Uživatel Sachs?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod USER47 10. 10. 2007 19:12

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matess727 10. 10. 2007 19:18

User47,...ale já nedávám lidem 7-mičky s tím, že na vlastním profilu nemám jedinou fotku.Je mi jedno, jak se kdo chová....vadí mi jen tato konkrétní věc.Ty jsi se začal sachse zastávat a vznikla naše hádka. :roll:
Matess727
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 10. 10. 2007 19:24

Myslím, že to, kdo komentovat může a kdo ne, je plně v kompetenci administrátorů webu.

Ještě bych napsal něco, ale mám dojem, že vše už bylo řečeno v diskuzi u těch tvejch fotek.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matess727 10. 10. 2007 19:36

Jo jasně, když na to má "sachs" žaludek....vůči lidem je to každopádně nefér.Já jen nevěděl o tomto vláknu, které je konkrétně o "sachsovi", takže jsem chtěl přiložit také svůj názor sem.Toť vše. :D
Matess727
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 10. 10. 2007 19:55

Tomassin píše:Jo a myslel jsem digitalni stenu (hodne me prekvapilo, ze jsi si to nedomyslel) :mrgreen:


Tomassine, nevím jak ty, ale podle mě je rozdíl mezi slovy "deska" a "stěna". Zkus si to třeba říct nahlas a poslouchej...sice mají obě 5 písmen, ale fakt znamenají něco jiného. Tak raději nepoužívej termíny, o kterých nic nevíš...

Jinak mě těší, že si o mých poznámkách myslíš, že jsou prudce inteligentní, jelikož já si to o tvých nemyslím :mrgreen:
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matess727 10. 10. 2007 20:08

Ovšem nejvíce mě ale pobavil svým komentářem "Kevin24",...který dal 7, páč by zabral více loďku a TEN MĚSÍC.U fotky zamlženého rána a východu slunce nad rybníkem, kde už pár lidí nad nim komentuje, že "fajn ráno" atd....no nevím co si o tom mám myslet?Doufám že není slepec a nezkoumal fotku podle hmatu.
Matess727
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomassin 10. 10. 2007 20:13

Dobre Marocane, tve poznamky samozrejme inteligentni nejsou, pravdepodobne jsi nepoznal ten sarkasmus (ale jo, ja vim, zas tak blby asi nebudes :lol: )
A mozna uz se i tobe stalo, ze jsi zamenil slova, i kdyz velmi dobre poznas rozdil mezi onemi slovy.
Cim dal tim vice nabyvam dojmu, ze jsi to prave ty, kdo si o sobe mysli az prilis mnoho (ani na to nepotrebujes davat fotky do galerie).
Tomassin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 10. 10. 2007 21:18

[quote="Maročan";2 USER47: Jinak je pěknej humus, jak se tu hodnotí fotky. Nedávno jsem do galerie bouchnul fotku, kterou jsem fotil od boku na kole, pak jí projel HDR a dostal za ní asi 10 desítek. Prostě kýčovka-líbivka a to se tu hodně hodnotí:-) /quote]
Jo, zejména na Photomatix lidi berou...Když občas vidím ty hrůzy a pod tím komentáře typu "Týjo, úžasná úprava, to muselo dát hrozně práce 10+++++++++++++", mám co dělat, abych si smíchy nepoprskal monitor.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 11. 10. 2007 05:16

//Edit Pety: Smazány off-topic příspěvky
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2007 08:20

USER47 píše:Jo, zejména na Photomatix lidi berou...Když občas vidím ty hrůzy a pod tím komentáře typu "Týjo, úžasná úprava, to muselo dát hrozně práce 10+++++++++++++", mám co dělat, abych si smíchy nepoprskal monitor.n/quote]

Musím souhlasit, Photomatix je mor :lol: Mě fascinuje množství desítek nebo vůbec potřeba zde vystavovat fotografie typu mladá dívka oděná pouze v riflích ve středové kompozici s mdlým výrazem. Což o to, podívám se rád :mrgreen:, ale proč tomu dávat za deset. Za odvahu?

Věřím tomu, že mě taky musí leckdo odsoudit jako Sachse, když dám technicky dokonalému, ale obsahově prázdnému snímku za 5-6 bodů, když tam ostatní "solí" za 9 či za 10 s pocitem, že oni takhle skvělou fotku nikdy nevyfotí. A už vůbec nemusím variace na snímky nějakého známého fotografa. Kolikrát dám lepší známku tomu, kdo se svým snímkem pokouší něco říct, i když mu třeba schází vyšší skill, než takovýmhle snímkům.
anonymni

Odeslat příspěvekod drAcOniS 12. 10. 2007 20:01

Nevím, nevím, ale IMHO dospělý inteligentní člověk, který má fotografování ze srdce rád a vystaví svoje fotky ve zdejší galerii, neočekává hodnocení nebo pro něj má naprosto zanedbatelnou hodnotu. Komentáře, kde ostatní sdělují své emoce, dojmy a co by případně udělali jinak, náměty na zlepšení - to už je jiné kafe! A o tom by to mělo být. Nezajímá mě, jestli mi někdo ohodnotí fotku 1, 5 nebo 10, ale moc mě zajímá, když k ní napíše, co si o ní myslí a co by udělal jinak a proč... A nemusí vůbec nic hodnotit.

Docela mi to připadá (a nemyslím tím nikoho konkrétního), že pro mnoho vystavujících je zde hodnocení zrcadlem jejich ega a když jim někdo udělí známku nižší - byť reálnou (tzn. využije stupnici skutečně objektivně a nepoužívá pouze čísla 7 a vyšší) - chovají se, jako kdyby jim někdo šlápnul na kuří oko...

Chápu, že tento thread měl být původně o tom, že Sachs pouze hodnotí a nepíše komentáře. Pravdou je, že hodnotí většinou přísně, ale někdy dává také známky vysoké - tedy využívá celou škálu stupnice (a už vidím, jak sem hned někdo píše, že takových známek je od něj jako máku a že to dělá schválně jenom proto, aby se našel někdo, kdo si řekne, že nedává jenom nízké známky. Možná, třeba to tak je. Třeba taky ne. Co na tom?)

Já bych to viděl naprosto jednoduše - ať každý sám usoudí, jestli je ochoten snést hodnocení (se všemi jeho klady i zápory) nebo ne.

Všem, kteří tu nejsou jenom kvůli krásným 9- a 10-vým známkám, ale skutečně kvůli focení, bych doporučil při vkládání fotografií do galerie postupovat následovně:

Obrázek

Také doufám, že diskuse bude nadále konstruktivní a ne jenom urážlivá a konfliktní. A že nikdo nikomu neroztrhá občanku... Přece jenom mi to tady zatím spíše připomíná má dětská léta... :wink:
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 10. 2007 20:16

:lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 10. 2007 11:09

To drAcOniS: souhlas bez výhrad :wink:
anonymni

Odeslat příspěvekod borroro 27. 10. 2007 23:33

beru všechny připomínky a jakékoli hodnocení od lidí, kteří fotí, nebo spoň něco o fotografovaní vědí a mají trochu cit...

Ale fenomén sachs - to je brouk Pytlík, co jen používá jako argumenty nějaké vyčteninky z příruček o kompozici, nemá fantazii a ani výtvarný cit - proto tolik lidí prudí a mnoha lidem vadí, včetně mne :wink:
borroro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borroro 27. 10. 2007 23:38

v mnohém souhlasím, ale taky sio myslím, že je to trochu alibismus - hodnotit by měl ten, kdoo tu má aspoň nějakou fotku - tím budeme vědět, jakou váhu jeho hodnocení pro nás má...


toto jen jako námět na zamyšlení :wink:
borroro
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron