Univerzální sestava, doladění

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jindroush 21. 1. 2018 11:29

Zdravím,

po skoro deseti letech chci vyměnit PC a chtěl bych ho používat univerzálně, tj. mít vždy výkonovou rezervu na prakticky jakoukoli činnost, zase bych chtěl, aby vydrželo X let, takže novější, dražší technologie. Nemám určený rozpočet, ale musím mít dobrý pocit z cena vs výkon.

Sestavil jsem to zatím takto:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 3E023OBA01

Potřeboval bych to poupravit, sprdnout, prodiskutovat, hlavně z hlediska kompatibility a vyváženosti komponentů.

Nějaké moje myšlenkové pochody:
Požadavky, které možná nejsou racionální, ale nejede přes ně vlak: Intel a NVIDIA.
Procesor z rodiny Skylake-X za rozumné peníze je pouze tento, 7800 mi přijde trochu jako entry model. Nepotřebuji asi vyšší výkon na hry než tu 1070Ti. Nechám si evt. poradit lepší model této řady.
Bootovat budu z těch dvou M.2 SSD v RAID1, ta jistota failoveru mi za ty peníze stojí. Ještě do PC přijdou dva normální 7200 točkový disky ze staršího PC. Periferie teď neřeším.
Nejsem si jist výběrem desky, nechci žádný blikání, nechci vodní chlazení.
Paměti jsou low profile, kvůli velkému tichému chladiči, takže jsem si jist, že se vejdou - žádné Kingstony se pod chladič nenacpou a chci mít 4 moduly, abych mohl využít quad channel.

Díky, J.
jindroush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2018 13:15

Dovedu si predstavit lepe investovanych 65tisic. Tohle bude dost hlucne a vykonem dost jednostranne, nevyvazene.

Do doby, nez reknes na co ten pocitac mas (pouzivas) je to ale obecna diskuze, hodna spise presunu na smetiste.

Ten RAID je nesmysl nad nesmysl, alespon za mne. Neprilis stastnou volbou pak je i deska. Kingston KVR a Fury a Savage jsou vsechny nizsi nebo stejne jako tyhle Corsairy co tam mas. Par (ok, par stovek) uz jsem jich za ty roky videl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindroush 21. 1. 2018 13:43

Použití je univerzální, tj. všechno, všechno občas
1) střih videa občas
2) konverze videa častěji
3) kompilace, vývoj apod. občas
4) jedna virtuálka pořád, jedna linuxová občas
5) sem tam nějaký hraní, rezerva při přechodu na 4k monitor.

Už ten stávající počítač měl rezervy, takže vydržel skoro 10 let beze změn.

RAID pro mě není nesmysl, nemám rád downtime, a s tím 2xM.2 raid1 budu mít nulový. Za ty peníze mi to stojí.

Na paměti jsem koukal, HyperX Fury se tam vejdou, pod tím cpu coolerem by mělo být cca 37mm volno.

Co se týče dalších připomínek, prosím, rozepiš je, takhle nevím, co je na té sestavě nevyvážené příp. proč je deska špatná.
jindroush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2018 15:37

Rezervu na 4k hraní bude mít sestava se 2x Titan V. Jinak bída. (Myšleno vážně, žádný humor.)

Nulový downtime je utopie. ;) To je ze zkušenosti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindroush 21. 1. 2018 22:17

J, to 4k je blbost, ale na druhou stranu, na dvě karty je tam do budoucna místa dost.
Downtime s umrlým jedním diskem v mirroru je přeci "0", tj. vyndám disk, posílám na reklamaci a jedu dál s degradovaným raidem.

A další výhrady k té sestavě? Psal jsi, že je nevyvážená, hlučná a špatná deska. Šlo by to rozvést, takhle nevím, jak jsi to myslel, prosím.

J.
jindroush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 1. 2018 00:16

Moc se mi to nelíbí. Od základní desky, která je v tomhle případě použita doslova základní (čti nejlevnější), až po ventilátory, které nejsou skříňové, ale spíš chladičové.

Myšlence za tím tak nějak rozumím, na provedení to ale chce zapracovat.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindroush 22. 1. 2018 17:47

Nojo, jak píšu výš, nevyznám se zas tak dobře, proto jsem tu pro rady:

Myšlenkové pochody třeba: jak vybrat ventilátor? Zadám si PWM, 14cm, hlučnost pod 20dB. Vypadnou mi dva, z toho jeden je ta Noctua uvedená výše. Zjevně tedy neumím určit správně parametry. Jaké jsou tedy správné?

Dtto ta deska, ještě jednou jsem to prošel a zásadní rozdíly tam nejsou, tato má ale lépe řešeno M.2
https://cz.msi.com/Motherboard/X299-GAMING-PRO-CARBON
Jinak na Alze mi pro moje bláznivě vybrané parametry vyskočí jen 5 desek (MSI Carbon, Tomahawk, SLI Plus, Gaming M7 a Gigabyte Gaming 9). Asi zase "špatné" parametry.
jindroush
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků