Palivový filtr - Dýzl

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 07:54

Tak jsem o víkendu měnil palivovej filtr na 1,2TDI ... ale samozřejmě jsem chtěl ušetřit, tak jsem koupil z Feldy 1,9D - vypadá na první pohled uplně stejně. Jedinej problém je v tom, že jak tam je to vyustění co se na to napojujou ty 2 hadičky - jedna vede od nádrže do filtru a druhá z filtru k motoru, tak jsou proti origo VW přehozené - takže mi ted nafta protéká filtrem v opačném směru, než jak to ukazují šipky. Co myslíte? Vadí to???
Dle mého názoru je to jedno. Ale zajímá mě i Váš názor... :hm
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oddie 25. 9. 2006 07:58

No to si piš, že to vadí, a to docela dost. Navíc na novější motory bych čekal, že bude filtr jemnější - jestli zrovna na TDI sice nevím, ale na common raily v každém případě.
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 08:07

a čemu to vadí? je přece snad jedno, jestli přes ten hadr teče nafta jedním, nebo druhým směrem ne?
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oddie 25. 9. 2006 08:11

Jo? Tak to tak nech, a uvidíš. Myslíš, že ty šipky tam výrobce maluje jen pro srandu králíkům, nebo proto, že se konstruktér nudil? Schválně popřemýšlej, proč to vadí, třeba na to přijdeš... napovím ti, není to ve směru, kterým to teče přes samotný papír.
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod Ardeth 25. 9. 2006 08:13

ze by odpor?
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 08:32

ježiši, pokud to víš, tak mi to řekni čemu to vadí... Netvař se tak tajemně... jako je klidně možný, že ty šipky tam jsou proto, aby když ho třeba vyndáš a dáš z5, tak aby sis to svinstvo nenahnal do motoru (pokud bys to otočil) ale pokud to máš takhle od nového... no nevím :hm

Takže nech těch keců a jestli to víš, tak tě prosím o nějaké seriozní info a né ze mě dělat debila... :wink:
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oddie 25. 9. 2006 08:38

Jak velkej je prostor vně té papírové skládačky - té vstupní části, a jak velký je prostor ve vnitřním průměru, to zaprvé? A zadruhé, když je ten papír naskládaný do harmoniky a ta harmonika zatočená dokola, kde je mezera mezi těmi přehyby menší, na vnějšku, nebo na vnitřku? Kde se to tedy snadněji ucpe nečistotami?
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 08:38

Oddie: BTW na origo filtru žádné šipky namalované nebyly... takže u VW se asi konstruktéři nenudí Mr. Green Ve škodofce asi ano... :hm Mr. Green
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 08:39

oddie: když je to správně, tak nafta teče od středu ke krajům, nebo naopak???? Co teda hrozí??? Ucpání filtru??? :hm :wink:
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oddie 25. 9. 2006 08:42

Od kraje ke středu. Pokud to otočíš, filtr se podstatně rychleji ucpe.
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 08:44

oki, - současný filtr vydržel 130tis km... takže se tenhle ucpe za 50tis??? Nebo jak to vidíš? Pokud je to jediná věc a motoru to nijak neuškodí, tak si myslím, že no problém... :wink:
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oddie 25. 9. 2006 08:47

Vidím to tak, že se klidně může ucpat během chvilky, zvlášť v zimě. Na nějaké kilometry bych nespoléhal, a dal to tam tak, jak to patří.
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 08:52

oki, uvidíme... koupím si ještě z oktáfky v TDI - ten stojí nějakých 380 peněz a když se to ucpe, tak ho vyměním... Je to otázka 5ti minut...
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 25. 9. 2006 08:53

oddie píše:Vidím to tak, že se klidně může ucpat během chvilky, zvlášť v zimě. Na nějaké kilometry bych nespoléhal, a dal to tam tak, jak to patří.j/quote]


když ono to tam tak jak to patří dát nejde, protože ty hadičky nedosáhnou - jsou krátké...
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oddie 25. 9. 2006 08:53

No, takovejch 5 minut v -20° na dálnici, k nezaplacení :)
oddie
Servismen

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků