jak vybírat ojeté pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod koloss 25. 6. 2012 21:25

zdravím,

jsem začátečník a sháním ojeté pneu. Byl jsem v Ostravě na tržišti aut, ale nevím podle čeho vybrat a na co dávat pozor(rozměr znám195,65,R15, také se dívám na dezény).

Jak poznám že pneu není pichle...a poraďte mi další finty

díky
koloss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 6. 2012 21:52

kouknout na stáří pneu - najdeš tam značku DOT WWYY, která značí WW-týden / YY - rok výroby pneu. Nebral bych gumu starší cca 8let.
Je dobrý zkontrolovat celistvost dosedací plochy pneu na ráfek. Jak je to poškozené, tak je ta pneu na vyhození, tohle nikdo neopravuje.
Pak už jen pomalu protáčet pneu a dívat se dovnitř, jestli tam není nějaké poškození. Díra v boku, i v běhounu se dá zalepit.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom420 25. 6. 2012 21:56

[OT] trziste aut? v Brne take nieco neexistuje?
tom420
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čendoslav 25. 6. 2012 22:07

Ještě bych dodal, že i když bude pneu vypadat po všech směrech dobře, tak se klidně může stát, že to hodíš na auto a pak teprve zjistíš že to plave, nedrží a jízda je o hubu...takže pokud je to jenom trochu možný, tak bych se ojetým pneu vyhnul...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 25. 6. 2012 22:22

Sorry, ale nejsi schopen dát 1300 za gumu, tak to auto prodej. Kupovat ojetý pneu je v tomhle rozměru hloupost. Už i Pirellky se dají sehnat za nějakých 1 300 za kus, ojetiny seženeš možná za polovinu, ale i s polovičním vzorkem (nemluvě o jejich kvalitě). Ve výsledku tě vyjde levněji, když na netu koupíš nějaký nový, nemusíš pro ně jezdit, doručej ti je přímo domů, máš záruku atd.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 6. 2012 22:57

já proti jetým pneu nic nemám, ale je fakt, že jejich doba byla tak před 4 roky. To se ještě vozily kvalitní krátkodobě jeté pneu ze západu. Teď je to mizérie. Němci už začali šetřit a tak gumy dojíždí do vyhození. A u nás se prodávají buďto přestárlé šmejdy, gumy z bouraček, nebo sjetiny za nesmysl.
Kde jsou doby, kdy jsem kupoval sadu ročních zimních Pirellek 205/55R16 za 3000Kč/sada/7,5-8mm :'(
Naposledy upravil eLzyx dne 25. 6. 2012 23:02, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 25. 6. 2012 23:01

Tak samo, že pokud má člověk dobrý zdroj (třeba já), nejsou lehce jeté gumy problém. Zrovna nedávno jsem sehnal kamarádovi 2 gumy s 8 mm za 500 za kus (nová stála kolem 1400/ks). Ale shánět se po nich někde na tržištích nebo vrakáčích, to fakt nemá smysl.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod audis 26. 6. 2012 16:53

Vzhledem k tomu, ze v nasi republice je cena ojete pneu v procentech totozna s vyskou vzorku, celkove vzato ojetou pneu v zadnem pripade nedoporucuju. Radeji nejlevnejsi novou cinu nebo polsko.

Osobne bych jetou pneu koupil leda tehdy, az bude napr. 90% vzorku za 30% ceny nove.

Ke koupi jete je treba pripocitat vyvazeni ( u nove koupene v pneuservise obcas zdarma ... Jinak 150 - 200 kc za gumu) a pokusit se nejak kvantifikovat v penezich riziko poskozeni, ktere neni pri koupi zretelne. Takze doporucuju viz odstavec vyse.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 6. 2012 17:25

No, kdybys shanel 225/45/R17, tak bych o jednech luxusnich vedel.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 26. 6. 2012 17:27

Kup nové, ikdyby to měly bejt savy :( Jak musí Tvoje auto vypadat, když není na gumy? Co leješ do nádrže ?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 26. 6. 2012 18:45

Nijak. Vždy kupovat nové. I matadory jsou lepší než jeté pneu...

Btw Mám na prodej 215/55 16 zimní 4 ks vzorek cca 4,5-5 mm
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 6. 2012 18:49

nesmysl. Vždy je to o nabídce. Nevidím důvod nekoupit 1-2letou 7-8mm gumu za 1/4-1/2 ceny nové.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 26. 6. 2012 19:23

Ono je sranda, že když člověk shání gumy, tak je všechno drahý jako prase. Ale když chce prodat, tak to ani za směšnou cenu nikdo nechce. :D
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koloss 26. 6. 2012 19:45

pánové díky Vám jsem se rozhodl nekupovat ojeté pneu, nejsem zkušený a navíc pneu jsou velmi důležité u auta!
koloss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 26. 6. 2012 19:45

To jsou :D
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků