apu..
    . a rovnou pořádný monitor.... Kdyby nám ten trabant ještě sloužil nějak by nám nevadilo že je to trabant. Bohužel už celý vrže a pláče jen když ho zapnem i tak na něm manžel dohrál batlefield one :D
    Mamina.mufik
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 4. 2018 13:03

    toto je doopravdy špatně :-/ i ten zdroj a vše.. buď došetřit aspoň pár kaček a nebo se pokusit to postavit na G4560 + GTX 1050(Ti).. s takovým rozpočtem.. je to hodně zlí.. na kancl dobrý.. na hry je to naprd :-/
    R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
    Kaulik
    VIP uživatel
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2018 13:08

    Než našetříš na plnohodnotný herní PC ~ 20 000 Kč, udělej gruntovní údržbu stávajícího. Po 6 letech provozu si to zaslouží:
    1) vymeť pavouky, hmyz, chlupy a zbytky svačiny z větráků; případně instaluj nové větráčky;
    2) zapoj SSD do prvního portu diskového řadiče; později použiješ tento SSD do nového PC;
    3) instaluj požadovanou verzi OS + ovladače;
    4) prehistorický HDD používej jen jako externí pro zálohy.
    K nákupu VGA není vhodná doba.
    Mamina.mufik píše: msi GForce 650 GTX

    je stále ještě použitelný, pokud funguje.
    Milan
    Milanr1
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Mamina.mufik 12. 4. 2018 13:12

    No jo, ale jen ta GK stojí 4000 tady je to komplet..... Takže chcete říct jestli toho svýho miluju tak mu mám postavit pořádný počítač jo. :) Postavit to umím jen korunky nejsou no... Jen aspon 24palcový monitor s DVI stojí skoro tři tisíce....
    Mamina.mufik
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2018 13:18

    [OT]
    Ty jsi naprosto výjimečný element v IT. IMHO každý skalní hráč by se rád nechal takhle (i jinak) rozmazlovat svou drahou polovičkou. :-)
    Většinou staví elektronické hračky nadšenci s vnějším pohlavím. ;-)
    Co s tím?
    Co třeba poslat svého miláčka herního maniaka do práce, aby si na PC vydělal?
    Na celou herní sestavu včetně FHD monitoru stačí bohatě a s rezervou jeden průměrný měsíční plat.
    Btw:
    před 40 lety to bylo ~ 200 měsíčních platů.
    [/OT]
    Milan
    Milanr1
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Mamina.mufik 12. 4. 2018 13:35

    To víte že pracuje jen splácíme hypo, a pár exekucí. Já jsem na mateřské. Tak to máte 30k + 7k a 29k jsou naše náklady na žití bez jídla.... Teď přijdou daně (já i vedu domácí účetnictví) a chtěla jsem po dlouhé době postavit PC. Bohužel jsem zjistila že je vše tak drahé. A ani tak často si nehrajeme, přijde deštivý den a děti spí tak zahrajem na střídačku rainbowl six siegle a je nám fajn. Jenže gk už odešla úplně, blbnul větrák který jsem furt zpravovala jak pitomá.... Teď se už pc ani nezapne :( když jsem chtěla skontrolovat cpu zjistila jsem že je připečený k větráčku :( a to jsem chladivku měnila před měsícem a půl celý ho vyčistila prostě je death. A nemám ani kancelář ani herní pc (data naštěstí na exterňáku včetně účta) já se o něj starala dobře pravydelně luxovala čistila.... Je mi do pláče z toho..... Stavění pc je můj koníček, občas pomáhám tátovi, když někomu postaví pc (většinou kancelářský) a já osobně jsem postavila asi 6pc pro někoho a tři pro sebe....

    -- 12. 4. 2018 14:41 --

    A hlavně jsem ze všeho toho IT na 6let vypadla... Děti... Práce... Atd.... Tak nevím zas abych nekupovala zbytečně něco a super herní PC také neportřebujem.

    -- 12. 4. 2018 14:43 --

    Já si místo kabelky radši koupím GK XD (to jsem si měla napsat do popisku)

    -- 12. 4. 2018 14:53 --

    Tak jsem si to myslela takže postavit něco na čem půjde i hrát a ťeba každý druhý měsíc něco dokoupit. Sem tam ram pak monitor nakonec gk. Proto jsem zvolila ryzen s igk aby zatím šel a jen ho pak vylepšit... Tak sem doufala že to jde dnes :)
    Mamina.mufik
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2018 14:03

    Jestli je stávající PC neopravitelný, mrkni se do bazarů.
    S daným rozpočtem lze sehnat použitelné PC, výkonnější než nové v dané cenové kategorii.
    Btw:
    To si snad děláš PR-Dell, ne? :-)
    Mamina.mufik píše: cpu zjistila jsem že je připečený k větráčku

    To ne! :-)
    Jedině k chladiči.
    A je to normální.
    Výměna chladiče se provádí s horkým, ne se studeným.
    Milan
    Milanr1
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Mamina.mufik 12. 4. 2018 14:35

    Teda chladiči :) pardón.

    -- 12. 4. 2018 16:01 --

    On se zapne gk funguje protože se načítá win a pak hned vypne... On snad odešel ten zmiňovaný zdroj... No je to možné?

    -- 12. 4. 2018 16:05 --

    https://m.alza.cz/evolve-pulse-400w-cerny-d170437.htm 6let tu mám tento zdroj akorát 550w

    -- 12. 4. 2018 16:07 --

    Tak jinak začnu kupovat komonenty ktré použiji pro případně nový pc, takže ssd disk a nový zdroj (prosím doporučte) a po kouskách nakoupím na herní sestavu... To je asi tozumější řešení co myslíte
    Mamina.mufik
    Kolemjdoucí


    Odeslat příspěvekod bandolier.wz 12. 4. 2018 16:39

    https://www.czc.cz/bk01ojavq8jisaceucq8o6f3bg/seznam
    časem dokoupíš grafiku např 1060 či 580
    :hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
    bandolier.wz
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2018 16:58

    Mamina.mufik píše:po kouskách nakoupím na herní sestavu... To je asi tozumější řešení

    V případě finanční nouze ano.
    1) Levný SSD/SATA, např.:
    ADATA SU650 3D NAND - 250 GB.
    2) Slušný tichý zdroj, např.
    Be Quiet! Pure Power 10 - 450W.
    3) Chladič CPU, např.:
    SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024.
    4) Použitelný a cenově i skladově dostupný herní VGA, např.:
    Gainward GeForce GTX 1050 Ti, 4GB VRAM.
    5) Vstupní a výstupní větráky do bedny.
    A jsi s rozpočtem na ~ 10000 Kč.
    S tím bys měla rozchodit stávajícího křápíka, pokud se nejedná o nepoužitelnou malinkou bedničku typu Sahara. Z prehistorického PC vykouzlíš moderní svižné herní dělo pro monitor s nízkým rozlišením. Pár let ještě vydrží, dokud nepořídíš monitor s vyšším rozlišením.
    Všechny součástky plně použitelné i v novém PC.

    Pro nový herní PC budeš ještě potřebovat:
    MB
    CPU
    RAM
    a slušně chlazenou bednu.
    Naposledy upravil Milanr1 dne 12. 4. 2018 17:08, celkově upraveno 1
    Milan
    Milanr1
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Další stránka

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků