Aréna - místo pro konání her a zápasů

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 21:34

Fotograf musí mít cit pro okamžik,umělecké cítění. Kvalita fotoaparátu je podružná(tedy až na to rozostřené pozadí) Nemám ani jedno :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 21:36

Mimochodem, často se taky setkávám s názorem volně přeložitelným jako...

"My jsme přeci amatéři, tak si musíme odpouštět chybičky. Vy, co si hrajete na profíky, jděte jinam. Jůů, úžasný štěňátko, máme stejný, 10+++"

Ale to, že je člověk amatér, nemá přece nic společnýho s tím, že musí všechno označovat za úžasné, metat kolem sebe desítkami (s tím, že se mu jich od podobně postižených lidí dost vrátí) a pak se opájet nádhernými průměry. Většina amatérů by měla především obdržet trochu soudnosti a uvědomit si, že za branami galerie, kde jsou omámeni vlastní výjimečností, by spousta jejich fotek byla zralá na tlačítko "delete".
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 21:55

Petr 1968 :mrgreen:
Radek 72, na té větě není nic k nepochopení. Jestli-že jsem laik ve fotografii, to ještě neznamená, že fotografii nerozumím po estetické stránce. Jistě si ráda nechám vytknout technické věci (kterých jich halda, vzhledem k mému přístroji) ale musím vědět, a nebo mít alespoň možnost posoudit, na kolik tomu onen "rádce" rozumí. Nevím jak tobě, ale mě už pohled na něčí galerii o jeho schopnostech lecos prozradí. Těžko bude mít dobré oko a cit na foto někdo, kdo má galerii zaplácanou fotkami tak pro domácí použití :lol: Zároveň pakud si někdo "natahá" cizí fotky a bude tvrdit, že jsou jeho, tak se taky lehce odhalí v jeho kritice, nakolik tomu rozumí. Promiň, ale jedna věc je zcizit něčí fotky a druhá umět konstruktivně radit.
A že můžou mít názory a připomínky i ti co nefotí 8) no jistě, taky můžu radit jak postavit barák, ale asi bude podle toho vypadat. Ono jedna věc je radit a druhá věc opravdu něco dělat :wink: Věř, že vím o čem mluvím. A že se tu tohle téma už probíralo.......no jistě, né každému to je lhostejné. Taky se vsadím, že nejsem poslední, kdo se nad tím pozastavil.
No ale co člověk to názor že. Zajímal mě spíše názor admina na nějaké možné řešení, a to třeba i do budoucna.
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 22:00

názor admina již zazněl ne? A kdyby nezazněl? I mlčení je odpověď.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 22:18

"Jistě si ráda nechám vytknout technické věci (kterých jich halda, vzhledem k mému přístroji) ale musím vědět, a nebo mít alespoň možnost posoudit, na kolik tomu onen "rádce" rozumí."

To je přece ale naprostá hloupost. Jen z komentáře samotnýho musíš odvodit, zda je smysluplnej. Pokud mi někdo k fotce napíše nějakou blbinu ve stylu "příště ne středovka!!" a podobně, tak mě nezajímá, zda je to týpek, co si cvaká zahrádku, nebo světoznámej fotograf. Stejně tak, když mi někdo napíše komentář, kterej mi má co říct, třeba mi poradí s nějakou technickou otázkou, co mi je do toho, jak fotí on? Stejně je nakonec na mě, jakej komentář zhodnotím jako přínosný a jaký vyfiltruji jako nepřínosný.

Navíc stejně většinu věcí dělám tak, jak to vyhovuje mému estetickému cítění a mým záměrům, a zajímá mě jen odezva líbí-nelíbí.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 17. 11. 2007 08:03

Občas, když čtu v debatách stížnosti na nesmyslná hodnocení atd., tak mi to nedá a musím poradit: Zkuste se podívat do komentářů k nějakému článku o politice nebo o nějaké aféře (nebo o Paroubkově svatbě :-) ) na některém zpravodajském serveru, třeba na aktualne.cz nebo na iDnes. Až si přečtete trochu té hnusné špíny, co se tam vyskytuje, rádi se vrátíte na naši idylickou fotoarénu... :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 08:52

Pety: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jajina 17. 11. 2007 09:39

USER47, náš pohled na věc je zcela jiný. Tak jak ty si myslíš, že plácám "nesmysly" myslím si totéž já o tobě, a není to myšleno nijak ve zlém. Prostě to tak je a nic z tím neuděláme. Takže ode mě tečka a zařídím se podle svého uvážení.
Pety pravda co píšeš, ale nejsem si jistá, jestli o něco podobného stojím :lol: že....... i když je to jen odvárek......
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 10:04

Když se ti ostatní nepolepší,je nejlepší odejít :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 17. 11. 2007 16:32

Krucinál, já vždycky doufám, že mě konečně někdo pomocí argumentů přesvědčí o tom, že nemám pravdu, ale pokaždé to dopadne ve stylu "plácáš hovadiny", "mám jiný názor a končím" nebo v některých případech třeba "choď už do piče debile".

Omlouvám se za nějaké své předchozí výrazy typu hovadina či hloupost, ale fakt je, že už jsem se k tomu tady vyjádřil asi tisíckrát a kdyby ses trochu snažila, našla bys nespočet diskuzí, kde se to řeší.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 17:39

USER47= bojovník s větrným mlýnem :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Březina 17. 11. 2007 21:47

Vážení, díky za vše příspěvky, jednou si člověk dovolí v sobotu nazapnout počítač a pak se diví :). Ale k věci: myslím, že Marek L. to řekl vcelku jasně a srozumitelně. Pokud chcete znát můj názor tak ten je zcela prostý: v galerii se při hodnocení nadužívá desítek, v důsledku toho jsou někteří uživatelé "zmlsaní" a pak nižší ale objektivní známku kompenzují nevhodnými výlevy¨.

Divili byste se kolik mi přišlo upozornění na nevhodný komentář u fotografie. Co mě ale čekalo, když jsem se na diskuzi a hodnocení pod fotkou podíval? V záplavě desítek a devítek pod průměrnou fotkou byla šestka, na kterou autor fotografie upozorňoval.

To jen pro ilustraci, jak jsou někteří uživatelé zmlsaní desítkami. Souhlasím také s tím, co tady bylo řečeno, komentář je pro mne důležitý především svým obsahem a na ten nemá vliv to, jak daný uživatel fotí.

Z celé této diskuze ale mám pocit, že se tu ani tak nejdená o nevhodné komentáře, jako spíš o nízké hodnocení fotografií. To totiž vede k nevraživým a zlostným komentářům ze strany uživatelů jejichž ješitnost byla dotčena (a teď opravdu nemám na mysli nikoho konkrétního).

A jaké je řešení? Prosté, zkuste se povznést nad hodnocením a komentářem, který je již od pohledu nesmyslný. A pokud se vám toto řešení nelíbí, zkuste prosím navrhnout jiné, objektivní. Takové aby nestranilo těm, kdo nechtějí vkládat snímky ale chtějí hodnotit a komentovat. Pokud bude toto řešení použitelné, zvážíme jeho uvedení do praxe.

Děkuji a pěkný večer
Petr Březina
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 11. 2007 22:18

A je to. Nic jiného jsem nečekal. Souhlasím. 10 má mít technicky dokonalý produkt s nápadem a nábojem.Nebo stačí jen skvělá myšlenka s něčím objevným. Na techniku nemám foťák, na umění talent :mrgreen: :mrgreen: Hodnocení mě nezajímá,sám vím co fotím a kritický jsem dost. (k sobě)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 18. 11. 2007 20:33

škodní užívatelia nevymiznú nikdy - tak, ako nevymizne kriminalita z ulíc nášho sveta. Dá sa proti tomu bojovať, avšak je otázne, nakoľko bude tento boj (ne)úspešný.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jajina 25. 11. 2007 21:09

ad adminům: Nešlo by udělat, aby si mohl člověk nastavit, jestli si chce nechat dávat body a komentáře, i od lidí co tu nemají žádné fotky? Tak jako se to celé dá nastavit teď? Momentálně je možné, nenechat se bodovat a nebo obojí - ani přidávat komentáře k fotce. Je to přeci totéž. Ohrazujete se tu tím, že chcete řešení, aby mohli hodnotit, i ti kteří nic neukázali, ale tomto případě to taky nemohou. Byla by to jen další alternativa. Pokud někdo stojí a komenty od někoho, kdo se nemá a nebo z nějakého důvodu nechce ničím ukázat, tak prosím, ale ti co jim to vadí, by měli zase jinou alternativu. Takže tohle je moje řešení situace. Komu to nevadí, ať si nechá radit od koho chce a komu vadí, ať má nějakou možnost se o své práce podělit s někým kdo fotí, a né s někým kdo o tom jen "kecá" Budu moc ráda, když se k tomu vyjádříte. Díky a přeju příjemný den......Jájina
Jajina
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků