Bezpecnostni systemy / kamery

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod filomena 5. 11. 2014 20:10

Mate niekto nejake skusenosti s bezpecnostnymi kamerami? Nieco ako toto:
http://www.czc.cz/zmodo-dvr-kit-4ch-rec ... 94/produkt

Ma zmysel do toho ist? Nechcem investovat viac ako 200EUR (cca 6000Kc), chcem monitorovat sukromny pozemok (okolie domu, zahradu).

Pripadne odporucte nieco. Ide mi o to, aby to malo nejaky zaznam bud na disk, alebo do cloudu a vzdialeny pristup cez smartphone alebo PC.

Dik, fil
filomena
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 6. 11. 2014 09:09

To je asi slusna cena za 4 kamery a DVR recorder.
Ja kupoval na jare jednu kameru za 3.5tKc :-D Tuto http://www.prodejipkamer.cz/venkovn%C3% ... -megapixel , mam to na hlidani branky, ma vzdaleny pristup pres mobil, v sobe ma integrovanou SD kartu na kterou ukladam zaznam - mam nastavene jen foto pri detekci pohybu, nenahravam nonstop video zaznam, ikdyz premyslim ze to zkusim. Nevim co je lepsi, jestli fotky nebo video...
Stejne si nedelam iluze ze bych z pripadne fotky poznal zlodeje, hlavne u nocnich fotek.. :-) Jinak na tu SD kartu se samozrejme taky pristupuje vzdalene pres net. A kameru mam umistenou tak, ze nemusim mit moc strach ze by ji nekdo ukradl i s kartou. Umi samozrejme nahravat ty fotky/videa i na FTP, ale to neresim.
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 11. 2014 10:33

No to bude mega kvalita :) uprimne receno vysledkem bude nejaky flek nekoho, koho nikdy nepoznas a to jen v dobe, kdy je fakt pekne pocasi.

Kdyz si uvedomis, ze slusna kamera zacina na tech 10-15tis. za kus, tedy takova, ktera lze i pouzit mimo to, ze vidis ze jeden nebo noc, tak co bude asi vystupem za system 4 karet + recorderem v cene 5litru.

Navic uvedom si, ze kdyz uz te vykradou, je pro tebe lepsi, kdyz zlodeje najdou az za 2-3 mesice ne hned. Protoze kdyz ho najdou hned, pojistovna ti nic neda a vse musis vymahat po nem. Kdyz ho najdou az pote, co pojistovna ukonci pripad a vyplati te a navic u nej najdou jeste zbytky veci, tak mas love i ten zbytek veci.

Takze bud mit system co zlodeje odradi, nebo radeji nic.
anonymni

Odeslat příspěvekod filomena 6. 11. 2014 10:42

Chcem nieco, co bude detekovat pohyb a v pripade toho ma nan v realnom case upozorni. Rozoznanie tvare je len plus, nerobim si iluzie. Ide mi skor o to, vediet ci to bol clovek, alebo macka, pripadne kolko ludi tam bolo a kadial sa snazili vojst dnu, pripadne co tam robili.
Plus, kedykolvek chcem, sa mozem pozriet, aka je situacia a podla toho zavolat suseda alebo policiu.

Bolo by pekne instalovat system za 60 000Kc, ale ten nepotrebujem (je otazne, ci vobec nejaky potrebujem, ale to je uz o inom...)
filomena
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 11. 2014 11:01

no tak pak stejne potrebujes nejakou GSM branu a centralu apod.
anonymni

Odeslat příspěvekod M@C 6. 11. 2014 12:44

Prikladam fotky z detekce pohybu me kamery. Pres den je to jakz takz, v noci na prd. A koukam ze tam mam asi nejaky bordel na objektivu, drive byly ty nocni snimky ostrejsi, budu muset vycistit.
Přílohy
A14110608354301.jpg
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 6. 11. 2014 12:45

A tma...
Přílohy
A14110518120900.jpg
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 6. 11. 2014 12:48

Zalezi jak to upozorneni v realnem case potrebujes :-)
Na te moji kamere jde nastavit odeslani mailu s fotkou a nebo nahrani na FTP.
Ale ta detekce je stejne takova nic moc, kdyz je nastavena na vyssi sensitivitu tak to bere i pohyb stromu ve vetru, na nizsi to zas nebere treba nekdy ani lidi... :-D Tak to mam radsi na tu vyssi citlivost a ukladam ten bordel na kartu.
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filomena 6. 11. 2014 12:49

goes: nepotrebujem GSM branu, ide to cez web...

m@c: diki moc, nieco taketo by mi uplne stacilo!
filomena
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 11. 2014 12:28

heh, tak ty kamery z prvního odkazu já nesnáším, propojuje se to starýma kabelama které jsou úplně naprd.
Každému doporučuju IP kamery a rozhodně ne na wifi, ale hezky pěkně síťákem s POE napájením, čili k té kameře vede jen jeden kabel.

Pořádná IP kamera je od 30tis nahoru (spíš těch 50tis). Všechny kamery do té ceny klidně mohu nazvat za sračky, ale jsou tu vyjímky které se celkem dají. Já vyzkoušel moc moc modelů kamer až jsem skončil u sraček Airlive. Začal jsem Vivotekama atd. ale za ty peníze jsou Airlive obrazovou kvalitou lepší, jinak co se týče držáků, provedení připojení síťáku je to všechno nahovno. (Vivotek a dražší kamery tak tam jde síťák připojit rovnou dovnitř a nemusí být nikde 30cm od kamery spoj jako je to u Airlive (nové modely některé už jdou propojit taky dovnitř).
U kamer záleží jestli vnitřní, venkovní atp. ale ceny jsou za venkovní od 6tis nahoru/kus za FHD, 3mpx 7500,-

já po mnoha zkoušení sw jsem zůstal u Synology NAS servru a jejich surveillance stationu (cca 4tis NAS, 2tis disk a zdarma jsou 2 licence na kamery další +1500,-) je to takové nejlevnější funkční řešení, umí to přes aplikaci v mobilu poslat push notifikaci atp. a koukat přímo i po netu na všechny).

Co se týče nahrávání pohybu, dá se nastavit oblast ze které to má brát, takže stromy že se hýbou u poplachu nehrozí, jde jen o to si hrát s nastavením a určit si třeba několik oblastí s různou citlivostí a vymakat si to k dokonalosti, že ani kočka to nespustí a nebo připojit klasické PIR čidlo a vyhrát si s ním.
Jinak já jsem u všech kamer nahrávání událostí vypnul a všechny jedou 0-24 bo jeden zloděj auta v dálce to nespustil a odhalili jsme ho zpětně jen, že prošel pod tou kamerou známý a spustil nahrávání a tím bylo vidět úplně dozádu do rozmazaného fleku, že je to O2 a projela 5min před tím pod jinou kamerou kde byla vidět RZ takže šli zlodějíčci dohledat - od té doby běží 0-24)

Pak jsou kamerově levnější a kvalitní řešení od UBNT a dnes se to už jmenuje UNIFI Video, mají vcelku levné kamery 720p a vymakaný sw, jen je problém, že k tomu musí běžet buď počítač a nebo se musí koupit jejich NVR systém asi za 10tis a na jiný to napojit nejde, ale je to celkem vymakané, hraju si s dvěma kamerama od nich, ale k Synology ani jiným to připojit nejde :)

Pokud člověk chce opravdu levné a lepší kvalitní čínské IP kamery tak za sebe mohu doporučit značku Foscam, ale celkově mohu říct, že 90% kamer do 10tis jsou totálně předražené sračky :)

a je třeba počítat s tím, že kamery hlídají soukromý prostor, ale i tak bych se nebál registrace na úřadě bo je to tak vždy lepší kdyby to chtěl člověk použít. A taky ještě upozorním, že kamery sice hlídají a monitorují, ale nikdo nehlídá a nemonitoruje je a s tím se začlo už dost kšeftovat.. :)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 7. 11. 2014 12:53

Tak ja mam WIFI, potreboval jsem ji protoze bych fakt mel problem do daneho mista dotahnout sitovy kabel, a nechtelo se mi s tim tak moc **** :-D
Jo a vyber oblasti detekce mam taky, jdou mi tam ruzne natahovat a smrstovat oblasti a oddelene jim nastavovat citlivost, tak na ty stromy tam to nemam a na branku zas vyssi.
Ale jasne ze ta moje kamera je vicemene taky sracka, ale na takove to domaci nahravani a pripadne psychologicky efekt ze tam je kamera to staci :-)
Na UOOU mam kameru registrovanou, vyplnil jsem nejaky blby formular online a odeslal...
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 11. 2014 12:58

za sebe bych řekl, že i maketa je lepší než nic někde kde se očekává nějaká kriminalita.. 99% lidí co kradou jsou totální hlupáci co nepoznají rozdíl mezi maketou a normal kamerou, ale vidí kameru a jedou o ulici dál kde kamera není.
Jasné, že tam kde kabel moc nejde tak aspoň wifi, ale má to své ale.. já už natahal všude síťáky i když to byl někde boj..
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 7. 11. 2014 12:58

M@c kurna nahodou pekny obraz.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 11. 2014 13:05

no podívej se kde je jedno jediné ostré místo.. před sloupkem u vrat a ještě na druhé straně od branky. Většina těchto levných kamer nejde zaostřit na nekonečno tak aby byl ostrý obraz všude..
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 7. 11. 2014 13:08

Jako jasne, ale za 3,5k imho celkem dobry obraz. :)
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků