Synchronizace kalendáře - Google - MS Outlook

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rumcajs2 9. 7. 2014 08:30

Od 1. srpna 2014 přestane aplikace Google Calendar Sync synchronizovat události mezi Kalendářem Google a kalendářem aplikace Microsoft Outlook.
Několik let spokojeně synchronizuji Emaily, kontakty a kalendář v MS outlook, tabletu i telefonu přes google účet. Od 1 srpna končí google Calendar sync a tedy synchronizace kalendáře. Existuje nějaká alternativa?
Rumcajs2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 7. 2014 08:37

Připojuji se k dotazu.
Já jsem teda i použil google a našel jsem třeba OggSync: http://oggsync.com/ ale je to placená aplikace za 30USD na rok.

Nemáte někdo nějakou alternativu zdarma? Sice 600Kč není za rok tak moc, ale když se najde něco co je zdarma, tak bych byl blbej abych si to kupoval.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Rumcajs2 9. 7. 2014 08:50

já jsem samozřejmě také použil google :-) další placená možnost je google apps pro firmy za 4 eura měsíčně
Rumcajs2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 11. 7. 2014 10:28

Teda očekával jsem tu bouřlivější diskuzi.
To si jako skoro nikdo nesynchronizuje outlook a gloogle, a nebo nikdo nepoužíval jinou aplikaci než Google Calendar Sync?
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 7. 2014 11:26

[OT]
AFAIK (skoro) žádný ajťák nepoužívá Google služby, možná kromě vyhledávání. *
A po známé špionážní aféře Google služby ignoruje i většina BFU.
---
* Vzhledem k čím dál rozsáhlejšímu filtrování ani to už není rozumně použitelné. :-(
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rumcajs2 15. 7. 2014 12:10

Ajťák Milan, nám moc nepomohl, zkritizoval google, ale neřekl jak jinak, bezpečněji a pokud možno za málo peněz synchronizovat kalendář, kontakty a emaily mezi tabletem, telefonem (Android) a MS Outlookem v PC. Nepůjdu cestou pronájmu exchange server, je to pro mě moc peněz, strpím to, že google má přehled o tom co mám naplánováno na příští týden a asi budu muset i nadále jít cestou google.

Zatím jsem nalezl jen jednu cestu jak mít v MS Outlock, telefonu i taletu stejný synchronizovaný kalendář. Na PC si kalendář budu aktualizovat pomocí webu google, a v MS outlock nastavím odběr internetového kalendáře (V MS Outlock potom mám komplet kalendář i když nejsem online) a mezi tabletem a telefonem se mně aktualizace s google provádí automaticky. Tímto řešením se přijde jen o jednu věc - nejde zapisovat do kalendáře v MS Outlock tak aby se vše projevilo v google kalendáři, protože internetový kalendář je read only.

Pokud má někdo jiný nápad, jak řešit synchronizaci kalendáře v MS Outlook, telefonu a tabletu (obojí android) od 1.srpna 2014 budu vděčný.
Rumcajs2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RadekMatuska 19. 7. 2014 10:27

Funguje na to dobrý program gsyncit, ale placený...
RadekMatuska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 19. 7. 2014 11:31

Ono mezi ajťáky není tolik masochistů jako mezi manažery aby používali tak neintuitivní, tak zastaralý a tak nevýkonný sowtware jako je MS Outlook. Navíc díky dlouholeté spolupráci MS a NSA to nebude moc dobrá volba ani ohledně bezpečnosti. A to nemluvím o nutnosti spouštět přes Wine.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzacatecnik 8. 1. 2015 15:12

prosím, nepřišel jste někdo na to jak synchronizovat kalendáře??? není nějaká možnost synchronizace přes wifi? jako ze misto pripojeni USB pouziju wifi? diky za radu
dzacatecnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marsian 8. 1. 2015 15:41

Tohle funguje podobně jako původní utilitka od Googlu:
http://pppindia.com/calendar-sync/index.html
Marsian
Junior

Odeslat příspěvekod Dymas 8. 1. 2015 15:57

Produkty MS Office jsme zavrhnul s prichodem ribbon. Aktualne pouzivam na mobilu a tabletu Gmail appku a na PC Thunderbird.
Dymas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanVertigo 16. 1. 2015 18:11

Hmmm, špica, jako vždy... člověk hledá přes google, jak ho synchronizovat a místo toho se dozví jednak, že google je na h**no, ale také program, se kterým jej chce synchronizovat, je na h**no, takže vlastně 90% uživatelů je asi taky na h**no, hlavně že já jsem letadlo a uživateli Marsian děkuji.
Je tragické, že lidé dělají stále totéž a přitom očekávají jiné výsledky.
vanVertigo
Junior

Odeslat příspěvekod lux56 14. 4. 2015 09:15

Co ja vim, tak veskera jina reseni jsou placena. Ja jsem jich vyzkousel nekolik a nejlepe mi vyhovuje rozsireni EVO Collaborator for Outlook, ktere pridava podporu cardDAV a calDAV a tudiz je mozne Outlook propojit s Gmailem, Yahoo a take vlastnim serverem, ktery bezi na NAS SYNOLOGY, QNAP, ASUSTOR - zkratka cokoliv co podporuje dva vyse zminene protokoly. Podporuje kontakty, ukoly, kalendare.

Popis pouziti a nastaveni pro Gmail a odkaz na stahnuji je napriklad na tomto blogu http://pocitace-a-internet.blogspot.com/2015/03/synchronizace-kontaktu-kalendare-gmailu.html
lux56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K0nva 28. 2. 2017 15:05

Zdravím, taky uvažuji o zakoupení aplikace EVO Collaborator for Outlook. 29USD není tak moc, rozhodně lepší než 4EUR /měsíc googlu.

Máte někdo další, dlouhodobější zkušenosti? Nebo je to taky software na h...o?

Popřípadě jiné řešení?

Díky MK.
K0nva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanVertigo 8. 4. 2017 23:41

lux56 díky za konstruktivní odpověď (a K0nva též)
Je tragické, že lidé dělají stále totéž a přitom očekávají jiné výsledky.
vanVertigo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků