Jak legalne provozovat popsanou neziskovou cinnost?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Veolw 28. 2. 2017 10:02

Ahoj,

rád bych se ve svém volném čase věnoval nějaké neziskové činnosti při zaměstnání. Jsem na to sám a tato činnost bude generovat nějaké finance, ale ne za účelem zisku. Chtěl bych se zeptat zda musím za tímto účelem založit nějaký typ neziskovky? Pokud ano tak prosím o radu na jaký typ se zaměřit. Nebo je možné podobnou činnost dělat jen tak?

Přiklad: Vaším koníčkem je např. tvorba nějakých výrobků např. dřevěných hraček. Já bych chtěl tento koníček zužitkovat tak, že to co vyrobím tak prodám a následně získané peníze darují nějaké organizaci. Je toto možné nějak realizovat? Jde mi o to, abych ty male příjmy nemusel danit a vše šlo právě na ty dobročinné účely. Chtěl bych prostě nějak zužitkovat můj koníček.

Děkuji za rady.
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2017 12:20

A co se spojit uz s nekym, kdo uvedenou vec dela?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 1. 3. 2017 04:21

Obávám se, že bez zastřešení neziskovou to spadá do daňového přiznání. Osvobození od daně je pouze v případě příjmu z náhodné činnosti, ne opakované. A hranice je tuším 6 tis. Jinak je to klasický příjem 15% daň, dar lze odečíst od základu daně (tedy z darovaných peněz spočítat 15% a to odečíst od základu daně z příjmů. Darovat lze pouze x procent z celkového ročního zdaňovaného příjmu. (Kolik je dnes x nevím, najde se snadno na webu)
avathar
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků