Tv vs monitor

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2017 15:24

Kdyz si kupim monitor s tv tunerem jak se to lisi od tv? Jasne mozna to ma jine moznosti pripojeni skrze jine porty ale jinak to je asi to stejne a je jedno zda kupim 24 full hd tv a pripojim komp pres hdmi nebo monitor s tv tunerem a pripojim to stejne. Ne?
anonymni

Odeslat příspěvekod anonym 24. 11. 2017 15:25

Ty se díváš na televizi? :-(
anonym

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2017 15:25

Ano ale jen vypnutou ma pekny design
anonymni

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 24. 11. 2017 15:36

:D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 24. 11. 2017 17:23

Moje zkusenost s monitory s tv tunerem je taková, že ty dva od LG co jsem měl měli o dost slabší příjem DVBT než obyč TV, takže řádně vyzkoušet a kdyžtak vratit.
Jinak v kanclu už ten monitor jako TV nepoužívám, protože máme v síti free iptv sledujtv.cz (už je free pro více poskytovatelů internetu přes wifi), jede to v SD a programů je tam víc
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2017 17:34

goes monitor může být třeba tlumenější, než TV. Ideální by bylo, si vedle sebe nechat postavit právě tyto dva kousky a porovnat. Monitor taky nemusí a asi nebude podporovat nějaké dopočty, kvůli navýšení plynulosti obrazu. Rozdílů bude ale víc.

Myslím, že bys měl zvolit podle toho, jak se bude zobrazovadlo využívat.

//občas se to probírá na avmania.cz... fóru
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2017 18:23

Tudiz pro bezne veci je to tak nejak nastrjno
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2017 18:36

Pokud bereš fakt 24"... tak v té velikosti žádnou slušnou telku zřejmě neseženeš. V monitorech se moc neorientuji, takže neporadím. Nicméně... jestli pojedeš i přes PC a bude to skutečně TAKY monitor, vezmi monitor s tunerem (nezapomeň, že musí podporovat DVB-T2 s HEVC/H.265!!!)... jestli najdeš něco solidního. Ono - dosti jich bylo s TN panelem. VA/IPS skoro nic. Jaká je aktuální situace netuším - omlouvám se.

Anebo lze vzít monitor a k PC USB tuner... třeba. Opět nutno s DVB-T2 a H.265/HEVC.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2017 18:38

Ja uz trn konitor mam. Jen premyslim jake sou tam rozdily
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2017 18:44

Můžu vědět, co jsi vybral?
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2017 18:46

Ja to mam jako monitor a ted na tom mam satelit. Jinak samsung nejaky bily :)
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2017 18:46

anonymni

Odeslat příspěvekod Jouda.II 24. 11. 2017 18:53

Mám TV Samsung UE22D5000 a monitor s TV tunerem Samsung XL2370HD a přijde mně, že ten monitor má jemnější pixely
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2017 19:02

goes - monitor vypadá designově dobře, ovladač plnohodnotný malý Sam, což je dobré. Na webu výrobce píšou, že umí DVB-T2 s HEVC/H.265, takže v tomto směru taky klid. CI+ slot přítomen = OK. Někoho může mrzet chybějící HbbTV, ovšem když jedeš na PC, stejně si archivy zpřístupníš touto cestou. Starý SCART se sem-tam ještě může hodit... někomu. V technické specifikaci čtu, že není dostupný, ale na fotce ho vidím. Asi bude záležet na distribuci.

Teď jde o to, nastavit si barevný profil/barvy. Jestli barevnost vyhovuje, asi nemá smysl cokoliv dál řešit.

Nechci Ti falešně tlamolepit, ale pro běžné užití jsi (v tomto směru a duchu) zřejmě nevybral zle.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 25. 11. 2017 04:19

Neprijde mi, ze by se dala TV pouzivat misto monitoru.
Vzdy kdyz jsem si TV pripojil pres HDMI, tak mi pri zobrazene plose neco vadilo. Jako bych vnimal nejake PVM nebo neco podobneho.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků