Částečně nová sestava 10k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lexter23 22. 8. 2017 16:52

Ahoj,
potřeboval bych poradit, chtěl bych oprášit stařičký počítač s C2D 8200.
Cena: zhruba 10000,- ( Bedna, Procesor, Paměti, deska , chaldiče)
Hlučnost: Tichá sestava, ale ne LN ( vzhledem ke komponentům by to nemusel být problém, že pevné disky budou chrochtat, s tím počítám.)
Použití: Filmy, internet, WoW CATA, Starcraft 2 a starší hry typu Settlers

Ze starého počítače bych chtěl zachovat:
Grafika: R7 250 2GB (cca 3/4 staré)
Disky:
    SSD 240GB KC 400 ( Je nový)
    1TB Seagate ST31000528AS
    500GB Seagate ST3500320AS
Zdroj Corsair CX 500W (1 1/2 starý)
Stavajici monitor HP L2245wg

Pevné disky jsou stařečci kolem 7 let, ale pořád funguji i smart je v pohodě.
Windows mám 10 vlastní, přenositelná licence.

Nevím jestli je lepší Intel nebo AMD. Měl jsme v minulosti oboje.
Moje nástřely sestav:
Intel:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37MM040QZE013Q20013FZR013PLC013YIJ01

AMD:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37MM040QZE012U080136XP013SP0013YV801

Grafiku bych připadně dokoupil až se umravní ceny. Zatím vystačim s tu co mám.

Díky za rady
Lexter23
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 8. 2017 17:12

Spěchá to moc?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexter23 22. 8. 2017 17:39

Ne, je na to čas cc 14 dní :)
Lexter23
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 23. 8. 2017 08:48

No šel bych do amd kvůli AM4 platformy která tu bude ještě několik let (na budoucí upgrade procesoru). Oproti Intelácké která končí tenhle rok a mění ji co 2 roky. Ale u Ryzenu ram 3000+ frekvence a jít rovnou do 1400 je to aspon 4/8. A za dva roky jen vyměníš za 2600X přikupíš ram a novou grafiku a bude to dělo :D.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 8. 2017 11:00

Pokud má ještě C2D, tak ho nějaký upgrade co 2 roky nejspíš netrápí, takže úvahy o tom jak bude upgradovat Intel jsou liché....

Šel bych cestou Intelu bo výkon na jádro, ano stále je Intel top herní CPU. Sice tohle není herní sestava, ale nějakých 20 jader mu bude dobrý jako mrtvýmu zimník.

Počkal bych co předvede Intel do těch 14 dní a pak to rozsekl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ensidia 24. 8. 2017 11:32

No když si dá chcípnutou i5 s 4/4 s končícím soketem ho ten upgrade bude muset zajímat za dva roky :D :D :D.
A pak se bude mlátit do hlavy co koupil.
Pokud je ochoten čekat na Coffe od Intelu je debata zas někde jinde.
Core i3-8350K za 4k s výkonem i7 7700k. I když pořád jenom 4/4 cena výborná se špetkou lepší výkon na jádro ještě.
4 vlákna jsou málo už dnes. A bude hůř. :). Už i intel to pochopil když z I7 udělali I3.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 8. 2017 11:53

Nikde jsem nepsal ať vem i5 :) A IMHO si myslím, že za ty 2 roky bude furt v suchu.

O optimalizace her pro více jádra slýchávám od roku cca 2007 a kam jsme se za 10 let dostali? Pokud někdo nestreamuje /tazatel to nepíše/ nestříhá videa nebo nerenderuje /taktéž tazatel nic/ tak prostě Intel hraje prim.

Už vidím jak Intel bude prodávat i3 s výkonem i7 za 4k :D Achjo

Kde jsou 4 vlákna málo? Pro 90% lidí je to tak akorát.

Nevím no, až dojdou RAM budu fungovat na i7-6950X @4,3GHz, teď jsem na i7-7700k @ 5GHz, předtím na AMF FX-8300 v 4GHz a že bych cítil nějak extra pocit z výkonu navíc? To asi ne. Jediné kde to poznám jsou benchmarky a sem tam nějaká hra :) Ale to až nad 60FPS, zatím jsem necítil brutální bootleneck ani u toho FX v kombinaci s GTX 1080 přo BF1 MP :) Uznávám, že na i7-7700k to jelo s většíma min FPS, ale protože mám 60hz, monitor zas tak moc mi to žíly netrhá.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexter23 24. 8. 2017 12:10

Hry hraju odpocinkove, nehonim fps kdyz to jede kolem 40 jsem vklidu. Nestreamuju. Jde mi spis o pomer cena/ vykon / uzitna hodnota do budoucnosti. Pocitac uz mam cca 8 let. Predpoklad pro novy je aby vydrzel stejně.
Lexter23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 8. 2017 14:41

Lidi co si koupili před X lety i7-2600k jsou dnes stále za vodou. Ti co si tehda koupili pentium, jsou stejně v pasti....

Za mě i7k klidně z druhé roky a hotovo, na 5 let máš klid ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexter23 24. 8. 2017 18:37

No ke komponentům z druhé ruky nemám moc důvěru. No Coffelake jsem onehda četl, že bude až v říjnu a to už čekat nechci.
https://www.cnews.cz/procesory-coffee-l ... uje-intel/
Takže zatím asi vychází nejlíp ta Intel sestava?
Lexter23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 8. 2017 19:57

Já taky ne, ale co se může pokazit u CPU? Buď jede a jsem v pohodě, nebo nejede a vrátím :) reklamace není problém.

Desku a zdroj, radši ne... Ale RAM a CPU bez problému.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ensidia 25. 8. 2017 08:59

No kdo nečte neví. :D
https://www.svethardware.cz/core-i3-835 ... 700k/45047 Aspon Intel ukázal jak je I7700k předražený kus písku :D.

4 vlákna je dost? :D Moji i I5 doháním už léta na 90%+ s hrou a to ne zdaleko AAA a filmem jenom.
Jako kdo nechce hrát hry tak je to v klidu.

Optimalizace na hry na více jader nebude dokud mainstream bude 4 jádrový. Což se tenhle rok a příští s coffečkem změní neříkám skokově ale do 3-4 let bude už dost her.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 8. 2017 09:03

Tohle si uložím do záložek, abych ti to připomněl :)

Já čtu, ale ty tomu rozsypanému čaji věříš? Počkáme si na CPU a pak budeme soudit :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2017 09:28

Hlavni vec je CEKAT, NEPOVOLIT, VYDRZET ...


... a dockat aspon duchodu!!! Protoze to se prece co? To se prece VY PLA TI

:roll:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ensidia 25. 8. 2017 10:36

Veřím,nevěřím spíše doufám. Co je fakt je že v Číně si hrajou se softwarem,filmy a hw a tady neseženeš ani fotku ještě :D. No uvidí se. Ale zpátky k tématu 4/4 je nedostatečná v novém lehce herním pc a jestli by měl běhat i za 5+ let tak velice. A cesta předraženého Intelu s mrtvým soketem není podle mě vůbec vhodná :).
Ensidia
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků