4k render zostava, Adobe Elements 15, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod russo23 19. 9. 2017 08:54

zdravim,

poprosil by som doporucenie 2 zostav bez monitoru na 4k rendering videi v Adobe Elements 15.

prva zostava budget 1000 EUR bez DPH, druha budget 2000 EUR bez DPH. je to hobby a nezivi. ziadne hry. idealne nieco do mensej skrine.

dakujem
russo23
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 19. 9. 2017 10:08

Imperio absenti chaos regit
Pravidla platí pro každého a měl byste začít respektovat místní zvyklosti. Na ignoraci nemáte správnou barvu, ideologii a nepřijel jste na podvozku vlaku, nebo s ploutvemi na nohou. Zdravením semknutí nedosáhnete, maximálně heřmánkový čaj. Plným právem zasloužíte klepnout přes prsty.

Základní stavební kámen tvoří procesor AMD Ryzen 7 1700X, vsazený do základní desky X370 formátu ATX. Menší varianty se sice vyrábí, ale zdaleka nejsou bezproblémové a kvalitně chlazené. Nedostatky najdete všude. Naopak se nemusíte zabývat rychlostí pamětí, protože rychlejší moduly žádný výkon nepřinesou. Stejné pravidlo platí i pro procesory Intel. Základní akcelerace grafické karty podporována je, ale v omezené míře (render, playback, export) a proto není potřeba se speciálně zaměřit na grafickou kartu. S omezeným rozpočtem stačí libovolná grafická karta. Hlavní slovo zůstává procesoru.

Než budu pokračovat, zkuste se zařídit podle pravidel dříve, než bude téma uzamčeno. Svých 5 minut jsem věnoval, měl byste i vy.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russo23 19. 9. 2017 11:38

UCEL PORIZENI SESTAVY: 4k rendering v adobe elements 15
FINANCNI LIMIT: 1. zostava za 26000 czk bez DPH a 2. zostava za 52000 czk bez DPH
OPERACNI SYSTEM: W10pro
SESTAVITE SI PC SAMI? sam, nebranim sa zlozeniu z fora
BUDETE TAKTOVAT? Nepredpokladam, do buducna nevylucujem
MONITOR + JEHO ROZLISENI? 4k monitor (limit na zostavu len pre skrinu), vybrany typ este nie je
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? hola skrina

dufam ze takto je to teda lepsie ..
russo23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 9. 2017 23:42

50 875,50 Kč bez DPH

Ohledně sestavení, klidně napiš SZ :)

PS: Na 2 sestavy jsem línej.
PS2: Ano je tam SMR disk, ale nic moc lepšího mě nenapadá :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russo23 23. 9. 2017 06:51

dakujem za navrh. jedna technicka. hore pan pisal ze "Základní akcelerace grafické karty podporována je, ale v omezené míře (render, playback, export) a proto není potřeba se speciálně zaměřit na grafickou kartu." a v zostave je skoro 1/3 na 1080 ? ak je to pravda nie je lepsie sa zamerat na ostatne komponenty ako napr 2x16gb ram, pripadne 2x m.2 nvme disky (system + render disk) a dat tam len 1050ti alebo 1060 ?
russo23
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2017 13:28

Zacneme tou drazsi variantou. Protoze pises neco o 2.000EURech bez DPH, zvolil jsem 2x M.2 NVME Samsung 960PRO, 32GB RAM, AMD Ryzen 1700X a grafickou kartu jsem ponechal tu GTX1080. Sestava neni uplne LN, nicmene za hlucnou se oznacit rozhodne take neda.

V takovem pripade cena vysla na cca 1900EUR bez DPH: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3S7V013LLE063XDO013TAG013MAL012WXI012VMJ0137NW013NHE023SOW01 (63.277,- Kc vcetne DPH)

- - -

V polovicnim budgetu okolo 1000EUR bez DPH je pak volba malicko slozitejsi. Bez nejakeho extremnejsiho omezovani jsem se dostal na cca 1.050EUR bez dane. Nize uz bych nechodil, pokud to ma alespon za neco trochu stat: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3YIJ023V290137MM053O06013MAK013UMM013KAA013NH1013S7W0137NV013LBA01 (35.007,- Kc vcetne DPH)

Ani jedna ze sestav neni v LowNoise specifikaci, preferoval jsem spise vykon v obou pripadech. Na prani lze samozrejme zmenit ... nicmene budto s vlivem na vykon smerem dolu, nebo na cenu smerem nahoru, kouzlit uplne neumim. :))




BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti i ja nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2017 12:41

2 NVME disky jsou zbytečné, ale kdo chce kam.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 26. 9. 2017 23:41

Proč plýtvat zdroji za krartu v programu, který využití grafické karty podporuje pouze symbolicky? V Premiere Elements přece nejsou stejné knihovny a jádro, jako v Premiere Pro.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků