Grafika, fotografie, editace videa - Adobe, Zephyr

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PavelZacharias 28. 2. 2017 12:58

Zdravím komunitu.

Na základě zkušeností z posledních měsíců, ve kterých se radikálně zvýšily požadavky na kvalitu, složitost a celkovou kvantitu materiálu, přestává počítač stačit. Pro bližší představu přikládám souhrn vytvořený programem Speccy se základními nedostatky.

Kód: Vybrat vše
Summary
      Operating System
         Windows 10 Pro 64-bit 1607 14393.693
      CPU
         AMD A6-7400K   46 °C
         Kaveri 28nm Technology
      RAM
         32,00GB Dual-Channel DDR3 @ 945MHz (10-11-10-30)
      Motherboard
         MSI A88X-G41 PC Mate V2 (MS-7793) (P0)   34 °C
      Graphics
         SyncMaster (2560x1600@60Hz)
         1024MB ATI AMD Radeon R5 Graphics (MSI)   1 °C
     Storage
         111GB Patriot Blast SATA Disk Device (SSD)   30 °C
            238GB ADATA SP920SS ATA Device (SSD)   28 °C
            1893GB Western Digital WDC WD20EARX-00ZUDB0 ATA Device (SATA)   23 °C
            2794GB Western Digital WDC WD30EFRX-68EUZN0 ATA Device (SATA)   24 °C
            2794GB Seagate ST330000651AS (USB (SATA))  68 °C
         931GB ICY BOX IB-250StU3+BH SCSI Disk Device (USB (SATA))   27 °C
         984MB USB FLASH DRIVE USB Device (USB)
            232GB S-Line S2 Portable USB Device (USB (SATA))   30 °C
      Optical Drives
         HL-DT-ST DVDRAM GH22NS90 ATA Device
      Audio
         Realtek High Definition Audio

Z výpisu nelze vyčíst značku skříně - Cooler Master Elite (USB 2.0), napájecí zdroj - Seasonic Energy Knight 400W, chlazení - Arctic Freezer a skříňové ventilátory Arctic F12 PWM.


Zásadní slabiny (důvody):
1. Nedostatečně výkonný procesor
2. Nedostatek operační paměti
3. Nedostatečná kapacita pracovního SSD
4. Přehřívání zálohovacího disk Seagate GoFlex Desk USB 3.0
5. Podsvícení monitoru Samsung SyncMaster 305T (9 let 5 měsíců s opravenými kondenzátory)
S pomalým procesorem mohu počkat, s nedostatkem paměti jsem v loji.

Nový počítač pro zpracování rozsáhlé grafiky, fotografií, video editace a krátké animace.
- Adobe Photoshop
- Adobe Illustrator
- Adobe Lightroom
- Adobe Fuse
- Adobe Prelude
- Adobe Premiere Pro
- Adobe After Effect
- 3DF Zephyr 3.0 Pro (zkušební období. Rozhodování mezi konkurencí Autodesk - Agisoft)
Nástroje jsou vždy v aktuální verzi s předplacenou službou Creative Cloud.

Od nového počítače očekávám plynulou práci s rozpracovaným materiálem, přesný monitor a velkou pracovní plochu. S pomalejší procesor vykompenzuje čekání, s nedostatkem operační paměti neudělám nic.

1. Výkonný procesor
2. 64GB operační paměti
3. 1TB pracovní SSD
4. Podporovanou grafickou kartu s vlastní pamětí 2GB
5. ? Nový 30 palcový monitor s přesnými barvami.
6. Dnes (do týdne) dostupný osvědčený hardware

Hlučnost: Standardní s tiššími komponentami.

Cena: Rozumná cena bez zbytečných okázalostí, ale bez ústupků v kvalitě. Vyvážený výkon, kvalitu a cenu. Optimistický odhad 40 až 50 tisíc, reálně 65 tisíc plus další tisíce za monitor.

Operační systém: 64bitový Windows 10 Pro v ceně

Přetaktování: Ocenil bych konzervativní navýšení frekvence procesoru

Sestavení: Vlastní

Monitor: Obstojná náhrada za opravovaný vysloužilý Samsung SyncMaster 305T

Kupujete: Počítač s monitorem

Záruka: Standardní. Acer Switch Alpha 12 a APU A6-7400k zůstanou

Doporučené sestavy: Přečteno. Nechci herní počítač
PavelZacharias
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 2. 2017 13:04

Muhehe. Rozpočet nic moc. 64gb rám aktuálně cca 16 tisíc. 1tb pracovní Ssd dtto.

S ohledem na budoucnost to bude chtít desku s podporou 128gb, takže zatím hedt a to znamená 20 tisíc jen cpu a desku.

Mám pokračovat?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelZacharias 28. 2. 2017 13:11

Samozřejmě, přicházím pro řadu a očekávám konstruktivní debatu. 65 tisíc nestačí? Potom nemám na vybranou, nároky zaplatím, ale bez zbytečného plýtvání za výstřednosti.
PavelZacharias
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 2. 2017 13:25

Ok, jde o to, že z relativně slabého pc chceš skočit do wks high-endu.

Počítám, že tě opravdu brzdí hlavně ta rám? Jsi si tím jist?

-- 28. 2. 2017 13:26 --

Kolik máš těch modulu?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vrzalík 28. 2. 2017 13:45

Kolik chceš investovat do monitoru?
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod PavelZacharias 28. 2. 2017 14:51

Plán bylo koupit Core i7, 64GB paměti, velky disk a nějakou NVidiu. Ty jsi mi odpověděl HEDT a 128GB. Informace jsem prozatím nezpracoval natolik, abych se fundovaně vyjádřil. Najdou se desítky i stovky vrstev v 96MP materiálech, ale to by nestačilo ani 256GB.

V prvé řadě procesor, kapacita disku (cache, pagefile, katalog) a paměť, protože nemohu mít otevřeno více práce současně. Paměť ovlivňuje zápis na disk. S otevřenými programy sledování procesů uvádí zapis 69 - 115MB/s Pagefile.sys. s zcela zaplněnou. Drobné úpravy a základní tvorbu nehasím pamětí, jak se mi snažíš naznačit. Zakázky jsou stále větší, náročnější a sedím u toho 14 hodin denně, protože počítač nestíhá dělat zadanou práci. Outlook s Chrome nechávám na notebooku, paměť se náplní a chybí. Neplánoval jsemsložité a rozsáhlé zakázky, přislo to nějak samovolně. Přidalo se snímkování interiéru, editace videa, reklamní animace a nově Zephyr.

2ks 16GB Kingston.

Předběžně BenQ SW320 , HP DreamColor Z32x a Dell UP3017.
PavelZacharias
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 2. 2017 15:28

Počkám si jestli přijde to kouzelné slovíčko.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vrzalík 28. 2. 2017 16:26

PavelZacharias píše:Předběžně BenQ SW320 , HP DreamColor Z32x a Dell UP3017.


Zvažoval bych ještě Eizo. https://www.eizo.cz/oblasti-pouziti/fot ... ts_product Ale za tu cenu nedostaneš 30 palců a 4K rozlišení. To je pravda. Je to jen můj tip.
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 2. 2017 16:53

Pavle, já se snažím nejprve přesně analyzovat tvůj problém. Pak teprve lze fundovaně radit.

Ty RAMky zkusím využít.

-- 28. 2. 2017 17:09 --

Takže cesta upgreadu - levnější (a o dost)
https://www.czc.cz/2aufjlbedsgneb5ojpg26vh1l7/seznam
+
https://www.czc.cz/dell-p2715q-4k-led-m ... 50/produkt

-- 28. 2. 2017 17:26 --

Cesta ryzenu se zamítá, protože má limitace v RAM. Sice si nyní vystačíš s 64GB, ale za dva roky by jsi mě nakopal do zadku. Čekat na Naples je blbost, když to potřebuješ hned.

HEDT pak takto
https://www.czc.cz/b96erhmilcgm5bpkdt89rq1jq3/seznam

A nebo se optat pythona, ten ti dokáže poradit nákup ojetých xeonů, které dokáží využít ty tvoje stávající DDR3 paměti, pro mě to je ale neprobádaná obast.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelZacharias 28. 2. 2017 17:37

Za cež jsem vděčný. Procesor v každém případě. Upřímně věřím v ideál kompromisu Kaby Lake core i7. Vynikající univerzální výkon za slušnou cenu a optimální využití s Adobe. Více věcí současně považuji za nesmírnou výhodu. Zvyšuje se produktivita a šetří čas.

Snažím se vybírat s rozvahou a otevřeně se přiznám k neznalosti 3DF Zephyru. Obecné informace říkají Procesor s maximem jader, vysokou frekvencí a výkonný grafický čip se silnými jádry CUDA. Podobné dezinformace kolují o každém software. Komplikace, která se sama nevyřeší.

Raději Nec než Eizo, ale i tak 115 tisíc za 32 Color Edge.

Dopl.:
Večer si detailně projdu návrhy. Děkuji
PavelZacharias
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 2. 2017 17:50

Pavel:

To KL Ci7 nemá cenu. Má nevýhody například v té maximální RAM a v multitaskingu je slabé, někde na úrovni FX-8300. Ovšem budeš muset těžce připlatit právě za tu RAM (místo 2×16GB DDR3, nutno přikoupit 4×16GB).

Pokud by jsi mermomocí trval na extravýkonném CPU a spokojíš se s limitem 64GB RAM, pak je Ryzen, tvoje volba. KL i7 je cokoliv, jen ne rozvaha.

Co se NVIDIE týče, promysli jak moc potřebuješ na práci s Photoshopem a grafikou obecně CUDA. Protože v tom co jsi napsal, ji využiješ jen v jedné aplikaci a ještě omezeně. Přičemž CUDA výkon grafiky, kterou jsem tam nacpal je nemastný neslaný, to by jsi musel jít ještě o kategorii výše do 20 tisíc korun. Na profigrafiku je nejlepší volba AMD, ale problém je, že nyní jsou jejich profigrafiky krapet upozaděny.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelZacharias 28. 2. 2017 18:09

Na Photoshop stačí integrovaný čip AMD R5. Efekty akceleruje OpenCL a velmi pěkné výsledky dosahuje v Premiéře Pro Média Encoder. Lightroom možná v dalších verzích, Illustrator v minimální míře CUDA podporuje větší míru využití v After Effect pro akceleraci OpenGL. Nvidii nesnáším (barvy a ovladače), ale musím uznat její univerzálnost. Nějakou grafickou kartu potřebovat budu, 3DF Zephyr vypadá náročnější na čas a výkon se bude hodit. Nedaří se mi dohledat kalkulátor s parametry.

Ještě se chci zeptat, jak je to s přehřívání M2 disků a výkonem? Start 3 nebo 10 sekund neřeší situace, kdy na disk zapisují 2 a více zdrojů současně. Standardní disky překypují pestrou nabídkou.

RAM si koupím nové, APU zůstane pro jistotu v celistvé (bez disků).
PavelZacharias
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 2. 2017 18:20

Já věděl že to přijde...

RyZen pro práci ne! Dokud se nevyřeší propady rychlostí RAM při obsazení všech pozic, pokud se teda vyřeší.

Já zkusím něco vymyslet večer :) chápu správně, že záložní počítač je -> nemusí se řešit nbd záruka.?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 2. 2017 18:24

Ok, pochopil jsem to tak, že by jsi mermomocí šel do nvidie jen pro CUDA. U toho photoshopu - mířil jsem s tou AMD W2100 na 10bit barevnou hloubku na kanál (dtto ten monitor má 10bit na kanál). Přecejenom miliarda barev pokryje větší pásmo než 16 miliónů nebo dokonce 262 tisíc :-)
Bohužel jak jsem napsal, nová generace Radeon PRO WX ještě nedorazily do ČR.

Přehřívání M2 disků existuje. U 960 Pro a EVO to už vyřešili docela obstojně, ale i tam to je trochu znát. ALe otázkou je, jestli jim dáš tak do těla, aby toto nastalo. Nebudeš tam mít topivou herní grafiku a nezatížíš je tak, aby z toho lehly.

Na druhou stranu, je otázka, jestli by ti nestačilo obyčejné SSD. Záleží jak velké projekty a jak často natahuješ do RAMky, pokud to jsou desítky GB, pak bych NVME určitě doporučoval.

S ohledem na to, že upgreade zamítáš, doporučuji vybírat mezi HEDT a ryzenem, jako levnější a výkonější variantou.

-- 28. 2. 2017 18:29 --

pythone:
Postavíš Kabylake Ci7 proti ryzenu? pokud ne, tak je volba jen HEDT nebo Ryzen. Nemyslím si, že je zásadní problém jet na 2400MHz. Na čtyřkanál to nebude mít ani na 3200MHz.

Ale můžeš vyšťourat nějakou tu xeonovou ojetou variantu. Mívají velmi příznivé ceny... prý.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelZacharias 28. 2. 2017 19:30

HEDT (2011-3) a nevyzkoušený Ryzen doporučuješ z důvodu výkonu 3DF Zephyr, multitaskingu a multithreadingu? Nechci zpochybňovat tvé názory a důvody, ale musel jsem se zeptat. Z vlastní tvorby a informacím z různých testů opravdu vykrystalizovalo Kaby Lake i7-7700k ve volbu číslo jedna pro mé potřeby v Adobe.

Adobe Photoshop - srovnání procesorů
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... mance-879/

Adobe Lightroom - srovnání procesorů
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... mance-649/

Adobe After Efect - srovnání procesorů
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... rison-847/

Adobe Photoshop - Výkon grafických karet Geforce
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... mance-899/

Adobe Photoshop - Výkon grafických karet Quadro
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... mance-900/

Nechápej to špatně, ptám se, protože hledám rozumnou volbu a rozhodně netrvám na Kaby Lake Core i7-7700k. Ten Zephyr vypadá opravdu náročně a výkon grafické karty by se mohl opravdu hodit. Karty skládají rychleji, než procesor. S Adobe si poradím, se Zephyrem jsem odkázám na informace z druhé ruky. Chci ho vyzkoušet u kamaráda s výkonným procesorem 5960X a kartou Quadro K5000. Mohlo by to vyjasnit některé otázky výkonu vlastní karty a dalšího výběru.
PavelZacharias
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků