[Javascript, HTML, CSS, ASP] Zmenšení obrázku do stránky.

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nofire 18. 10. 2014 16:22

Zdar, můžete mi prosím někdo poradit ?
Dělám si databázi vína a k detailu vína chci přidat obrázek lahve. Jde mi o to, že si na server uploadnu obrázek lahve, ale ten bude mít jednou rozměr třeba 800 x 300px a potom třeba 600 x 200px. A já bych potřeboval nějak procentuálně zmenšit ty obrázky aby se mi vešli do DIVu 400x 150. Zkrátka nějak je zmenšit při zachování poměru stran. Prohledal jsem web ale nic kloudnýho jsem nenašel, nemáte někdo nějakou fintu ?
Díky za pomoc.
Ve víně je pravda... ale ve kterém ? Stále ho hledám.
nofire
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 18. 10. 2014 17:28

Jdi na to s CSS vlastnostmi max-width a max-height ;-) .
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nofire 18. 10. 2014 19:31

Jo to je v pohodě, ale já do tý databáte budu dávat obrázky s různými rozměry. Takže by to potom byla zkreslená fotka kdybych tam dal fotku třeba 600x100 a já bych měl určenou width-max na 250px. Potřeboval bych to tak aby byl zachovanej poměr stran. Navíc width-max moc nepodporuje Micro$oftí prohlížeč. Ale díky
Ve víně je pravda... ale ve kterém ? Stále ho hledám.
nofire
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 19. 10. 2014 11:22

To ti ten poměr zachová. Prostě se jenom zvětší tak, aby ani jeden z těch dvou rozměrů nepřesáhl. A s podporu není od IE7 problém ani u MS ;-) .
http://caniuse.com/#feat=minmaxwh
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nofire 19. 10. 2014 12:25

Díky moc, už to mám hotovo. Nevím kde jsem přišel na to, že to nefunguje. Je to paráda, zase jsem o něco chytřejší.

Dííííky
Ve víně je pravda... ale ve kterém ? Stále ho hledám.
nofire
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků