Uživatel Sachs?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomassin 8. 10. 2007 16:49

Zdravim vsechny na foru. Uz ponekolikate si me vzal na musku uzivatel Sachs, ktery mi udelil velmi nizke znamky k pomerne zdarilym fotografiim bez jakehokoliv komentu a ja se ho marne snazim kontaktovat. Nemate na nej nekdo spojeni? Popripade at se mi tady k tomu vyjadri.
Tomassin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 8. 10. 2007 17:52

No, o těch zdařilých fotografiích by se dalo polemizovat. Fórum určitě nečte, maximálně mu můžeš poslat soukromou zprávu nebo se ho zeptat na vysvětlení přímo u fotky...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomassin 8. 10. 2007 18:47

Beru te za slovo - polemizuj. Vazne, konkretne teda ty dve fotografie co mi hodnotil Sachs, cim jsou tak nepovedene, ze si zaslouzi 2 a 4 body? Opravdu by me zajimal tvuj, potazmo cikoliv nazor...ale mezi nama dost pochybuju, ze lze inteligentne bhajit takto nizke znamky. Netvrdim, ze jsem buhvijaky fotograf, ale beru to vazne, bavi me to a mam trochu pocit, ze rady na Digiarene si vetsina lidi hraje tak trochu na umelce - ale vetsina neni :P
Tomassin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 8. 10. 2007 19:13

No když už se tu zase někdo rozčiluje nad tím, jak ho někdo jiný hodnotí..........

Tak teda jediná zajímavá fotka je ta loď. Ostatní myslím do galerie moc nepatří(pokud ti teda vadí kritika).
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomassin 8. 10. 2007 19:20

Spatne si me pochopil...kritika mi nevadi, vadi mi pouze nekonstruktivni a nebo zadna kritika - jako treba ta tvoje. Napriklad co je spatneho na fotce Zrcadleni...(je to ten vetrny mlyn??) a co na ostatnich. Mohou se ti subjektivne nelibit, ale cim jsou objektivne spatne/vadne?
Tomassin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Řepík 8. 10. 2007 19:23

hele, o co Ti jde? Chceš slyšet, že fotky, které Ti někdo ohodnotil negativně, jsou ty nejlepší a hodnocení je neoprávněné? každý se tady na fotky dívá jinak a někdo dá za fotku 10 bodů, někdo za stejnou 1 bod. je to o lidech a pokud se Ti nějaké hodnocení nelíbí, tak ho prostě ignoruj. vždyť to přece není jen o nejvyšším počtu bodů u jedné fotky...

hlavně se nenech odradit nějakým negativním hodnocením, je to zbytečné...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 8. 10. 2007 19:34

Napsal jsem ti svůj názor k fotkám.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 8. 10. 2007 19:39

Co mam na tvé fotce hodnotit objektivně? Máš foťák za 20 litrů a tak nevím, jak mam hodnotit objektivně, jelikož tak se dá hodnotit snad pouze technická kvalita. Kdyby to byly fotky z mobilu, tak bych si možná řekl, že jsi dobrej, ale nejsou.

Pokud hodnotím subjektivně, tak jsou ty fotky bez nápadu, většinou jsou to jen výcvaky. Kdyby v téhle galerii nedávali všichni desítky, tak by ses asi nedočkal ani pětky.

Jak už jsem řekl, jediná zajímavá fotka tam je ta loďka a i tak bych jí přešel bez hodnocení.

Co se týče toho zrcadlení: Na pořádné zrcadlení to chtělo jiné světlo a jiný úhel(jinou kompo). Tohle mi smíš připadá jako západovka-pocitovka, ale není to dotažený...je to něco mezi. Tak do rodinného alba, jako fotku z dovči.
Rozhodně pokud dáš takovéhle fotky na net, tak čekej kritiku. Podle mě je tak někde kolem 5 bodů. A vůbec neznamená, že ti dá 5 lidí desítku, že je to dobrá fotka. Když ti fotku okomentuje 50 lidí, tak je to zajímavá fotka! Je tu prostě spousta lidí, který dávaj desítky za otřesný fotky.


Otřesná je třeba ta kačena a ten pes(ten je neostrej, zavřený oči - takovou fotku bych smazal a né, že bych jí dal na web)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centsm 8. 10. 2007 19:57

Tomassine, nejde přeci o to, co komu na které fotce vadí. Předpokládám, že jsi již natolik zdatný, že vždy vyfotíš, co jsi chtěl. Tady buď vděčný za vyjádření, jak na každého tvoje fotografie působí a zda je to v souladu s tvým záměrem. Na někoho může tvoje fotografie působit božským dojmem, přestože jsi sám chtěl vyjádřit něco jiného a dá ti 10 bodů. Např. za snímek novorozence ti jeho maminka bude líbat ruce, i když ta fotka nestojí za nic a od tatínka, který není jeho otcem dostaneš za takovou fotku po papuli. Jsou přeci i fotografie, které mají navodit např. chmurnou náladu. Takové bude hodnotit většina jako slabé, přestože mohou být technicky dokonalé. Foť a sleduj komentáře ostatních. Jsou barometrem, jak se ti daří vyjádřit myšlenku fotografií. Profesor J. Šmok mě kdysi řekl, že když se mi podaří jedna fotografie ze sta, je to úspěch. A to se fotilo na středoformát!
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomassin 8. 10. 2007 20:26

To Marocan: tvoje kritika je opravdu nevybirava, ale jasne, je to tvuj nazor a jsi schopny ho napsat slovy (ne jen cislem beze slov).
Jen snad toto k tvemu komentari - bylo to pomerne narychlo, ne vzdy ma clovek cas uvazovat dlouze o kompozici a taky ne vzdy to jde fotit z jineho uhlu, ze? To by mozna meli lide pri svych hodnocenich zohlednit - spousta prispevku zacina slovy...vic nalevo, napravo, dole....ale nekdy to proste jinak nejde. Jo a vycvykavacky nebo cos to psal, to uz mozna ani nebylo hezke - ty moje prvni fotky opravdu nejsou nic moc, ale taky fotim od ledna (alespon teda fotim aktivne a se zrcadlovkou). Jo a prosimte jaky je tvuj nick na galerii, rad bych se taky podival na tve fotky.

To User47: Jasne, diky za komentare. Vidim, ze se ti nelibi, ale nevadi...ano, ten most byl foceny z lodi a narychlo...a jsem na to pysny.

To centsm: DÍKY. Presne to jsem potreboval, povzbudit a jeste to vypada, ze od opravdoveho profesionala. Protoze drtiva vestina lidi co nahravaji fotky na tyto AMATERSKE galerie jsou AMATERI a bohuzel na to velmi casto zapominaji. Takze opravdu z celeho srdce dekuji...opravdu fotim rad, chci se zlepsovat a byt vic lidi jako vy, bylo by to nase male ceske virtualni fotograficke zakouti daleko prijemnejsi.
Tomassin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 8. 10. 2007 21:36

Právě jsem se dozvěděl, že sachs jsem já:).
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... 84&cat=523

To už je asi třetí identita, ze který jsem byl uživatelem Matess727 nařčen:-D.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 10. 2007 23:06

Tomassin píše:Jen snad toto k tvemu komentari - bylo to pomerne narychlo, ne vzdy ma clovek cas uvazovat dlouze o kompozici a taky ne vzdy to jde fotit z jineho uhlu, ze? To by mozna meli lide pri svych hodnocenich zohlednit - spousta prispevku zacina slovy...vic nalevo, napravo, dole....ale nekdy to proste jinak nejde.
Tohle je to co zmiňuju, když na skautským kurzu dělám přednášku o focení pro začátečníky a dostaneme se ke kompozici... Divák prostě neví, že kdybys udělal ty potřebný tři kroky doprava tak spadneš do propasti... Jsou čtyři možnosti: 1) vyfotit to i s tou propastí, pokud to jde a nebude to násilný. 2) vyfotit to tak jak to jde a smířit se s tím, že to nebude fotka pro veřejnost a k vystavení (byť jen na místní webovou galerii), ale jen fotka pro mě a lidi co tam byli se mnou jako vzpomínka na pěkné místo. Takovýhle fotky maj samozřejmě smysl a spoustě lidí udělaj radost takže proč ne - jen je potřeba je neplést s těma pro vystavení veřejnosti. 3)nafotit tak jak to jde, vystavit a vědomně se vystavit kritice, že jsi měl jít tři kroky doprava, protože divák tu propast na fotce nevidí. 4)nevyfotit to vůbec, protože to nejde ideálně.
Všechny ty možnosti jsou legitimní a záleží jen na tobě kterou si vybereš, akorát je potřeba ji vzít se vším všudy. Já osobně mám nejradši a nejčastěji používám možnost 2, ale každej to máme jinak.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 10. 2007 23:14

A ještě jedna věc - čím víc fotím a učím se fotit, tím víc jsem na sebe občas za některý chyby naštvanej - když fotku zkazím úplně, prostě se nedá nic dělat a smažu jí. Pokud je to něco co stálo za to, tak je mi to líto ale nedá se nic dělat. Co ale naštve strašně je fotka, která v mnoha ohledech vyšla skvěle a chybí jí nějaká maličkost, kterou jsem přehlídnul a přitom bylo v mých silách to udělat líp...Před cca 10 lety když jsem si koupil první foťák jsem třeba z jedný akce nechal zvětšit (10x15) skoro 600 fotek a nastrkal je do 3 velkejch alb. Po asi 6ti letech jsem to protřídil a většinu dal do krabice a v albu jich zbylo 60. Kdybych použil svý měřítka z doby kdy jsem to třídil, nechal bych jich zvětšit tak 6...Tak to prostě je a žádnej učenej z nebe nespadl a kdo se chce naučit fotit, musí zkazit strašnou spoustu materiálu. Digitál má výhodu, že má člověk ten materiál v podstatě předplacenej rovnou v ceně foťáku...
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2007 00:18

Kdo není s to, smířit se s kritikou, neměl by veřejně vystavovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomassin 9. 10. 2007 01:47

Mylim, ze jsi nepochopila o co mi slo. A uz to nebudu opakovat. Mozna si to procti od zacatku - dulezita je ta cast o sachsovi. A bezduvodna, tvrda, prehnana, radoby mentorska, "profesionalni" kritika je snad horsi nez pouha pretvarka. Piss in peace.
Tomassin
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků