PC pro editaci fotek, 35000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xxxjohny46 2. 12. 2017 08:06

Ahoj, řeším právě sestavení nového PC s Windows, primárním účelem je editace velkých (50-100MB) raw fotek ve photoshop a lightroom.

POZADAVEK (NE)HLUCNOST
Hlučnost není úplně tak podstatná, nicméně požadavek Classic nebo LN, Low noise (pokud by to bylo cenově ok, tak LN).

UCEL PORIZENI SESTAVY
95% úprava fotek (Lightroom, Photoshop, velké RAW okolo 50-100MB) 5% internet.

FINANCNI LIMIT
35 000Kč bez monitoru

OPERACNI SYSTEM
Mám W10 Home.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Spíše ne

BUDETE TAKTOVAT?
Ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
V rámci limitu monitor není, ten si chci koupit zvlášť, ideálně 4K 27palců pro profi foto (zde mám limit max 16000kč) - pokud by bylo nějaké doporučení, tak prosím dejte tipy.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Potřebuji čtečku karet, zbytek si vyberu sám mimo limit.

Můj první návrh - https://www.czc.cz/4sgkk3ml44jd6aqcifqqak1ml7/seznam

Předem děkuji za tipy
xxxjohny46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 12. 2017 10:08

tvoje sestava takhle nebude vůbec fungovat a hlukově má do LN ještě hodně daleko.. bez zátěže to bude možná classic, v zátěži spíš boeing.. k samotnému návrhu se možná dostanu k večeru.. třeba se ti do té doby někdo ozve
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Foxik88 2. 12. 2017 10:51

hlavně ten PC vůbec nepojede pod Coffe je potřeba Z370 deska...
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod xxxjohny46 2. 12. 2017 12:30

díky borci, ten můj návrh byl opravdu jen na rychlo udělanej, moc jsem nezkoumal kompatibilitu.
xxxjohny46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2017 18:14

O nutnosti graficke karty nejsem uplne presvedcen. 10bit barvy se nas zde netykaji, monitor na profi foto s 10bit/color a 16bit LUT asi nekupujeme. (A i pokud by ano, Geforce by to "nevytrhla" a museli bychom se uchylit ke Quadro, pokud beru v potaz nVidia GPU.)

Profo foto 4k monitor do 16tisic ... nekoupis. Muzes koupit dobry monitor, s nimz budes schopen produkovat velmi dobre vysledky. Ale nerikejme tomu prosim profi.

Ono nejsem presvedceny ani ze vyuzijes 12 vlaken. Ale tu i7 jsem tam nechal, ma vysoke turbo sama o sobe a je to skvely kus kremiku.

Zvazil bych nakup 32GB RAM. (Ale ano, vim, je to kolem deviti, deseti tisic. RAM jsou ted zkratka drahe, ale minimalne dalsiho pul roku bohuzel bude jenom hur.)

Co urcite chces, je solidni SSD. Volil jsem cena/uzitne vlastnosti. Zamerne nerikam ze cena/papirova rychlost, ale cena/realne dosahovane vlastnosti. Samsung EVO jsou sice fajn, ale na foto volim aktualne tak, jak volim.

HDD beru pouze jako sklad na data. Tzn neco, na cem neni aktualni workflow, ale archiv.

- - -

33.575,- Kc


Sestava je takto kompletne LOW NOISE. Grafickou kartu neni problem kdykoliv pridat. Napred bych si vsak na Tvem miste vyzkousel, jake (a zda vubec nejake) zlepseni vykonu by Ti prinesla. (Lze napr. domluvit v eshopu zapujcka proti kauci, nebo koupit a vratit do 14dnu (a pocitat s tim, ze prodejce muze uctovat poplatek za rozbaleni, ve vetsine pripadu par desetikorun.))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxjohny46 3. 12. 2017 19:47

Ahoj, díky moc za návrh. S tou grafickou kartou jsem překvapený, bylo by možné do návrhu dát nějakou vhodnou v rámci LN? Samozřejmě už bez ohledu na ten finanční limit. A do té větší ramky možná též zainvestuju, ale to už budu mimo původní limit.

Jinak zbytek super, tam nemám další dotaz. Možná ještě jedna věc, je rozumné si to nechat sestavit třeba právě tou alfou nebo třeba czc, samozřejmě podle toho kde budu brát ty komponenty? Já si ten počítač umím sestavit sám, ale jednou se mi to nepovedlo a odnesl to zdroj při prvním spuštění, takže to radši nechám na ostatních.

díky moc
xxxjohny46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2017 20:30

Tak pokud chces grafiku a LN, stejne Ti to zadny eshop nesestavi. To bys musel oslovit nekoho z nas, kdo to delame. (Muzes brat jako nabidku.)

41.681,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxjohny46 3. 12. 2017 21:04

Super díky, už jsem četl i SZ, dam vědět jak jsem se rozhodl.

Díky
xxxjohny46
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků