Upgrade (do 12k), nebo radeji novy stroj (25k)?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod whatt 12. 2. 2017 14:47

Ahoj všem. Od koupě mého posledního stroje uběhlo 5 let a 2 upgrady (děkuju KineCZkovi za dobré rady). Taky máme nového člena rodiny, zmenšenou kopii mě a mojí drahé ženy. Adekvátně výše popsanému bych chtěl provést aktualizaci PC.

Když to shrnu, tak požadavky na stroj jsou buďto:
  • najít rozumné řešení upgrade, což znamená zvýšit výkon a snížit hluk, nebo
  • nechat si postavit nový LN PC.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: minimálně LN, což prakticky pro mě znamená, že i když budu do 23. hodiny v pokoji pracovat na grafice nebo renderovat video, tak ve vedlejším pokoji za pootevřenými dveřmi se dá nerušeně spát (pro rejpaly: ano, klávesnice a myš také vydávají hluk, ale ty nepočítám).

UCEL PORIZENI SESTAVY: Všechno. Přes den internet, videa, kancelářská práce, navečer grafika (Inkscape), videa (PowerDirector), o víkendu hry (výhledově chci, aby zvládala DeusEx Mankind Divided minimálně na střední detaily. Současný PC má problém hlavně v Inkscape (a samozřejmě u her, ale ty mě trápí nejmíň).

FINANCNI LIMIT: bude-li možná přestavba, tak bych se chtěl vejít do 12k. Při stavbě od nuly limit 25k (vč. DPH). Pomůže-li sestavení upgradu nebo nového PC významným způsobem počkat na ??? (nový HW, novou sézonu, výprodeje), nebo přihodit +- 2tis. Kč, tak s tím nemám problém.

OPERACNI SYSTEM: legální licenci W10 si zařídím sám

SESTAVITE SI PC SAMI: ne, tohle už mě přešlo. Dám na odbornější ruce někoho z vás. Jsem z Třince, můžu dojet "kamkoliv" v rámci Moravy.

BUDETE TAKTOVAT: já určitě ne, muselo by to být hotovo už u dodaného stroje.

MONITOR + JEHO ROZLISENI: netřeba, mám BenQ GW2265 a jsem s ním spokojen.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: mám klávesnici, myš, repro. U nové sestavy prosím minimálně DVD mechaniku (děti holt občas chtějí pustit DVDčko :-) ) Nepotřebuju wifi ani supr zvukovou sestavu.


Současný stroj je:
Case Midi Cooler Master Elite 311 černo-modrá, RC-311B-BKN1
MB ASUS s.1155 P8H61-M LE/USB3
Zdroj Seasonic 350W SS350ET-Bronze OEM Energy Knight
CPU Intel Pentium G630 2.7GHz 1155pin
Chladič CPU Arctic Alpine 11 Pro Rev. 2
Ventilátor Arctic-Cooling Arctic F12 PWM
RAM Rendition 8GB 1333MHz DDR3
SSD Kingston KC400 256 GB (pro OS a cloudový disk)
HDD Seagate Barracuda. 500GB, SATAIII, 16MB, ST500DM002 (na odkládání dat)
Palit GeForce GTX 750Ti KalmX 2GB
Monitor BenQ GW2265
DVD R/RW Samsung SH-222BB

Děkuji za vaši ochotu a pomoc.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 15:22

Levná varianta s ohledem do budoucna - i5-2500 + RM550x + RX 480

a pak až umře deska, nebo něco. Koupíš MB + CPU + RAM.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 12. 2. 2017 15:50

Jediné, co jsem z toho našel, byl zdroj. CPU na žádném důvěryhodném eshopu už není mezi dostupnými a GPU na mě vyskočilo x variant, s cenami od 5,8 do 8,5k CZK.

S tím ztišením se dá něco udělat? Přidáním dalších větráčků na GPU to spíš zhorším, ne?
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 2. 2017 18:34

CPU koupíš jedině z druhé ruky a tak to také bylo myšleno. Jako nový a se zárukou už nehrozí, procesory do s. 1155 se neprodávají už nějakej ten pátek.

Pokud chceš ticho, tak MSI RX 480 Gaming X .. popř. vzít levnější kartu a zainvestovat do accelera.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 12. 2. 2017 20:09

Ok. Upřímně shánět komponenty po bazarech, amazonu nebo ebay se mi ani trochu nechce (btw. já se na ten CPU díval, na Amazon je to 85+40 USD). Možná je to moje pohodlnost, možná mám lepší věci na práci... Nejsem na shánění komponent přes eshopy.

Takže když si to shrnu – je reálné za ten budget 25k postavit nový LN stroj podle pův. požadavků? Chtěl jsem se řídit DS, ale LN kategorie není up-to-date. Takže jsem na výchozím bodě.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2017 11:38

Ano dá. Ale nemusíš to shánět, je to otázka max půl hodiny :) (sbazar/bazos/aukro)

Ale za 25 jde postavit nové PC :) 25 659,- Kč ale počkal bych na RyZen, minimálně to zahejbá s cenama :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 13. 2. 2017 20:27

Ahoj díky za návrh, to vypadá dobře. Postrádám tam jen to SSD (klidně oželím HDD) a DVD mechaniku. Ten Ryzen to bude kdy? Do půli března bych chtěl objednávat.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 2. 2017 20:54

Jo, do té doby by to mohlo být už na trhu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2017 21:47

Počítal jsem SSD ze současné sestavy stejně tak HDD a DVD :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 10. 12. 2017 11:09

Ahoj všem, po nějaké době oživuju topic.

//EDIT: prohrabal jsem fórum, beru nalezenou LN sestavu za 30k. Domluvil jsem se s Pythonem. Návrhy už nejsou potřeba, ale díky za příp. přečtení.

***BALAST***
K plánovanému nákupu v březnu nedošlo, protože jsme se neplánovaně museli vydat z většího množství peněz. Teď už mám zase nějaké úspory a můžu si dovolit zafinancovat koupi PC.
Původně jsem byl domluvený s Pythonem, ten má teď asi jiné starosti a nedaří se mi s ním spojit. Zadání je stejné, prosím o aktuální doporučení a sestavení+vyladění LN sestavy.
***BALAST***


Ze stávajícího PC si chci nechat:
- SSD Kingston KC400 256 GB
- monitor BenQ GW2265 (časem vyměním za 2× 24" GW2470H nebo obdobné)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN, nebo tišší classic. Raději LN.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Všechno. Přes den internet, videa, kancelářská práce, navečer grafika (Inkscape), videa (PowerDirector), o víkendu hry (výhledově chci, aby zvládala DeusEx Mankind Divided, Mashinky, Prey, Phoenix Point). Současný PC má problém hlavně v Inkscape (a samozřejmě u her, ale ty mě trápí nejmíň).

FINANCNI LIMIT: 25k (vč. DPH). Pomůže-li významným způsobem počkat na ??? (nový HW, novou sézonu, výprodeje), nebo přihodit +- 2tis. Kč, tak s tím nemám problém. Ale upřednostním zprovoznění do konce t.r. před ušetřením pár stovek.

OPERACNI SYSTEM: zařídím si sám W10. SSD disk mezi PC přenesu, ale udělám čistý reinstall.

SESTAVITE SI PC SAMI: Ne, sestavit a vyladit bych jej chtěl zkušenějším odborníkem. Jsem z Třince, můžu dojet "kamkoliv" v rámci Moravy.

BUDETE TAKTOVAT: ne, muselo by to být hotovo už u dodaného stroje.

MONITOR + JEHO ROZLISENI: těď BenQ GW2265, až naspořím, tak 2× BenQ GW2470H

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: mám klávesnici, myš, repro (3,5mm jack). U nové sestavy prosím dodat i DVD mechaniku.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod whatt 23. 12. 2017 14:41

PC koupeno, sestaveno Pythonem. Spokojenost obrovská, Pythonovi velký dík. Můžu jenom doporučit! :-)
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků