Aréna - místo pro konání her a zápasů

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 17:38

Jednu věc opravdu nechápu :roll: Proč se to tu jmenuje DIGIarena. Mám za to, že v aréně si člověk může změřit síly, ale tady je to jen komedie. Četla jsem tu už dost připomínek adminům, na chování některých uživatelů fora, ale zdá se, že mají své vysvětlení, na kterém si tvrdošíjně stojí.
Své komplexy si tu léčí zamindrákovaní ubožáci typu sachs, FANTOMAS apd. a oni stále tvrdí, že s tím nejde nic udělat, nemáme si jejich komentářů všímat, a v horším případě tazatele napadnou, že co by chtěl, právo vyjádřit nemůžou nikomu upřít, a jestli se mu něco nelíbí, ať sem nechodí :?
Vím že se tu tohle už probíralo několikrát, ale přišlo by mi fér, pokud by mohli hodnot jen ti uživatelé, kteří sami donesou "svoji kůži na trh" Rozhodně nejsem sběratelka bodů,( i když pokud vím, že se moje práce někomu líbí, tak mě to samo potěší). Jde tu jen vážení admini o toto: Nikdo nemá rád štěknutí psa ze tmy, což tu sami podporujete, a už jsem to u jedné cizí fotky psala sachsovi. Přeji si, aby mě hodnotil jen ten člověk, který sám něco předvede. Můžu si pak říct: ano tenhle je fakt hodně dobrý, od něj to sedí, takhle bych chtěla umět fotit. A nebo: ne ne, tomuhle se moje fotky nelíbí a chápu to, fotí jinak, pěkné je pro něj něco jiného. A nebo: tak tyhle fotky se mi opravdu nelíbí, takže jeho případným výtkám se jen zasměju. (samotné by mi bylo trapné, kritizovat druhé aniž by se mohli konfrontovat s mojí prací)
Tohle si myslím požaduje většina naštvaných lidí z DIGIareny. Ano internet je ideální pro anonimitu, ale pokud by v této "aréně" platilo, vystav a pak se vyjadřuj, mělo by to nějaký smysl. Takhle si sami snižujete úroveň, protože si každý "hňup" může něco zběžně nastudovat a pak tu machrovat. Aréna = zápas, takže bych byla pro rovný boj, a ne pro to co se tu předvádí. Jedna věc totiž je, teoreticky vědět, jak by se mělo fotit, a druhá věc je to taky dokázat. Takže se ptám proč tu nejde závést: ukaž co umíš, a pak se vyjadřuj.
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 17:41

Inu, za zamindrákované ubožáky bych považoval spíš jiná individua.

http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... 58&cat=514
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... user=44135

"Takže se ptám proč tu nejde závést: ukaž co umíš, a pak se vyjadřuj."

Protože je to už z principu naprostá hovadina.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 17:54

No tak digic, to je asi kapitola sama pro sebe, už ty výrazy který používá, zrovna dneska jsem to četla.
Asi budu pro tebe pomalejší :-) ale stejně pořád nechápu, proč je to z principu hovadina. Nastavilo by se to, a hotovo. Pokud se pak bude dotyčný prezentovat jako digic, tak je to pro mě jasný :-))) ale takhle, hodím nějaký body, pak plácnu něco o tom, kde to je natěsno a to je celý...........Promiň, nevím jak ty, ale vystavuju tu proto, že mě názory lidí zajímají. Nad tím co napíšou se snažím přemýšlet, ale to jde v případě, že je to fifty fifty. Můžu se kouknout a říct si: jo tak to se nedivím že se jí to moc nelíbí, je dobrá, ale u těhle individuí to jaksi nejde. Pak vůbec nechápu, proč mají tu možnost bodovat - nevím jestli mě chápeš, co tím chci říct...........
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 18:08

Je to hloupost, protože tvorba a hodnocení tvorby nejsou dvě totožné věci. Pokud se mi nelíbí film, tak to o něm mohu říci, i když nejsem režisér. Pokud mi nechutná jídlo, mohu to o něm říci i tehdy, když nejsem kuchař.

Pokud vkládám fotku, zajímá mě názor konzumenta. Pokud někdo vystavuje v kamenné galerii, tak tam taky nepouští jen ostatní fotografy.

U hodnotitele je pro mě mnohem podstatnější vědět, jak hodnotí ostatní snímky. Pokud vidím, že má na fotky určitý vkus, že dokáže ocenit fotku, kterou považuje za dobrou, i zkritizovat fotku, kterou považuje za špatnou, jeho názor přijímám (ačkoli se jím nemusím řídit). Rozhodně je pro mě přínosnější šestka od člověka, který, ačkoli nefotí, tak dokáže využívat celou stupnici, než desítka od člověka, který sice fotí, ale nic jiného než desítky dávat neumí.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 11. 2007 18:39

Pokud někdo bude chtít dělat problémy, bude je dělat i s omezeními - a ta se vždy dotknou hlavně normálních slušných návštěvníků.

Je potřeba napřed vložit deset fotek, aby bylo hodnocení přístupné? Troll bez problémů stáhne deset fotek z netu, vloží je a má hotovo. Slušní lidé, kteří by se chtěli vyjádřit, to neudělají.

Jaké omezení vás napadá, aby z něj nakonec neměli nepříjemnosti jen ti slušní? Já vidím jedno spolehlivé řešení: kašlete na pitomce, ignorujte je.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 16. 11. 2007 20:38

USER47: Dovedeno ad absurdum, měl by člověk chtít, aby jej hodnotili jen diváci, tedy ti, kdo sami v galerii nevystavují. No - ona to není možná až tak špatná myšlenka - hodnotili by lidé, kteří si s fotografem nekonkurují. Takže by měli o pohnutku méně psát kraviny...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 20:41

Zajímavá myšlenka:). Leč prakticky asi neproveditelná...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 20:46

Podle názvu vlákna jsem si myslel,že je tady nějaké vyřizování účtů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak si galerii rozdělte :wink: Profi pro profíky a Amatér pro zbytek. A profíky vybere parlamentní komise. :mrgreen: :roll: :roll: :roll:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 20:50

Problém není ve střetu amatér-profík. Profesionálové by se tu mohli spočítat na prstech jedné ruky.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 20:51

Gladiátor byl člověk bojující v zápasech pro pobavení publika. Výraz gladiátor je odvozen od názvu krátkého meče (gladius), s nímž gladiátoři za časů starověkého Říma často bojovali. Gladiátoři byli často otroci, váleční zajatci a odsouzení zločinci, existovali však i gladiátoři-profesionálové. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Sorry za OT,to mi jde dobře.Lépe než focení :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 21:04

Tady máte. A do arény. Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jajina 16. 11. 2007 21:21

Pety je to pravda. Takhle mi přijde, že jsou tu na jedné hromadě absolutní laici, pak ti, kteří mají estetické cítění a na fotografiích to je vidět, dále ti co zvládají foto po stránce umělecké i technické, a samo se tu najdou i lidé, co jsou od "fochu"
Je pak logické, že vznikají problémy. Docela mě vzal výraz, který tu frčí - výcvak (primitivní fotka). A nejen ten. Jsou tu tací, co si hrají na fundované, halda zkratek a podobných výrazů, jen aby působili co nepovolaněji. Mám ale za to (možná jsem to špatně pochopila) že tahle aréna je pro laiky. A pakud se tu už vyskytne nějaký odborník, tak si nechám ráda poradit, prohlídnu si jeho práce a to si myslím by bylo správné. Nechápu, že se tu "poflakují pochybná individua" která ze sebe dělají něco co nejsou a nikdo s tím nic neudělá. Pokud totiž budu opravdu fotograf, tak se za svoje práce nebudu určitě stydět, a pokud budu na takovýchto stránkách, a budu někoho kritizovat, tak nebudu přeci vystupovat, jako namyšlený "idiůtek" který hodí číslo a beze slova zmizí.
Chápu že bojovat proti lidské blbosti, závisti a zlobě je nekonečný boj, ale měl by to být opravdu boj a né jen přihlížení. Tedy alespoň já na to nejsem.
Asi mi to vadí tím víc, že se 17 let pohybuju v jiné sféře umění, než je fotografie, takže vidím hodně bludů, co tu oni povolaní kážou. Není mi tedy příjemné, že se mi snaží radit nějaký ubožák, a hází na mě machry. Nezlob te se na mě, ale hodnocení takových lidí, je zcela od věci a nemá mě, ale ani nikomu jinému co dát. A je smutné, že se nenajde způsob, jakým tomu zabránit.
Jajina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 11. 2007 21:28

poflakují pochybná individua :mrgreen: :mrgreen: Nešlo by udělat nějakou tabulku?? Rozdělit lid. Třeba 1. Individum2.Profík 3. Idiot 4. úplný idiot 5. Totální amatér 6. Trotl 7. POflakující individum 8. Machírek 9. Velký machírek 10. Machr 11. Mimoň 12. Béďa Trávníček :roll: :roll: :roll:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 16. 11. 2007 21:29

Jistě, že je to tu pro laiky. Tím spíše mě vždycky zarazí, že se někdo hrozně diví, že ostatním nepřipadá jeho fotka výjimečná. Pokud někdo napíše pod fotku "jsem amatér, učím se, jsem rád za každý komentář" a pak sprostě útočí na někoho, kdo jeho fotku označí za "pouze" nadprůměrnou, tak o jeho upřímnosti lze pochybovat.

Podle mě, pokud někdo čeká, že se z komentářů něco podstatného naučí, je na omylu. Dá se poradit ohledně technických záležitostí zpracování fotky, ale na to podstatný musí přijít každej sám. Pokud vidím nějakou naprostou blbost, tak se nedá napsat, co je špatně. Prostě se mi to nelíbí, tečka. Líbí-nelíbí, popřípadě tento dojem vyjádřený čísly, je jediná smysluplná odezva, jaká se dá od internetové galerie čekat.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek72 16. 11. 2007 21:33

Jajina píše: tak tyhle fotky se mi opravdu nelíbí, takže jeho případným výtkám se jen zasměju.z/quote]


Promiň mi prosím, ale tuto tvoji větu opravdu nechápu. Nelze snad posuzovat něčí připomínky podle toho, zda se mi jeho fotky líbí nebo ne. Někdo může mít ve své galerii všechny fotky které mě se nelíbí, a přesto mohou být jeho připomínky přínosné. Naopak někdo má galerii plnou pěkných fotek a jeho připomínky mohou být úplně k ničemu. Myslím si, že mnohem lepší je zamyslet se nad každou připomínkou, zda je pravdivá, nebo jinak přínosná a vyhodnotit si to ať je od kohokoliv. Jestli někdo hodnotí kriticky, je možná větším přínosem, než ten kdo každou fotku chválí. Z všeobecné chvály se nikdo nic nenaučí. Vyžadovat po hodnotiteli, aby musel mít vystavené vlastní fotky, je podle mě nesmysl. Myslím, že zajímavé názory a připomínky můžou mít i ti, kteří vůbec nefotí. Kdo vysloveně chce škodit, může ukrást fotky kdekoliv na netu, takže tato podmínka stejně nic neřeší, a akorát to odradí spoustu slušných.
Podle mě nemá smysl se tímto tématem zas a znova zaobírat pořád dokola, už se to v diskuzi řešilo mnohokrát.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků