Jaký kompakt (foťák) s dobrým objektivem

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Heini 16. 5. 2011 17:19

Čau,

Chci si koupit nový foťák. Rád bych něco s lepším objektivem a dobrým optickým zoomem (10x a více) a možností nastavovat čas závěrky. Ideálně s hledáčkem, ale není to nutné. Důležité je, aby to byl foťák velikosti kompaktu, chci něco vyloženě do kapsy. Nic většího se mně nechce s sebou tahat a naco je pak skvělý foťák, když leží doma v šuplíku :-) .

Na www.aaafoto.cz jsem našel tohle, to mně připadá hodně dobré parametry a super cenou:

http://www.aaafoto.cz/olympus-v-320-black

Pokud se někdo trochu vyznáte, zkuste mně, prosím, dát nějaké tipy. Cenově bych se rád vlezl do řekněme 6000Kč, víc už se mně do toho dávat nechce - to by muselo být něco jóoo super.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 16. 5. 2011 17:24

dobrým optickým zoomem (10x a více)


:-)) :-)) :-))
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 16. 5. 2011 17:24

Víc mpx nechceš? :D
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 16. 5. 2011 17:26

Co ti na tom připadá tak vtipného?
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 5. 2011 17:26

dobrej kompromis za dobrý peníze: http://www.aaafoto.cz/canon-powershot-sx210-is-gold

Problém foťáků této cenové kategorie je, že mají buďto dobrý objektiv, ale malý senzor, nebo o trochu větší senzor, ale zase hapruje ten zbytek. Ten canon má výborný objektiv a senzor ještě celkem drží detaily. Dokonce lépe než některé fotoaparáty s o něco větším senzorem.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Heini 16. 5. 2011 17:31

Ten Canon vypadá taky dobře. BTW ten senzor má stejnou velikost, jako ten Olympus. Kdysi jsem měl Olympus C-720 (než mně ho ukradli) a fotil fakt pěkně, žádným Canonem nemám absolutně žádnou zkušenost. Myslíš, že mezi tím Canonem a Olympusem bude nějaký výrazný rozdíl?
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 5. 2011 17:36

Digitální olympus jsem měl jediný, nefotil špatně, ale výdrž měl prachmizernou, takže jsem trochu předpojatý. Ten Canon mám, je relativně solidní, na rozdíl od některých konkurenčních přístrojů má i plně manuální režimy, objektiv super, ale podobně jako u všech srovnatelných přístrojů se nemůžu zbavit dojmu, že by tomu slušelo 8 mpixelů nebo větší senzor. Nicméně to je všude.

Jinak viz třeba tuto recenzi SX 210:

Čím však fotoaparát potěší a čím si získal mé sympatie, je kvalita snímků na nižších citlivostech. Dnes jsme si zvykli na silné odšumování a obzvlášť u kompaktů s vysokým rozlišením. Canon PowerShot SX210 IS totiž do citlivosti ISO 200 odšumuje opravdu málo (resp. přiměřeným způsobem), a tak jsou snímky až překvapivě detailní, rozlišení 14 megapixelů nepřichází vniveč. Fotoaparát má snímky mnohonásobně detailnější než spousta konkurence, což je jeho překvapivá a nečekaná zbraň. Od citlivosti ISO 800 jsou ale snímky neostré a silně zašuměné.

Oproti předchůdci tak nový PowerShot SX210 IS vykročil lepší cestou. Zahodil silné odšumování na nižších citlivostech a za cenu vyššího šumu zachovává až překvapivě mnoho detailů, což lze jednoznačně pochválit. To je krok dnes nevídaný a zaslouží si ocenit. Neduhy v ergonomii, stínění blesku a silná aberace objektivu fotoaparát ale bohužel dost sráží, v interiérech je jeho použitelnost značně diskutabilní.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Heini 16. 5. 2011 17:55

Pomůže něčemu jen snížit ten počet MPx v nastavení foťáku?
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 5. 2011 18:06

Zkoušel jsem to a reálně dostaneš víc detailů, když nafotíš na plné rozlišení a pak to zmenšíš.

Ta tam jsou doby, kdy jsem měl 5 mpix ze senzoru 1/1,6 :)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Heini 16. 5. 2011 18:11

Já měl na tom Olympusu 1,8 Mpix a fotky to dělalo moc pěkné. :-)
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 16. 5. 2011 18:12

Kdyby se našly v pěněžence dva tis. navíc.
http://www.ab-com.cz/podle-vyrobce/olym ... cene_zbozi
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 5. 2011 18:12

hodil jsem ti do SZ stejnou fotku na 14 a 5 mpix
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Heini 16. 5. 2011 18:24

Oops! píše:Kdyby se našly v pěněžence dva tis. navíc.
http://www.ab-com.cz/podle-vyrobce/olym ... cene_zbozi


Ten už je moc velikej (a hlavně těžkej). Ale děkuju za návrh.

BTW co tohle? http://www.digimanie.cz/art_doc-023F2D0 ... A6DAD.html Docela jej chválej, ale z Panasonicu mám strach, mám jej teď - je malinkej, obratnej, baterka vydrží dlouho, ale fotky stojej za prd.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 5. 2011 18:27

Nebrat, pořád šílená žehlička. Na slunci pěkné fotky, ale jak je jen trochu špatné světlo, šíleně to žehlí detaily, že to vypadá spíš jako omalovánka. Plus nemá ani polo-, natož zcela manuální režimy.

Pokud jde o malý přístroj do kapsy, rozhodně nic většího než SX210 a podobné.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 16. 5. 2011 18:28

Z mého pohledu většina Olympusů momentálně neposkytuje tak dobré výsledky, jako jejich (někteří) analogoví předchůdci.

Hodně dobře vycházejí některé Canony, Panasonic občas Nikon a další ...

V jednom testu vyhrál Canon PowerShot SX130 IS, druhý byl Nikon Coolpix S8100, třetí pak Panasonic Lumix DMC-FX700. Parametry si porovnej sám - zda by vyhovovaly, či nikoliv.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků