Zjištění dluhů jiné osoby bez právního zájmu

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 5. 2018 05:49

Jaké jsou možnosti zjištění dluhů jiné osoby, pokud nemám její souhlas ani právní zájem?

Pokud vím, plně veřejná databáze je ISIR, ale tam je člověk vidět jen "v poslední fázi", tedy když už spadl do oddlužení.

Pak je tu centrální evidence exekucí - ta už není úplně volně přístupná, musím se tam přihlásit (a zaplatit :D ), nebo požádat o výpis na poště. Bude mi stačit jméno, příjmení a adresa? Zde vidím "o krok výše", ale i tak se dá říct, že "pozdě". Co vše se tam dozvím? Jsou vidět částky, nebo jen to, že má člověk exekuce?

Ještě jsou nějaké možnosti?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeet 16. 5. 2018 09:34

Katastr nemovitosti, muze mit kvuli dluhum nejakou blokaci na nemovitosti.
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 5. 2018 14:25

Dluhy jsou k dispozici všude možně
Exekuce - na ispis.cz zjišťují dle jména příjmení a datum narození. Stojí to plus mínus kolem 30 Kč . podrobnosti o 1 exekuci dalších 30 Kč. Tam je aktuální dlužná částka plus z čeho se zhruba skládá. Není tam podrobné ovšem jistina a případně soudní výlohy a úroky.
Pak jsou dluhy u zdravotních pojišťoven - to je třeba znát rodný číslo. A pak na socialce OSSZ , plus ještě financaky.
Rodný číslo lze zjistit z katastru- pokud má člověk nemovitost.
Je k tomu třeba mít zřízeny dalkovy přístup na ČÚZK.cz a za zjištění rodného čísla před lomítkem se neplatí. Celý RC bývá na listu vlastnictví, sice za 50 Kč ale faktura je splatná tak za rok či dosažení 2000 Kč útraty.
Další dluhy budou u města třeba - pokuty policie, penále za popelnice, přestupky ... Města si je vymáhají sami exekučním titulem.
No a pak jsou čerstvé případy které jeste nedoputovaly k exekutorům a ty jsou na soudech. Tam je třeba plná moc pro lustrací a sdělení zda tam má osoba nějaký spor a spis.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků