Pracovní PC / Capture One, Photoshop, grafika /30K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod protektor 18. 10. 2017 09:51

Zdravím,
rád bych si pořídil nový počítač na práci. Budu rád za váš čas.

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI - při práci často poslouchám písničky takže stačí LN

UČEL POŘÍZENÍ SESTAVY - Počítač bude čistě na práci. Využívám tyto programy Capture one pro, Photoshop, Ilustrator, Indesign. Zpracovávám fotografie a dělám i složitější koláže. Občas i nějaké to video. (minimálně 16GB ram)

FINANČNÍ LIMIT - rád bych se pohyboval okolo 30 tis pokud je to málo, můžu pouvažovat o zvýšení limitu.

OPERAČNÍ SYSTÉM - mám krabicovou verzi win 10 professional

SESTAVÍTE SI PC SAMI? - mám na to člověka

BUDETE TAKTOVAT - ne nechystám se na to

MONITOR + JEHO ROZLIŠENÍ - mám dva monitory Eizo CS2730 a GC223W (27" a 22"), oba mají 10bit přes display port. Druhý monitor mám jako odkládací takže 10 bit není nezbytně nutný. (kloním se k nějaké Nvidia quadro, chci kartu která spolupracovat s Photoshopem)

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKŘÍN?
Potřebuji jenom holou skříň vše ostatní mám. Stačí jeden disk na systém.
Data zálohuji na Synology DS416 plus externí disky WD.
Čtečku (3.5" AXAGON CRI-S3) si přenesu ze současného PC.
Ve starém PC mám ješte SSD od intelu 520 256GB a SSD intel 64GB. V novém bych chtěl určitě nějaký odkládací disk. Můžu využít tyto staré.

Na počítač nespěchám mám zatím současný na kterém můžu ještě bez problémů pracovat.
Děkuji všem za pomoc a rady.
protektor
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2017 12:18

Quadro + LN bohuzel znaci nutnost pouziti dvoutisicove rady, ktera ovsem uzme velmi podstatnou cast rozpoctu. Bez vymeny chlazeni bude Quadro Boeing, s tim je holt nutno pocitat.

Prispevek, resp. tema, ma velke mnozstvi shlednuti. Ale musim zkonstatovat i pro ostatni ctenare, ze zazraky s 10bit LN do 30k se bohuzel nekonaji. (Prosim nebrat spatne, jde pouze o pragmaticke konstatovani.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod protektor 19. 10. 2017 12:37

Ok jaká by byla rozumná částka na sestavu co potřebuji? Případně když se spokojím s Boeingem?
protektor
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2017 12:49

Pokud se spokojis s Boeingem, muzes vzit i nizsi radu Quadra. Tim se vejdes za nizsi penize, ale ja bych u toho sedet nevydrzel. Uz vubec ne denne, treba vic jak hodinu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod protektor 19. 10. 2017 21:57

Takže jestli to dobře chápu tak ta karta je tam jediný zádrhel. Co konkurence AMD FirePro? Nebo nedá se na těch quadro kartách vymněnit ventilátor?
protektor
Junior

Odeslat příspěvekod Foxik88 20. 10. 2017 15:00

Kin myslel to že na LN je potřeba toto Quadro.
https://graficke-karty.heureka.cz/pny-v ... uiEALw_wcB

Protože pokud vím tak u levnějších nepůjde vyměnit chlazení... Takže LN sestava bude spíše za 40k...
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 10. 2017 15:28

Můžeš vzít novější P2000, pohlídej si výrobce PNY. Resp si to nech od někoho postavit, od někoho, kdo ví, co dělá. (Klidně se hlásím.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bowie 20. 10. 2017 17:52

Jako že PNY ano nebo PNY ne ?
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 20. 10. 2017 22:40

Výhradně PNY, nebo Sapphire, který pro AMD vyrábí karty. Problém není model karty, ale VBIOS výrobců, který používá zvláštní režim např.: pro čistění - zvedne při startu otáčky za provozní maximum v několika sekundovém intervalu, ve kterém pročistí členění chladiče. Při každé inicializaci je funkčnost zapojeného ventilátoru ověřena, pokud ne, inicializace se zastaví a počítač skončí boot s chybou.

PNY se používá proto, že tímto režimem nedisponuje a funguje s odpojeným ventilátorem.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 21. 10. 2017 18:55

Mal som v PC staré Quadro 4000 a že by bolo hlučné?
Ano ked som sa na nom hral. Ale na to čo chce on si myslím že Quadro hlučné nebude
pufko
Junior

Odeslat příspěvekod protektor 24. 10. 2017 06:14

Díky, vidím že to nebude tak jednoduché jak jsem si myslel a finančně taky budu muset něco přihodit. Momentálně řeším to, že v prosinci letím na měsíc pryč. Tak by mě tu počítač jenom stál. Takže se ozvu začátkem ledna a vybereme nějakou sestavu. Případně i se složením.
protektor
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2017 09:15

Rozumné.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků