PC pro videoeditaci, Photoshop, 18k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 13. 3. 2018 22:13

Prosím o doporučení na sestavu svižného PC pro videoeditaci, konverzi videa, práce s foto atd

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: Videoeditace, konverze, práce s Photoshopem
FINANCNI LIMIT: 18000 Kč
OPERACNI SYSTEM: Windows 10 Home (má být součástí ceny)
SESTAVITE SI PC SAMI? Sám
BUDETE TAKTOVAT? Nebudu taktovat
MONITOR + JEHO ROZLISENI? Pořídím Philips Full HD, IPS, 24"
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Nekupuji periferie
DOPLŇUJÍCÍ INFO: Případný můj návrh: https://www.czc.cz/211533,191710,209112 ... 01535/kody
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 3. 2018 08:23

Pracovni vyuziti, nebo jen 2x rocne fotky z dovolene a z vanoc, max jeste narozeniny tety kterou cvidate jednou za 5let?

Rozliseni videa a fotek? Panorama ano/ne?

Pokud chces monitor na fotky, vybiral bych i ten jinde - zvlaste pokud se maji ty fotky tisknout. (i v pripade, ze s nimi budes pracovat 2x do roka)

Ten zdroj je zbytecne hlucny (a presto odchazeji), SSD nevhodne mimo kancelarsky pocitac. Jako celek se Ti na to podivam, az zodpovis elementarni dotazy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 14. 3. 2018 15:51

Doplnění informací:
Pc nebude užíván pro pracovní náplň. Jde o domácí využití na zpracování fotografií z cest, přírody, rodiny apod. Jedná se o hobby fotografování, tudíž následuje postprocesing a hraní ve Photoshopu (cca 3-4 x týdně). Zpracování fotografií z DSLR (6000 x 4000 MP, často formát RAW, také panorama). Občasné zpracování, editace a render videa ze zrcadlovky ve full HD, do budoucna sem tam i 4K.
Co se týká monitoru, rád si nechám ve výběru poradit (monitor je mimo cenu sestavy, nejspíš bych zůstal u 24", full HD, fotografie nejsou určeny pro tisk).
Do teď jsem si tuhle práci, zájmy, zpracovával na Notebooku, ale už mě ta pomalost hrozně otravuje. Nečekám nějaké šíleně rychlé dělo, ale něco optimálního na tyto koníčky za slušný peníz. Ještě jednou, nebude to na profi práci.
Budu vděčný za doporučení optimální sestavy, sám bych ztěží srovnal a sjednotil komponenty.

edit: Práce s videem v Power Director.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 3. 2018 16:19

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... YH012U0N01

+ i7-7700k z druhé ruky. Nic lepšího mě tak nějak nenapadá.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 15. 3. 2018 12:26

to Python.p: Děkuji, podívám se na to.
Smím poprosit o posouzení ještě KineCZek-a ? (((Jako celek se Ti na to podivam, az zodpovis elementarni dotazy)))
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 15. 3. 2018 12:42

Pythonova sestava je fajn na zvolené účely.. otázka zní, jestli ti bude stačit 240GB SSD a jestli nevadí, že bude s procesorem sestava trochu přes limit..

+jsem se nedíval, jestli není třeba flashnout bios u té desky, nebo odkdy má podporu i pro kabylake

(nebo vzít z bazaru rovnou desku+cpu)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 15. 3. 2018 12:45

to kaulik: ssd stačí, bude doplněn HDD. Jen nerozumím tomu: + i7-7700k z druhé ruky. jako že sehnat tento procesor někde na aukru?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 15. 3. 2018 12:48

přesně tak.. sám mám doma i7-7700k a moje žena je grafička.. a vše šlape skvěle.. proto bych se této varianty nebál..

Ale je pravda, že za 8 tisíc můžeš mít i netaktovací i5-8400+Z370 desku.. na tvé hobby, by to stačilo taky.. a budeš to mít nové s plnou zárukou
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 15. 3. 2018 12:56

To zní zajímavě, hned jak se dostanu na déle k PC omrknu to, děkuji.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 3. 2018 16:10

Nová deska. A jetý CPU z toho bych fakt strach neměl, ale je to na tobě.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 16. 3. 2018 01:36

Tak si všechno prohlížím a zaujalo mě to. Jen teď nevím, pro co se rozhodnout. Kdyby i7, tak rozhodně s novou deskou, jak psal Python, z toho bych strach taky neměl.

to Kaulik: Můžu tě poprosit o zjištění, jak to vypadá s tou deskou ASUS Z170-A GAMING/MINING, zda je potřeba ji flashnout , má podporu i pro kabylake?

Varianta první i7 + ASUS Z170-A GAMING/MINING
1- Deska má asi integrovanou grafiku, která mi stačí na všechny základní práce, dejme tomu i na jednodušší hry jen kvůli omladiny?
2- Je možné do budoucna, kdybych se rozhodl udělat z PC i hratelný počítač, přidat zvlášť grafickou kartu a podle její kvality může vzniknout počítač dobře hratelný?

Varianta druhá i5 + Z370
Který z těchto odkazů vede správně k výše uvedené základní desce, víceméně, kterou případně objednat?
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1
a tak dále, je jich tam snad osm.

Soudím, že varianta první bude prostě a jednoduše rychlejší, v ničem jiném se lišit nebude. Rychlejší bude podstatně?

Děkuji moc za dobré rady a poprosím ještě o trochu shovívavosti, než se rozhodnu a zázračný přístroj koupím.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 3. 2018 08:25

Update bude třeba. Provedou v obchodě. Pokud jsi z Brna klidně ti tam ten novej BIOS naleju.

Ad. 1. ano na starší hry to bude stačit.
Ad. 2. ano, bude stačit libovolnou GK klidně i 1080ti a nebude problém.

Ad. deska, přístě je hoď do košíku a hoď nám sem odkaz. :) Ty desky jsou tragedie. :(

Ad. CPU, ano i7-8700k bude rychlejší, ale s ohledem na ceny mi to nedává moc smysl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 3. 2018 08:45

Jirka už ti na většinu odpověděl. Jen to doplním.

Pokud plánuješ dokoupit grafiku (časem) u Z370 bych vzal spíš asus kvůli umístění druhého M2 slotu. Na netaktovací i5 plně dostačující a ramky můžeš přetaktovat.

Co se rychlosti týče, předpokládám, že jsi se spíš ptal na rozdíl i7-7700k (předchozí generace, 4c/8t) vs. nové i5-8400 (6c/6t) to nemám ve photoshopu nějak zvlášť otestované, ale rozhodně ten výkon nebude extrémně rozdílný.. spíš bych se přiklonil k nové i5.

Kolem a kolem, když to tak poslouchám, bych se nejvíc doopravdy přiklonil k takovému základu. Zdroj by teď stačil bohatě bQ 300W, ale jestli chceš někdy třeba i lepší grafiku připojit, chtělo by to třeba ten od Jirky.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 16. 3. 2018 12:42

Mnohokrát děkuji, hezky jste mi to vysvětlili. Teď si to vše nechám projít hlavou a pak se musím rozhodnout. Pokud mezi i7 a i5 nebudu mít razantní rozdíl, asi šáhnu po levnější variantě. A pak, nebudu mít starost s flashem desky, navíc ta na i5 bude jakási novější. Někde jsem četl tohle, mám to brát vážně? Protože kdyby se do pár měsíců měl objevit zajímavý materiál, raději bych počkal. Tady to je: ((( B360 jsou blízko a budu levnější než podobně vybavené Z370 sestřičky.)))
A fičím do práce, škoda, raději bych se v tom pročítal.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 3. 2018 15:14

To bude... ale na B360 nebudeš mít možnost jet s ram na 3200MHz+, ale jen na 2666
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků