Nový způsob hodnocení: místo průměru medián

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Jak by se mělo počítat hodnocení v galerii?
Nechat průměr 21 %  39%  [ 21 ]
Použít medián 32 %  60%  [ 32 ]
Celkem hlasů : 53

Odeslat příspěvekod THERION 25. 8. 2007 11:36

no neuda se nejspis nic. Neb kdyz neni s hury vule.....
THERION
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozinka 25. 8. 2007 11:45

V každém společenství lidí se najdou ´škodiči´/ ve virtuálním je to o to snazší, že málokdo ví kdo je kdo a do očí si nevidíme /.
Therion dokázal vystihnout dnešní spotřební styl mnoha lidí a J.J. stejně jako předchozí ho skvěle doplnili.
A to, že není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem je známá pravda, která získává prezentací našich prací další velmi subjektivní zářez...
Je to těžký, i já mám ráda, když mně pochválíte a spadnou mi koutky za kritiku...a to jsem oproti mnoha žabec, který má za sebou velmi málo a před sebou vidiny a sny.
Je to těžký...jsem si vědoma neobjektivnosti mnoha svých hodnocení, jsem náladová ženská a laik, někdy se mi líbí i tech.nedokonalé podivnosti a dám 10 prostě pro pocit, jindy zase neumím ocenit jistě kvalitní práci.
A o tom to je...
A jak se v tomhle případě dopídit k nějaké spravedlosti fakt nevím...
;-)
Rozinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 8. 2007 11:48

Rozinko: souhlas, to opravdu dost dobře možné není. Ovšem je mnoho možností jak ty základní zhovadilosti systémově značně eliminovat....a to tu zatím nevidím ani náhodou. Spíš vnímám opak.....
anonymni

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2007 12:16

jj: Uteklo odsud pár lidí. Ale těžko říct, jestli kvůli jednomu škodiči, kterej vystřeluje fotky z nějakýho "TOPu", nebo spíš kvůli naprosté devalvaci hodnocení, kdy skoro u každýho cvaku se najdou komentáře ve stylu "LÍBÍ-SUPER-MOMENT-I-POHYB-VELICE-POBAVILO" se známkou 10.

Jakou má pak hodnotu desítka u opravdu kvalitní fotky?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 8. 2007 12:30

:roll:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman Hanko 27. 8. 2007 15:51

Tiež som nad tým rozmýšľal ako sa to dá urobiť, aby to bolo objektívne a pritom pre všetkých . Median vôbec nie je zlý nápad.Nič iné mi ani nevychádza. Ak by sa odpisoval určitý počet z najhorších a najlepších hodnotení a potom by sa spravil priemer, tak to by viedlo takých ako je typ (AIKY, SACHSA) k vytvoreniu X
nových nickov s tým istým majiteľom, ktorý by nás zaplavili či už cez firemné počítače alebo počítače z internetových kaviarní ďalšími nezmyselnými hodnoteniami.
Je pravda že sa zvýši priemer ale v podstate toto je neziskové hodnotenie, nič sa tu nevyhráva a fotka týždňa si myslím, že je
asi tá najvyššia odmena. Táto stránka by mala byť oddychová a niekedy sa mi zvýši poriadne adrenalín, keď vidím ako si robia z nás srandu takí, ktorí nevložili ani jednu fotografiu. Týmto sa zároveň ospravedlňujem kolegom , ktorím som zdvihol adrenalín ja.

Takže aby som to zhrnul buď Mediana, alebo nedovoliť bodovo hodnotiť nicka, ktorý nevloží fotografiu. Ale tam je zas háčik v tom, že vloží jednu a potom veselo bude pokračovať v škodení.
Roman Hanko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek72 27. 8. 2007 19:53

A co takhle započítat při hodnocení do TOPu nějakým způsobem i počet zobrazení dané fotografie? Spousta uživatelů si zobrazí fotku právě proto, že ho nějakým způsobem zaujala a mnozí pak ani fotku nehodnotí. Z tohoto důvodu bych počet zobrazení nějakým způsobem do hodnocení také zohlednil.
Jinak bych u každé fotky zobrazil jak průměr tak medián, znalost obou hodnot leccos také napoví.
Možná by stálo za to i snížit hodnocení v rozmezí 1 - 5, stejně většina lidí nevyužívá desetibodové škály a hodnocení 1 - 5 máme snad všichni ( nebo skoro všichni ) zažité ze školy.
Umožnit hodnocení pouze uživatelům s vloženou fotografií bych nezaváděl, škodič si tam nějakou vždycky dá, třeba i kradenou a možnost hodnotit by měli mít i nefotografující uživatelé, i pro ně se snad fotografie pořizují a i jejich hodnocení by nás mělo také zajímat.
Nad hodnocení škodičů se musí ostatní povznést, jejich trapné hodnocení stejně vypovídá více o nich samotných, než o hodnocené fotografii.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 1. 9. 2007 20:08

Obávám se, že devalvovanému hodnocení změna výpočtu indexu příliš nepomůže. Ovzláště ne, pokud to má být dostatečně jednoduché. Vždyť nejčastější známky jsou 9 a 10 a dostávají je jak fotografie skvělé tak i ty zcela průměrné. Jak tady někdo napsal, mnoho lidí už osmičku považuje snad za urážku!

Více by pomohlo, kdyby v hodnocení bylo u každého čísla slovně napsáno, co si má pod tím hodnotitel představit.

P.S. Byť jsem na DigiAreně začínal a v začátcích do ní vložil spoustu času při hodnocení, začínám za svou hlavní galerii považovat tu na Fotoaparat.cz, kde je hodnotící systém vychytanější, ohlasy početnější a hlavně realističtější, což je deviza k nezaplacení...
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2ge 17. 9. 2007 22:11

ahojte, som programator a nieco podobne riesim tiez na mojej stranke, zhodou okolnosti som dal taku istu otazku na http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=111905 . Vychadza mi, ze pouzit median je dobre, celkom lahko sa to vysvetluje (prinajhorsom odkaz na wikipediu), alebo pouzit nieco interne a nikomu nevysvetlit ako sa to rata. Kazdopadne, predpokladam ze bezite na MySQL, tak takto sa to celkom efektivne rata:
Kód: Vybrat vše
SET @R:=0;
select vote from (select vote,(@R:=@R+1) r
from temp
order by vote asc) t
where r=((select count(*)+1 from temp) DIV 2);

kde temp je moja testovacia tabulka a vote je pocet bodov...
SubDownloader - stahuj a nahravaj titulky k filmom pomocou opensource programu z OpenSubtitles.org
2ge
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků