Nechápu přednost na této křižovatce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod milda38 14. 9. 2012 16:44

Dobrý den, prostě nechápu přednost na tomhle typu křižovatky. V případě že by ve směru obou šipek svítila zelená, musí auto,které jede doleva dát přenost všem protijedoucím. To je jasné. Ale kdyby se mělo řídit jen podle značek, protože by nebyly semafory v provozu tak už nevím. Kdyby auta z vedlejších odbočovala podle šipek..jedno doleva a druhé doprava, tak které má přednost ? Já si stojím za tím, že to co odbočuje doprava. Protože druhé odbočuje vlevo a musí tak dávat přednost všem protijedoucím.Většina je na mé straně a většina má zase protiargument, že je to naopak, že přednost má to co jede doleva protože vjede do křižovatky a přijíždí po hlavní a už se nejedná o odbočování vlevo. Kdyby byl už na hlavní tak bude na tom "ostrůvku" značka jak to bývá na některých křižovatkách tohoto typu.
Už bych uvítal kdyby se našel někdo kdo to řádně vysvětlí a všichni budou mít stejný názor.
Přílohy
801166.jpg
milda38
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Čendoslav 14. 9. 2012 17:22

Zcela jednoznačně kdo odbočuje vlevo, dává přednost všem protijedoucím...ten ostrůvek na tom nic nemění...

...na druhou stranu nevidím důvod, proč by se nemohli poskládat vedle sebe a nemusel by dávat přednost nikdo nikomu... :-)
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milda38 14. 9. 2012 17:30

To byl účel..schválně jsem naznačil tuto kolizní situaci abych věděl jak to teda dopadne..a jsem zvědav kdo sem napíše že je to zase jinak
milda38
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 14. 9. 2012 17:43

Já už tam bejt, tak se chovam jako na hlavní a kratší zelený šipce přednost nedávam. Teda za předpokladu, že bych nezůstal vlevo, což bych zůstal.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 14. 9. 2012 17:44

Pokud se jedna o jednu krizovatku ma prednost ten co odbocuje doprava. Existuje ale i varianta kdy za ostruvkem je druha krizovatka, pak ma prednost ten co prijel z leva. Tato situace plati je-li pred ostruvkem umistena znacka hlavni silnice.
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 9. 2012 18:04

Argument: strčím čumák na hlavní a mám přednost na hlavní je mylný.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 14. 9. 2012 18:19

Netvrdim, že neni, jenom sem psal, jak bych se zachoval. Protože na hlavní tou dobou už v podstatě jedeš, tahle křižovatka je dost velká a ten co jede doprava z vedlejší pokud tam zrovna přijíždí neví, jestli už si tam jel a nebo ne a pochybuju, že by to tam někdo zkoušel poslat.
Ale je to čistě teoretická situace, v reálu bych zůstal vlevo, vždyť tam je i snažší se napojit.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 9. 2012 18:44

Krátká šipka ví odkud jedeš, protože sleduje auta, kterým má dá přednost.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 14. 9. 2012 18:51

Naivní představa si myslet, že lidi sledujou provoz s takovym předstihem. Někdy se až nestačim divit... Ale každopádně sem to napsal jenom tak, jak to může bejt bráno a s čim bych neměl morální problém. Tim že bych jel až do krajního bych vyvolával zbytečný konflikty.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2012 18:51

Přednost má ten s větším autem
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 14. 9. 2012 18:53

milda38 píše:Většina je na mé straně a většina má zase protiargument

:hm

Ale inak by som sa pri odbacani dolava co najskor pratal prec z krizovatky a cakal by som od tych hornych, ze mi daju prednost, resp. nebudu sa mi pliest do cesty.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 9. 2012 19:05

Kde je vůbec ta křižovatka?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkky 14. 9. 2012 19:21

Pokud je u ostrůvku "Dej přednost" tak si dávám sakra pozor, abych někomu nevjel do rány ...
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 14. 9. 2012 21:02

Samozřejmě má přednost ten, co odbočuje vpravo. Zastánce varianty, ze jsou to 2 křižovatky, tudíž odbocujici vlevo vlastně už přijíždí po hlavni, zklamu. Ta hlavní platí vlastně jen na tu první část křižovatky, na další části už není značka, že jedou po hlavní. Tudíž by ten, co odbocuje vlevo, nikde neuvidí značku, že jede po hlavní a musel by dat přednost zprava - tudíž i v tomto případě by mel přednost opět odbocujici vpravo.
Terminator3
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b.s.t 14. 9. 2012 21:34

Ono v případě, že jsou to dvě křižovatky, chybí na obrázku několik údajů. Tedy zobrazení tabulky s tvarem křižovatky a právě zobrazení všech značek hlavní silnice, které tam jsou.

V případě, že je ta křižovatka situovaná takto, tak má přednost především chodec na přechodu a nejspíš občas bude docházet při vypnutých semaforech ke sporům. Nicméně nevěřím, že ta křižovatka je osazena pouze namalovanými značkami upravujícími přednost. Už mi párkrát někdo něco podobného ukazoval a pokaždé to nakonec bylo trochu jinak.

-- 14. 9. 2012 22:36 --

Kde je ta křižovatka?
Omlouvám se za svou jízdu, raději bych šel pěšky, ale bohužel to nešlo jinak.
b.s.t
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků