Notebook pro práci a zábavu

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod terkaj15 25. 11. 2012 13:30

Ahoj,
moc prosím o pomoc. Jsem ženská a netajím se tím že PC rozumím ale né do takové hloubky. Mám HP Probook 4515s a skvěle fungoval a sloužil k tomu čemu jsem potřebovala. Však bych si chtěla pořídit nový. Na nootboku dělám grafiku, plakáty, pozvánky či různé grafické návrhy však bych chtěla abych ho neměa jen na práci ale aby měl i funkci pro zábavu jako je hudba, filmy a projíždění netu. Jsem mladá holka takže bych i chtěla aby notas i nějak hezky vypadal a nebyla to jen šedá placka... Projížeděla sjem spoustu obchodu alza atd, pár se mi jich líbí ale po té účelové stránce bych chtěla pomoct tak aby mi počítač doře sloužil a já mohla pracovat ... fakt moc díky za veškerou pomoc...

Tak nějak se mi dost líbí tento ... myslíte že by stačil či poradíte ?
http://www.alza.cz/sony-vaio-e14-bily-d358454.htm#popis
terkaj15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 25. 11. 2012 18:21

Zeptej se na http://forum.zive.cz/forum-907/Notebooky.html nebo požádej o přesunutí tématu tam.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 25. 11. 2012 18:31

Přesunovat by to musel někdo z hlavních adminů. Jednodušší bude nový dotaz tam.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 25. 11. 2012 19:22

To je divný, na AVM jsem jenom moderátor a vpravo dole v nabídce Rychlé úpravy Přesunout téma mám a můžu to téma přesunout kamkoliv, klidně i k vám.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 25. 11. 2012 20:09

Tak fajn, já to tam zkusím šoupnout.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod juras895 25. 11. 2012 21:21

a co takhle cenové rozmezí ??
juras895
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 11. 2012 08:54

Rovnou si doplň informace podle pravidel (obří oranžový rámeček na ně odkazuje), aby bylo možné něco poradit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod terkaj15 26. 11. 2012 20:54

Díky moc ...

Cenové rozmezí no do těch 20 000 tisíc...
terkaj15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 11. 2012 21:21

A to je vše? Jsi barvoslepá nebo ten svítivě oranžový rámeček ignoruješ schválně?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod terkaj15 26. 11. 2012 21:38

Neboj se barvoslepá nejsem ...

Výběr notebooku
• cenové rozmezí do těch 20 000kč ...
• určení notebooku - potřebuju aby byla lepší grafika, nepotřebuji aby byla professionální ale aby aspon ovládala Photoshop, Corel či jiné grafické programy - určitě ale i hudba, filmy či prohlížení internetu
• nis podobného jako externí LCD či spešl klávesnici nepotebuji, nepoužívám ani myš.. pro mě zbytečné,
• na velikosti nezáleží spíš na hmotnosti, bude často putovat tak aby nebyl těžký, na vzhledu tak nějak záleží nechci nějakou šedou placku ale něco stylového ... kombinace bílá a černá .. či jen bílá a barevné podsvícení ... jsem mladá a chtěla bych aby to nějak vypadalo... či to bude matné či lesklé už mi je celkem jedno :)
• v odolnosti tak taková střední cesta, nemusí být nejodolnější ale zae až tak křehký též ne
• výdrž bych chtěla vysokou, dělám graficképráce a občas i celý den, můj stavající notas na tom prodělal a tím jak jsem ho stále dávala do elektříny nefunguje baterka a jak není v elektřině krachne... takže to bych uvítala
• ntb by mohl mít čtečku SD karet.. ale pokud nebude mít určitě to není podmínkou...


okey?
terkaj15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 11. 2012 21:53

To silne pochybuji, ale vymlouvat, zduvodnovat nebo vysvetlovat to nebudu.

Chces vysokou vydrz pri praci v Photoshopu a to neresim CS4, CS5 nebo CS6, kdyz jen baterka 100Whr 9Cell vyjde na 1/4 ropoctu a stejne s dedikovanou VGA "cely den" sama o sobe neni schopna dat. Kdyz si predstavim nejake to DTP, uz to chce jit trosku po panelu, sice to bude take "mrzak", ale porad si to neumim predstavit s 11h+ ... nehlede na to, ze baterie tez neco vazi. Je Ti jedno, jestli na panelu uvidis leda tak maximalne sebe, ale vadi Ti barva spodniho plastu? Takze mys ne a touchpad ano? Solidni X220 v plnem Centrinu stala skoro ctrnact stovek a neda tolik, co Elitebook 8470p s cestovkou 9Cell 100Whr, namisto denni 6Cell 62WHr, coz se pronese. Stejne tak to nedokazal dat ani T420s s dualni baterkou. No a pak tu mame cenu a barevne provedeni. Takove dve malickosti. To, ze maji panel jaky maji je az ... druhorade.

Budto chces pracovni, nebo vylesteny zmetek. Vyber si sama.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terkaj15 26. 11. 2012 22:08

To vím taky že nevydrží celý den ... a že kdyb tak bych musela šáhnout hluboko do kapsy nebo upustit ze vzhledu a hmostnosti .. kdybyto vydrželo cca. 5hodin budu ráda, starý notas nevydrží už nic a je tak akorát na prohlížení internetu, proto si chci koupit nový a tento přenechat sourozencům protože oprava by byla dražší jak celý nový ntb.. myš já nepoužívám, nějak jsem si zvykla...

...asi jsem více méně náročná za to se omlouvám ale radu bych ocenila...
...hodně se mi líbil Sony Vaio E14 ... či nevím jestli ustojí grafiku
terkaj15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 11. 2012 22:09

líbí Sony to je o tom že to je pěkný, ale tem to končí.

Edge 530 s HiRes... tak někde uprostřed.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 11. 2012 22:22

Podivej, to je o kompromisech. Neni tyden, kdy bych neposlouchal, ze je to hnusne cerne a ze tamta ma tohle. Kdyz byl doma Air, tak se jsem poslouchal, jak je to naprd a ze nemuze tohle, tamhleto a ze v tom vidi jen sebe. Ale byl "hezky" a byl v jejim spolecenstvi prijat kladne, coz se o ThinkPad X220 rici neda. Jsem na to uz dost alergicky, to priznavam.

Pracovni laptop ma predevsim byt ucelovy, plnit svuj ucel. Ze bude neutralni, nebo cerny je az druhorade a zadnou ostudu s tim neudelas. Co Ti kdo rika neres, jsou to opice s chromozomem blbosti navic. Ty chces vec, ktera Ti bude spolehlive slouzit. Baterie se neprebiji, ale drzi se na 80 - 85% dle vyrobce/nastaveni, aby se nezlikvidovala, coz plati uz dost dlouhou dobu, pokud u toho vyrobce mysle. Druhou veci je pripojitelnost (prekvapim Te, ale je dost USB periferii, ktere se Sony proste nefunguji), moznost dockovani ... tohle vsechno ocenis.

Narocna nejsi, ale radu muzes dostat, az sama reknes, co vlastne chces a to za Tebe nikdo jiny udelat nedokaze. Jen Ty sama si musis odpovedet, v jakem pomeru je zabava/prace (napr.: CS5 - CS6 se dost odlisuji i tim, ze akceleruji skrze OpenCL) a co od nej cekas. To jest, ma-li mit pojisteni proti politi, odlakovaci, jak dlouho bez nej muzes byt = on-site NBD. Tohle vsechno jsou kriteria pro pracovni laptop. Zkratka a dobre, nevis co chces.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terkaj15 26. 11. 2012 22:41

Máš pravdu celou dobu jen koukám či se mi to líbí nebo ne. Tento stávající noťas jsem dostala od přítele mámi ... on byl přes pc dobrej jenže jsme se nepohodli odstěhovali se a já nemám komu říct.. tak nějak zkoužším už všechno radu či říct tak nějak co vybrat, jelikož ani moje matka mi neporadí a dát 20 000 za pc a pak aby mi nefungoval tak je na prd...

vem si grafiku nedělám furt je to párkrát do měsíce co si k tomu sednu a dělám .. používám photoshop cs5 a corel x5, max adobe... potřebuju aby mi pc jel a nesekal se a stačil na tyhe programy... jsou to občas velké formáty tak abych ho nezahltila.. moje hp funguje a celkem dobře ale jak říkám baterka je nefungční a bez elektřiny ho nezapnu ... tím pádem když někam jedu bud ho postrádám či musím dát do elektřiny jelikož jinak nejede ... notas by měl být více méně pracovní ale měl by ovládat i hudbu a filmy...

a ještě jednou se omlouvám ... za ty rady děkuju fakt moc
terkaj15
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků