Jak z telefonu odstranit veškeré fotografie ?

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rg190 14. 8. 2018 07:08

Ahoj, rád bych prodal záložní telefon Samsung A3 2016.
Mám v něm spousty fotografií, které jsem již odstranil.
Ovšem i tak v telefonu stále zůstavají, například přes aplikace, které vám dokážou obnovit již odstraněné fotografie lze některé získat znovu zpátky.

Je možné telefon uvést do stavu, aby již toto nebylo možné ?
Existují na to nějaké postupy, jak smazat veškeré nafocené,stažené fotografie, složky apod ?
Jednoduše chci uvést telefon do stavu jak jsem ho koupil.

Díky
rg190
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ludek_II 14. 8. 2018 07:31

Tovární nastavení
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 14. 8. 2018 08:40

Jenže to je zřejmě stejné jako s PC/WIN a tovární nastavení by nemuselo stačit, pokud by se někdo foto pokusil obnovit přes nějaký software. (Muzeme spekulovat proc by to nekdo dělal, ale budiž).
Buď příště používat šifrované úložiště, nebo teď zaplnit veškerou volnou paměť blbostma(A pak znovu zformátovat), pak uz nikdo nic původního neobnoví. Případně použít software na úplně smazání souborů, který ale taky jen přepíše "smazaná" data náhodným balastem
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rg190 14. 8. 2018 08:59

Bohužel tovární nastavení mnohdy nepomůže.
Řešil jsem to tak, že jsem přes diskdigger jednotlivé fotky odstraňoval, bohužel nejde je označit všechny ale jen po urč. počtu, a dělalo by se to takto strašně dlouho.

To zaplnění ruznýma blbostma jsem zkoušel taky, to vcelku funguje, ale není to taky stoprocentní.

Pokud znáte nějaký software pro uplné smazání tak dejte vědět.



Proč by to někdo dělal ? Jednoduše ze zvědavosti.
Já si kupoval již krátce použitý iPhone, a potřeboval jsem obnovit nějaké fotky co jsem smazal, využil jsem pro to program a bylo tam spoustu předešlých fotek od původního majitele.

A proto to takto chci udělat i v případě mého Samsungu který prodávám.
rg190
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riki 14. 8. 2018 09:23

Záleží,co tam je za Android.Od verze 6 je uložiště šifrované,tak stačí Hard Reset a nikdo nic neobnoví.Pokud je tam starší,stačí dát šifrovat a pak HR .
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod imaster 16. 8. 2018 13:32

Pokud to jde, zašifrovat uložiště. po HR se změní šifrovací klíč a nikdo nikdy už data nedostane ven.
imaster
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků