Majitelé High-end přehrávačů v Praze

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 10. 4. 2017 18:24

Poslední dobou se mi doma hromadí čím dál tím víc špičkových in-earů, které ale výrazně šumí na šum a Sony ZX2 k nim tak není úplně ideálním partnerem. A tak bych chtěl vyzkoušet něco dalšího a zjistit, jak jsou na tom konkurenční přehrávače se šumem a celkově zvukem.

Má teda někdo v Praze něco z následujících a rád by se sešel někde na menší poslech a poklábosení?

iBasso DX200
Sony NW-WM1A (české zastoupení značky tu nemá snad ani jeden kus :roll: )
Questyle
Opus #2
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 21. 4. 2017 15:01

Já mám tu DX200 (asi jako jeden z mála), ale nejsem z Prahy... Opus #2 bych si taky rád poslech, ale tady u nás bude asi dost vzácnost. Jinak mám ještě AK300 a ten prý absolutně nešumí. Nemůžu potvrdit, protože in eary skoro nepoužívám (mám jediný Westone w30).
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 21. 4. 2017 15:38

Ak300 jsem měl na test, ibasso budu mít příští týden. (Dík audigo)

Zatím mě nejvíc zajímá to Sony, ale je distribuce kompletně bezradná a v ČR snad nikde není ani jeden kus na poslech.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 21. 4. 2017 15:59

Já jsem Sony přehrávače vždycky přehlížel, ani nevím proč... Asi předsudky že kdo dělá všechno tak to nemůže dělat pořádně :-) Každopádně to že tu nikde nemají ani jeden kus je na pěst.
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 4. 2017 22:58

Sony NW-WM1A nabízí Alza.cz.
Pokud by se nějaký audiofil chtěl "brutálně plácnout přes kapsu",tak nabízejí Sony DAP+zesilovač+sluchátka za "pouhých" 139.999,- :-)
Zde: https://www.alza.cz/sony-walkman-nw-wm1 ... d=18843093
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 5. 2017 21:41

Tak Ibasso mám už vyzkoušené, o Questyle už nemám nadále moc zájem.

Teď bych ale potřeboval to Sony WM1A! Fakt nechci aby to došlo tak daleko, že pojedu do Berlína, jen abych si ho pořádně vyzkoušel :roll: V ČR se jedno použité válí na Alze, ale to mi asi nedají poslechnout, což?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 1. 5. 2017 22:48

Ten Sony WM1A z Alzy je ten co jsem měl doma, hrál jsem na něho cca 2 hodiny. Chtěl jsem si ho vyzkoušet, ale slečna na infolince Alzy mi řekla, že ho nemají nikde vystavený a jediná možnost je koupit a když nebude vyhovovat, vrátit.
Perfektní zpracování, dobré ovládání, ale velmi nízký výkon, neutáhne žádná domácí sluchátka z těch co mám.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 2. 5. 2017 06:14

Sony nejako obmedzuje výkon u prehrávačov pre EU trh. A tipnem si, že symetrický výstup si neskúšal. Nebolo tam náhodou v manuály spomenuté, akú má ten prehrávač výstupnú impedanciu?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 2. 5. 2017 07:27

duuudl píše:Ten Sony WM1A z Alzy je ten co jsem měl doma, hrál jsem na něho cca 2 hodiny. Chtěl jsem si ho vyzkoušet, ale slečna na infolince Alzy mi řekla, že ho nemají nikde vystavený a jediná možnost je koupit a když nebude vyhovovat, vrátit.
Perfektní zpracování, dobré ovládání, ale velmi nízký výkon, neutáhne žádná domácí sluchátka z těch co mám.


Díky za info.
Jen brát právě Sony, které je výkonově vždycky slabší, k domácím sluchátkům byl od začátku dost zvláštní nápad.

lithrai píše:Sony nejako obmedzuje výkon u prehrávačov pre EU trh. A tipnem si, že symetrický výstup si neskúšal. Nebolo tam náhodou v manuály spomenuté, akú má ten prehrávač výstupnú impedanciu?


Ano, Sony v EU má nastavený limit hlasitosti(tak jak požadují směrnice a většina ostatních výrobců přehrávačů na to kašle). To se dá ale vypnout.

Výstupní impedance má být lehce pod 1 ohm.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 2. 5. 2017 14:59

Líbil se mi designem, ovládáním, výdrží a čekal jsem, že přehrávač s hmotností 270g bude mít jinej zesilovač než prcek NWZ-A15 (70g), nemá. Do tak velkého těla by nebyl žádný problém umístit měnič napětí a dát tam slušný zesilovač, aby to hrálo i s trochu náročnějšími sluchátky. Kombo NWZ-A15 s OPPO HA-2SE má dohromady 260g a nemá problém ani s Fostexama T50RP.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 2. 5. 2017 15:40

Tak jo
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 31. 5. 2017 19:58

Tak už jsem ze seznamu slyšel všechno kromě Opus #2 a ten vynechám. Upřímně, Sony Wm1a a Ibasso DX200 vrcholové přehrávače dnešní doby, zvukem odlišně zaměřené, takže si každý vybere.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 16. 6. 2017 21:12

Myslím,že jsi ještě neslyšel 2 nejlépe hrající přehrávače současnosti,tj.Astell&Kern A&ultima SP1000 či Cowon Plenue 2(oba s AK4497EQ od Asahi Kasei )...
Docela rád bych si přečetl tvůj názor. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 16. 6. 2017 21:23

Ultimu jsem krátce slyšel. Ale iRiver je cenově tak mimo, že to neberu moc vážně. Hrálo to dobře, ale nějak líp než Lotto Paw Gold, iBasso DX200 nebo Sony WM1A? Ne.

Velké Plenue jsem dost míjel, nějak ani netoužím po poslechu.

A upřímně, ohánět se výrazem nejlíp hrající přehrávače současnosti jen kvůli novému čipu mi přijde trochu přehnané.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků