Olej pod motorem

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod armydok 25. 8. 2018 16:47

Ahoj lidi, prosím potřebují pomocí.
Passat b6 , motor BMP. Vždy když nastartuji tak mi po chvíli začne vytekat olej pod motor na silnici. Pri jízdě je to po celém podvozku. Samozřejmě to kape (tece )na výfuk ze kterého se olej odpaduje a samozřejmě *****í, což je to nejmenší. Do turba nic nejde, egr čistý. Spotřeba oleje je fakt vysoká. Prosím někdo nějaký nápad. Děkuji.
armydok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 8. 2018 16:53

No já bych věděl jediné správné řešení, ale zase budou všichni drzkovat... Ale je to tak, no.

To je snad každé koncernové auto. V Německu to šrotují, v Americe to šrotují...., jenom tady to pořád někdo má snahu držet při životě a otravovat vzduch ostatním lidem karcinogenními srajdami...

Jinak je to nepříjemné a snad se ti to podaří opravit nějak rozumně...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 25. 8. 2018 17:15

Šrotují se všechna auta
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 8. 2018 17:19

To ano... Ale nový šrotuje jen někdo... V takové míře... Z nařízení státních orgánů....
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 8. 2018 17:34

Wolffe, nebud pica, prosim.

Zacal bych kontrolou veskerych tesneni. Bud v klidu, na firemnim sprinteru chcala extremne nafta, a to teprve byla sranda
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 8. 2018 17:41

Kdyby nenapsal, že mu mizí olej, tak sem z popisu taky spíš tipoval někde únik v naftě... Ono to na první pohled nemusí být poznat.
Ale takto to může být cokoliv.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod armydok 25. 8. 2018 17:45

Jednoznačně se jedná o motorový olej, od neklud okolo turba nebo EGRu. Díky. Potkalo mne to dnes pri cestě z nemecka. Pokud nezvednu auto tak nic neuvidím.
armydok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 8. 2018 17:48

maincoonsback píše:No já bych věděl jediné správné řešení, ale zase budou všichni drzkovat... Ale je to tak, no.

To je snad každé koncernové auto. V Německu to šrotují, v Americe to šrotují...., jenom tady to pořád někdo má snahu držet při životě a otravovat vzduch ostatním lidem karcinogenními srajdami...

Jinak je to nepříjemné a snad se ti to podaří opravit nějak rozumně...


:roll:

Btw, podvody s emisemi se nevyhnuly ani PSA - taky pošleš Peugeota do šrotu?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 8. 2018 18:03

já bych do toho šrotaci netahal
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armydok 25. 8. 2018 18:08

Díky za rady a pomoc.
armydok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 25. 8. 2018 18:14

Proboha to je neskutečně obtížné podívat se odkud ti to teče? :shock:
vilik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 25. 8. 2018 18:20

Očividně pro některý jo.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod armydok 25. 8. 2018 18:24

Viliku, přijel jsem před dvěma hodinami, je to pouze můj dotaz.Bohužel dnes už nikoho s lampou nechytil a tak jsem pouze požádal o radu, pomoc. A ano bez rampy je to opravdu obrovský problém, jak jsem psal je to motorový olej, který vytéká někde okolo turba, egr u štěká po zadním straně motoru odkud se dostane na výfuk. Potom po celém podvozku.
armydok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 25. 8. 2018 18:28

aikoN píše:
maincoonsback píše:No já bych věděl jediné správné řešení, ale zase budou všichni drzkovat... Ale je to tak, no.

To je snad každé koncernové auto. V Německu to šrotují, v Americe to šrotují...., jenom tady to pořád někdo má snahu držet při životě a otravovat vzduch ostatním lidem karcinogenními srajdami...

Jinak je to nepříjemné a snad se ti to podaří opravit nějak rozumně...


:roll:

Btw, podvody s emisemi se nevyhnuly ani PSA - taky pošleš Peugeota do šrotu?
Akorat, ze
1. nikdo nepodvadel, slo o to vyhovet norme, cele je to ujete
2. nebude to vse bosch?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 8. 2018 18:54

1. No, pokud auto plní normu na základě detekce testu a v běžném provozu v takovém režimu nepracuje, myslím si, že to je podvod.
2. Nemám tucha.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků