Kreditka na pracovní cesty?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vodl 21. 12. 2017 20:23

Dobrý den

muj zamestnavatel mne bude od noveho roku vysilat pravidelne na pracovni cesty do Rakouska. Budu si sam muset rezervovat hotely a jizdne a proplaceno mi bude zpetne. Jelikoz se mi to nechce platit ze sveho, rad bych si poridil kreditku. Jelikoz nahrady dostanu zpet vzdy v dalsi vyplate, nepredpokladam, ze bych splacel mimo bezurocne obdobi. Zajima me tedy predevsim vedeni zdarma, bonusy a kurzy. prepokladam obrat cca 1200EUR mesicne. Zaujala mne kreditka od mBank, jelikoz vraci 1 procento. Horsi kurzy mi nevadi u hotelu a jizdenek, jelikoz tam proplaci zamestnavatel realne naklady, ale nemohl bych pak kreditku pouzit na vlastni utraty. Zajimala by me tez moznost vyberu EUR z bankomatu a moznost pouzit Android pay.

Mate nekdo nejakou zkusenost nebo doporuceni?

Dekuji!
vodl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eR99 21. 12. 2017 21:13

KK, která by splňovala vše co potřebuješ, v ČR žádná banka nevydává. Co se týká nejlepších kurzů tak KK od Hello bank nebo KK Miles&More od UCB. U všech se dá za jistých podmínek dosáhnout na vedení zdarma a získat nějaké bonusy (Hello bank - vratka 2% na vše - max. 400 Kč, 3 % online transakce - max. 600 Kč nebo 4 % za pohonné hmoty -max. 800 %. UCB - míle; max. 3000/měsíc do programu Miles&More). Více se o těchto KK dozvíš v příslušných vláknech. KK od mBank bude mít i přes svoji vratku 1 % jeden z nejhorších kurzů. Na výběry EUR z bankomatu nejsou KK vydávané KK v ČR moc vhodné. Vše je zatíženo vysokým poplatek a hlavně téměř u všech KK nespadá výběr do bezúročného období. Na výběry EUR z bankomatu v zahraničí je vhodnější DK navázaná na EUR účet, který si "dobíjíš" přes nějakou devizovou společnost.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jisy 21. 12. 2017 23:53

Od 1.1.2018 snižuje Hello bank bonusy u svých KK:
1. Výběry z bankomatů zdarma při výběru alespoň 1 000 Kč - nebo:
2. 1 % ze všech nákupů – až 500 Kč měsíčně (výběr varianty)
3. další bonus u cobrandovaných KK podle druhu.
Výhoda použití kurzu Mastercard bez přirážky u plateb/výběrů v zahraničí zůstává.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 12. 2017 00:19

Jisy: odkud to info je?
taylor729
Diskutér


Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 12. 2017 15:18

Tak určitě bych zvolil kartu, co nějakým způsobem vrací. Pokud si nebudeš půjčovat automobil, nepotřebuješ embossovanou, zvolil bych něco z nabídky Hello Bank, asi EON (je bez poplatku).

Dobrý kurz je příjemný bonus, to kdyby se zaměstnavatel nakonec rozhodl proplácet oficiálním kurzem ČNB, abys moc netratil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 25. 12. 2017 17:47

Kurz ČNB zaměstnavatel použije, pokud ti doplácí třeba diety.
Ale pokud máš náklad a doložíš kurz (třeba výpisem z KK) zaplatí ti skutečné náklady, tedy i nevýhodný kurz.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 12. 2017 22:34

ČSOB premium na výběry z ATM zdarma a kreditku od mBank, neb vrací 2% v zahraničí, Hellobank se pomalu a jistě domrví.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 30. 12. 2017 16:38

Taky často jezdím na služební cesty do zahraničí, a HelloBank KK (Cetelemka) je fajn do doby, než dojde na deposit v půjčovně nebo v hotelu, kde je vyžadována embosska (hlavně USA). Nevím jak v Rakousku, ale jistota je si pořídit k Hellobank ještě nějakou emboss kreditku - kromě již míněné mBank mužeš zkusit i Sberbank KK, kde je vedení zdarma a BEZ PODMÍNEK (u mBank musíš splnit min. obrat) a kurzy lepší než mBank. Navíc je to VISA, což se hodí pro případy neakceptace Mastercardu od HB (a MC debetek, já mám debetky všechny MC, takže aspoň jedna VISA je pro mě nutnost).
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 30. 12. 2017 17:35

Do Rakouska doporučuji jednoznačně embosovanou KK. Jedno jestli MC nebo VISA. Běžně se tam sice používají neembosované karty, ale ty jsou téměř výhradně předplacené (prepaid), často pro děti a mládež, a tedy méně důvěryhodné. To nevadí v obchodech, u pump, např. s KK Hellobank se dá platit bez problémů všude, ale může to být problém v některých hotelech. V Rakousku lidé běžně neznají pojem "debetní karta" a používají výraz "Bankomatkarte". To je nejčastěji Maestro, od letošního roku i VPAY. U pokladny se vás budou někdy ptát, jakou kartou platíte - Bankomatkarte nebo Kreditkarte. Akceptace KK je široká, ale výjimečně lze použít jenom Maestro. Když u takové pokladny místo Maestro použijete MC Debit, platba se většinou provede, ale obchodník se na vás bude dívat škaredě. Z jedné karty lze u jednoho bankomatu vybrat maximálně 400,- EUR denně, což se ale netýká bankomatů přímo v prostoru banky, kde bývá hranice až 5 tis. EUR. A bankomaty zpravidla nevydávají papírová potvrzení.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 31. 1. 2018 17:49

Ležím v kreditkách už nějakou dobu ale nějak se mi nedaří pobrat potřebné informace.

Budu potřebovat kreditku na objednání/půjčení/zaplacení auta v Portugalsku. Auto asi bude půjčené přes Ryanair a tam mají v podmínkách přímo uvedeno, že vyžadují keditku. Debetka jim nestačí.

Tak se ptám zde ctěného fóra, jaká embossovaná kreditka by k takovému účelu byla vhodná? Nepředpokládám výběry v zahraničí, vratky momentálně taky moc neřeším, stačil by mě nějaký rozumný kurz. Spíš aby byl provoz karty zdarma, případně zda lze takovou kartu po dovolené bez poplatků přestat používat a nechat si ji až třeba na nějakou další dovolenou. Jinými slovy zatím nemám představu, že bych po dovolené chtěl kreditku nějak dál využíívat.

Běžné nákupy a platby u nás jsem zatím zvyklý řešit svými debetními kartami. Běžné účty mám u Poštovní, Equa a Air a pokud možno bych jejich množství nechtěl zvyšovat.

Někde jsem tady narazil na kreditku ze Sberbank, jsou nějaké další rozumné varianty?

Díky za pomoc.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 31. 1. 2018 18:52

Tak na tvé požadavky ještě tak Easy karta od RB ... jako klient RB bych spíše volil tu Sberbank
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod BabičkaBambulka 1. 2. 2018 09:31

A v čem je ta od Sberbank lepší než od Equa?
BabičkaBambulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 1. 2. 2018 09:54

Babičko, třeba v tom, že Equa žádnou kreditní kartu nevydává.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 2. 2. 2018 10:15

Babička: to byl dobrej joke :)

Equa kreditku nemá a ani v současné době není žádné avizo, že by ji chystala.
losalamos
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků