Dobrý program na archivaci dokumentů na PC

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 11. 2017 19:11

Hledám software pro Windows, ve kterém mohu uchovávat stovky, možná tisíce, dokumentů - naskenovaných v PDF či JPG, Wordu, Excelu.

Abych vždy do onoho programu vložil dokumentový soubor, napsal klíčová slova a slovní popisek dokumentu, a pak podle těch klíčových slov třídil a fulltextově hledal v popiscích, podle data, apod.

Mám už rozsáhlý badatelský archiv, vč. skenů výstřižků z novin a časopisů, zatím vše třídím tak, že klíčová slova píšu do názvu souboru, ale tato metoda je nedostatečná.

Zkoušel jsem dokumenty ukládat do Google Docs, ale tomuto online řešení nedůvěřuji, navíc se občas stává, že je nedostupný, potřebuji mít dokumenty uchované na harddisku nebo v NASu.
astrapa
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 25. 11. 2017 19:20

Hledáš DMS - document management system

Je jich spousta založených na sharepointu, nebo přímo aplikace. Některé ukládají do databáze jiné do stromové struktury na úložiště a drží jen metadata... je jich spoustu. Výběr je náročnější protože je tolik možností :-o
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mahe 26. 11. 2017 10:19

Ako píše Ch. - na to je ideálny DMS.
Ak sa ti nechce skúšať niečo rozsiahle a zložité, skús len klasickú indexáciu súborov uložených na NASe.
Napr. http://www.copernic.com/en/
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 11. 2017 13:11

Chipoun & Mahe: Díky moc, o "DMS" jsem neslyšel, ale asi to bude ono.

Jde mi o program, který umí mezi texty v dokumentech vyhledávat fulltextově, má vlastní OCR, který čte naskenované soubory, obrázky a PDF a umí hledat přímo v souborech (stejně jako Google Vyhledávač). Nainstaloval bych ho třeba na jeden samostatný disk v NASu, kam budu svůj archiv ukládat a k ničemu jinému tento disk používat nebudu. Jiné disky by daný program neindexoval.

Městské knihovny mají svoje softwary - katalogy - do kterých se zaznamenávají knihy, články z časopisů, atd. a vypíšou klíčová slova, popisky, poznámky a dá se v tom hledat. Já bych potřeboval totéž, jen bych vždycky ke každému záznamu současně připnul daný soubor (naskenovaný dokument).

Mám toho fakt hodně, navíc skoro každý soubor lze řadit do více témat, více kategorií.

Uvedu příklad - mám rozsudek od okresního soudu, který se týká kupní smlouvy na byt - tématicky jde zařadit do kategorie "kupní smlouvy" nebo "nemovitosti" nebo "Pardubice" nebo "rozsudky okresních soudů", navíc k němu potřebuji připsat svoje poznámky, zdroj dokumentu, kde jsem se k němu dostal, autorství atd.

Totéž u oskenovaných článků z novin - potřebuji zaznamenat zdroj, autora, klíčová slova, popisek atd.
astrapa
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků