Upgrade PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mixky 15. 2. 2018 20:15

Ahoj,

mám tuhle sestavu:

CPU: Intel Core i5-4570
GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G
MB: GIGABYTE GA-Z87M-D3H
RAM: 2x Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9 (BLS2CP0
Zdroj: Corsair CX500 500W
120GB SSD + 1TB HDD
Sestava byla lazena od Kineczka

Chci si zahrát Kingdom Come na nejvyšší detaily, momentálně ve FullHD, časem možná 1440p, tak bych vás chtěl poprosit o radu, zda vyplatí investovat +-20k do nové grafiky (asi 1070 nebo 1070Ti) - nebude ji už brzdit třeba procesor? - a nového disku, nebo tenhle stroj prodat a postavit nový stroj?

Díky za rady.
mixky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 15. 2. 2018 22:18

Prodávat nemá smysl, zahraješ si na tom dobře. Osobně mi přijde jako zrůdnost dávat 20k za kartu, co před Vánoci vyšla na něco přes deset, ale pokud ti to za to stojí... Já bych v tuhle chvíli vydržel s tím, co máš, a počkal na zklidnění trhu. Rovnou by se to mohlo sejít s nástupem nové generace, o které se šušká. Oznámení by mohlo proběhnout koncem března na GPU Technology Conference, ale kdo ví.

GTX970 každopádně není úplně zlá karta, sám na ní KCD hraju a na detaily označované hrou jako "vysoké" (třetí nastavení z pěti) s dodatečně vymaxovaným dohledem a pár dalšími změnami mám průměrně 50-60 FPS s propady na nějakých 30-35 pokud se sejde hodně náročných věcí zároveň (příklad - šero ve městě a několik lidí pohybujících se u ohně, další zdroje světla z pochodní - z toho vyplývá hodně stínů - musel bych osekat kvalitu stínů, aby to dalo víc, ale takovou scénu jsem za prvních 12 hodin hry potkal přesně jednou, takže si nebudu kazit kvalitu po zbytek doby).
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků