Kamerový systém

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gusspacho 18. 9. 2016 17:54

Dobrý večer,

prosím dokážete mi zde poradit? Potřebuji na 3 obchody kamerový systém pro kontrolu dění (tedy i personálu) ale i zabezpečení. Obchody jsou cca 100 metrů veliké. Moje představa: systém wifi kamer (na obchodě je vždy wifi) a přenos na internet. Potřebuji to nějak jednoduše, za prvé jsem v tomto celkem laik, za druhé se mi s tím nechce dělat:) - existuje nějaká modulární skládačka ve smyslu smart connected? Pokud je wifi hloupost, budu holt tahat kabely:(

Požadavky:
dobrá / výborná kvalta obrazu
odladěný SW pro správu a vzdálené prohlížení
schopnost infra vidění
přenos včetně zvuku
nahrávání není primární fce, opce
cena hraje samozřejmě roli

Poradíte mi někdo konkrétní produkty / balíček nebo mě aspoň někam nasměrujete?

Díky, G
gusspacho
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 9. 2016 10:52

Ach jo. Přiznáváš, že jsi v tom laik, ale chceš si to zbastlit na koleně. Co takhle si nechat udělat nabídku od nějaké specializované firmy?

Z mého pohledu:
- ruce pryč od wifi. Například: soused si koupí nový router a tobě přestanou fungovat kamery.

- "bezpečnostní" kamery bez nahrávání, to je dost k ničemu, přijde ti třeba z alarmu na mobil poplach, než se dostaneš k počítači, aby ses podíval, co se děje, může být zloděj už pryč a ty ani nezjistíš, co se ti tam dělo.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 9. 2016 12:03

Bezpečnostní systém bez nahrávání :D :D

Bude plnit funkci stejně dobře jako nezapnutý bezpečnostní pás v autě...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 19. 9. 2016 12:29

Myslím si, že nejednoduší a možná i nejlevnější způsob bude zakoupení YI IP Home Camera 2. Další měsíc budu také kupovat minimalně 1 kamerku. Mám původní model YI IP Home Camera 1 a za ty prachy to byla super koupě.

Jinak jak tu padlo, pokud chceš mít profi řešení, tak je potřeba vyhledat profi firmu, kde si za to zaplatíš.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod gusspacho 19. 9. 2016 18:35

Dobrý večer,

omlouvám se a vím že to je trochu protichůdné. K záznamu: 90% funkce je kontrola dění na obchodu (např zda jsou prodavačky opravdu v práci a aktivní...) a vycházel jsem i z toho, že záznamové zařízení je drahé.
Poptám firmy, ale ceny jsou v desítkách tisíc:( Doufal jsem v nějakou skládačku ala smart home...

G
gusspacho
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 9. 2016 19:05

Takže jde čistě jen o buzeraci zaměstnanců honosně označovanou jako "kontrola". Pro jistotu i se zvukem, aby je náhodou nenapadlo říct proti tobě křivého slova. Skvělé, navrhuji tě na zaměstnavatele měsíce.

Kamerový systém bez nahrávání nemá žádný smysl. A mám pocit, že záznam zvuku na pracovišti má nějaké limity nastíněné zákoníkem práce.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gusspacho 19. 9. 2016 19:28

Popravdě neznáš naší situaci tak mi nepřujde fér to jak hodnotíš. Zaměstnanci o tom vědí, my jsme dost často v zahraničí a chceme mít aspoň takto přehled co se tam dějě. Abudeš se divit, myslím že jsme dobrý zaměstnavatel (rodiný podnik který je se zaměstnanci skutečně hodně propojený) s velmi malou fluktuací. Skutečně to není o buzeraci.

G
gusspacho
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 19. 9. 2016 19:41

Tahle firma je hodně levná a spolehlivá, s kamerama mají zkušenosti. www.hsservices.eu
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 9. 2016 19:43

Buď mám zaměstnance dobré a věřím jim, nebo ne a musím na ně mít "kukátko" když jsem pryč. Neměl bych proti těm kamerám nic, kdyby byly instalované za účelem zabezpečení, takhle bez záznamu mi ale ten účel přijde víc než jasný.

Máš pravdu, vaši situaci neznám, ale z takhle krátkého nástinu mi to prostě přijde tak, jak jsem napsal výše.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gusspacho 19. 9. 2016 19:47

Hm...Koukal jsem na to Xiaomi a to bylo přesně něco co hledám.... Jen musím zjistit, zda se dá s kamerami nějak pracovat ve smyslu groupingu - v jednom obchodě budu mít víc kamer.

G
gusspacho
Junior

Odeslat příspěvekod Mansfield 19. 9. 2016 20:07

Jelikoz mam ted 14 dnu doma Xiaomi kamerku (tu obyc 720p s infra videnim), tak za ty prachy uplne super vec. Maji appku na Android a iOS, muzes si se svym uctem sparovat libovolny pocet kamer a pak vzdalene bez nutnosti PC na libovolnou z nich koukat (vice zaroven asi ne). Samozrejme ty kamery maji kdyztak vlastni IP a pres urcity port se da dostat na jejich stream treba pres VLC. Maji funkci nahravani pri aktivite (dalo by se vyuzivat mimo pracovni dobu pro tu bezpecnost... Nahravaji normalne na MicroSD kartu, ktera stoji par korun :) Lepsi low cost reseni pres wifi asi tezko sezenes. Z Ali se da jedna kamerka sehnat za cca 34$. Pri nakupu z Ciny ale bacha, abys nekoupil cinskou verzi (tu jsem si koupil a musel jsem prehravat firmware a stahovat appku, ktera s tim funguje a ne tu z Google play + je na ni o 6h posunutej cas :D)
Mansfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 9. 2016 21:50

Jako že vidí 6h do budoucností? Hustý!
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mansfield 20. 9. 2016 06:35

Presne tak! V 6 rano uz vidis, co bude k obedu :D
Mansfield
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků