Photoshop,Lightroom/RAW/|Video|Class/LN|cca 40tis

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetraMC 6. 10. 2017 09:13

Ráda bych poprosila o doporučení sestavy pro mou grafickou práci:

Hlučnost: Úplně tématu nerozumím, mám 3 děti, doma je furt ruch, možná by stačilo Classic, ale zase jsem zvyklá dělat na notebooku a ten podle mě tichý je ... Snažila jsem se o tom něco načíst, ale představu o rozdílu jsem si neudělala, každopádně párátko, když padá na zem, bych doma stejně neslyšela, ULN je 100% u mě zbytečnost

Účel: Pro práci, která mě začíná živit:
1. úprava fotek v plném formátu RAW, zpracovávám stovky fotek týdně) - Photoshop + Lightroom CC
2. střih a render videa - FullHD, video točím v současnosti 1920x1080 25 fps. Edituji v CyberLink PowerDirector, prozatím stříhám videa do 30 minut. Občas do videa přes PC dotáčím i zvuk.

http://www.sw.centrum.cz/digitalni-vide ... -ultimate/
Co potřebuji je, aby PC zvládl ideálně všechny tři programy zároveň nebo alespoň dva z nich, většinou totiž první úpravu fotografií dělám v Ligthroomu, pak si vybrané pošlu do Photoshopu a ještě je pak používám z Photoshopu rovnou do videa.

100% práce | 0% zábava:-)))

Finanční limit:
Potřebuji celou sestavu vč. operačního systému, monitoru vhodného pro práci s fotografiemi, wifi, bezdrátovou myš, klávesnici, čtečku SD karty, USB, asi i jednotku DVD. Repro, tiskárnu mám, mikrofon na jack 3,5 také.
Prní můj odhad byl 30 tisíc, ale už teď je mi jasné, je to na celou sestavu málo, takže může limit překročen v místech, kde to pro mě má smysl. Takže nechávám prostor cca kolem 40 tisíc. +- podle toho, co pro mě bude a nebude mít smysl investovat. Možná ideální pořídit nějaký standartní základ s možností upgrade v dalších letech podle možnosti dalších investic, které určitě třeba příští rok zase budou.

OS:
Win 10, nemám a chci, MS Office nemám a nechci:-)

Sestaveni PC:
Potřebuji, aby mi PC někdo sestavil.

Taktování: Načetla jsem, o co se jedná, myslím si, že tedy odpověď je asi "ne":-)

Monitor: Vhodný na grafickou práci - Photoshop atp. Byl mi doporučen IPS... tématu právě nerozumím, ráda si nechám poradit. Sedím u PC 12, 14 hodin, takže aby byl komfortní pro oči...
24-27 / 1920*1200 cca

SSD - ano
byl mi doporučen Core i7 8600K

Předem moc děkuji.
Naposledy upravil PetraMC dne 6. 10. 2017 16:48, celkově upraveno 1
PetraMC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Foxik88 6. 10. 2017 10:31

hlavní otázka zní jestli můžeš být měsíc bez počítače? musí být rozlišení 1920x1200 nebo může být 19220*1080 kde je lepší výběr monitoru za lepší peníze?
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 6. 10. 2017 11:19

Určitě se tu najdou lidi co si s tím víc vyhrajou.

https://www.czc.cz/akcoal0bkqg499jvqi35q39ii5/seznam =46k.

SSD jsem škrtnul že bez něj se dá pracovat. V dalším upgrade určitě by měl být.
Škoda že tam se nevešel 1700 procesor.

Na čem by šlo ušetřit ale nedoporučuji:
Levnější zdroj.
8gb ram paměti.
24* menší monitor pro práci s fotkama.
Grafika 1070
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod PetraMC 6. 10. 2017 11:38

-- 6. 10. 2017 12:39 --

Foxik88 píše:hlavní otázka zní jestli můžeš být měsíc bez počítače? musí být rozlišení 1920x1200 nebo může být 19220*1080 kde je lepší výběr monitoru za lepší peníze?


Ano, nespěchá to akutně.
Rozlišení může být určitě i jiné.
PetraMC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bowie 6. 10. 2017 11:50

Podle mě je 1080 naprosto zbytečná investice, hry na tom hrát nebudeš. 1060 by měla úplně stačit. Naopak SSD určitě ano, možná i dvě, jedno na systém a druhé na data. A hlavně počkej, co ti k tomu napíše KineCZech, jeho sestavy nemají chybu.
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod plesgo 6. 10. 2017 11:56

Taky bych pockal, co navrhne jeden z mistnich zkusenych, ostrilenych stavitelu. Jsem ochotny se vsadit o stravenku s kymkoli, ze SSD bude v kazdem navrhu.... (minimalne)
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod PetraMC 6. 10. 2017 11:56

Ano, taky si myslím, nepotřebuji herní PC ani nedělám 3D videa. SSD co jsem vyčetla, tak je pro můj typ práce naopak nezbytnost... názory se liší, ale mě to smysl dává...
PetraMC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ensidia 6. 10. 2017 12:06

Tak to pak levnější grafiku a to ssd a případně 1700. S Photoshopem nedělám takže nevím jak moc ji zatěžuje.

Tady je třeba udělané sestava pro fotografy.

https://www.svethardware.cz/doporucene- ... 17/43805-7
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 6. 10. 2017 13:06

Odporúčam 2x SSD ( jeden na systém a druhý ako zdrojový na fotky a video - export na klasické HDD ) a grafika za mňa stačí 1050- Power Director je s HW acceleráciou nič moc - aj ked ja mám PD 9 Ultra...takže novší netuším ako na tom je.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 10. 2017 14:30

Ensidia píše:Určitě se tu najdou lidi co si s tím víc vyhrajou.

https://www.czc.cz/akcoal0bkqg499jvqi35q39ii5/seznam =46k.

SSD jsem škrtnul že bez něj se dá pracovat. V dalším upgrade určitě by měl být.
Škoda že tam se nevešel 1700 procesor.

Na čem by šlo ušetřit ale nedoporučuji:
Levnější zdroj.
8gb ram paměti.
24* menší monitor pro práci s fotkama.
Grafika 1070



Proč RyZen? Proč 1080? Proč není pořádný SSD? Víš jak ty programy pracuji?

Pracovat bez SSD, tak to promiň, ale nejsi normální! Něco jsem tušil, ale že to bude až tak vážně mě fakt nenapadlo.


Pro tazatele: objem a kvalita dat?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 10. 2017 14:50

Já jsem na dovolené. Pokud chceš mou radu , vydrž.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetraMC 6. 10. 2017 15:09

Python.p píše:Pro tazatele: objem a kvalita dat?


Snad jsem dobře pochopila dotaz:
Video točím 1920x1080 25 fps, výsledná videa několik GB, většinou zatím kolem 3GB na jedno video, většinu mají asi půl hodiny někdy i méně. Celovečerní filmy netočím, ale o homevideo se taky nejedná:-D
Fotografie RAW á cca 30 - 40 MB, většinou má jeden import 50 - 150 fotografií v Lightroomu. V Photoshopu pracuji najednou cca s 5 - 10 fotografiemi.
PetraMC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 10. 2017 15:18

Přesně to jsem chtěl vidět, jsou tady sice tací co to sází odboku a taky úplně blbě, ale k těm se tak nějak neřadím :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 6. 10. 2017 15:22

Chci se jen ujistit, že se nežijete za velkou louží a Vaše příjmení nezačíná Matěj... Předpokládejmě, že nejste a nechcete vyměnit 10 jádrový Xeon s 256GB operační paměti a sestavou disků, které by mohl závidět leckterý veletrh novinek.

Coffee Lake i7-8700k bude výborná volba, bohužel se musíte připravit na problémy s dostupností, která se změní přibližně ve 2. listopadovém týdny. Do té doby jsou dodávky velmi omezené.

Budete potřebovat standardní systémový disk, scratch disk (oba MLC SSD) a datový-exportní disk (HDD). Grafická karta postačí i základní GTX1030 (8bit).

Pro představu, jak věci fungují:
https://www.pugetsystems.com/recommende ... htroom-141

https://www.pugetsystems.com/recommende ... mendations
Sasar
Junior
Uživatelský avatar


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků