Jaké chcete limity v Galerii

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod USER47 8. 7. 2007 11:25

Já bych zejména zrušil ten automatický resampling u větších fotek. Spousta lidí si nevšimne podmínek na velikost a pak se diví, že mají neostré fotky. Nešlo by to vyřešit nějakou hláškou jako "fotka má víc jak 768px na výšku, zmenšete ji" nebo nějak podobně?

Jinak rozměry fotky jsou ok, možná je zbytečně vysokej limit na data, při týhle velikosti stačí 200-300kB.

Limit na vkládání bych dal tak na 1 fotku za 7 dní. Stejně do galerie nepřispívá asi nikdo, kdo by za tejden udělal víc vystavovatelnejch fotek. Respektive, většině osazenstva by stačil i limit 1 fotka za rok:-D.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 7. 2007 13:20

1 fotka za rok ? To je pro mě :lol: Já fotím pouze pro radost,neumím nic. :lol:
Naposledy upravil Petr1968 dne 8. 7. 2007 13:37, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 7. 2007 13:24

Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 7. 2007 13:44

Obrázek Obrázek Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 8. 7. 2007 13:58

m4x píše:
goodoldalex píše:Inak, asi je to nerealne, ale pri vkladani fotografie by bola uzitocna moznost zvolit, ci je fotografia vycvakova, amaterska alebo profesionalna. A prezerajuci by si podla toho mohli fotky filtrovat :mrgreen:

A este, pri hodnoteni mi chyba rozdelenie na technicke a umelecke.
Já bych "odpadové" (nízko hodnocené) fotky po nějakém období (2-3 měsíců) mazal ze serveru, aby nezabíraly místo :lol:-/quote]
To by jen rozdmychalo ruzne pomsty typu "kdyz ty mne blbe hodnotis tak ja te budu taky, at ti to smaznou a trefi te slak". :twisted:
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne_ 8. 7. 2007 21:25

Max. rozlišení bych dal 1600 x 1200, což jsou 2 megapixely. Počet fotek nebo velikost prostoru na uživatele bych řídil počtem příspěvků ve fóru, respektive hodnocením ve fóru. Nemyslím tím "za jeden příspěvek jednu fotku", ale nějakou přímou úměru mezi jednotlivým hodnocením, aby zde začátečník měl méně prostoru a štamgast více prostoru pro fotografie.
Pink Panther, alias šéfinspektor Jacques Clouseau je o5_z5 a s ním přichází i ZÁKON.
osobne_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 8. 7. 2007 21:48

osobne: Většina kvalitních autorů, kteří mohou galerii svými fotkami trochu pozdvihnout, nejsou typy, co vykecávají na fóru...

Takhle bys v podstatě odříznul lidi, jako jsou Martin Kozák, Martin Kovalík, Marián Matta, Karel Vojkovský, Pavel Záhorec, Ondra Nosek...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne_ 8. 7. 2007 22:25

USER47: Nikoho bych tím samozřejmě neodřezával. Ty lidi by měli samozřejmě svůj základní prostor pro svá fota, ale zároveň by měli možnost si ten svůj prostor pro fota zvětšit, tím že by ve fóru radili ostatním uživatelům. Bylo by to jen na nich, zda jim stačí základní prostor, nebo zda si chtějí zasloužit větší. O žádné odřezávání lidí nejde.
Pink Panther, alias šéfinspektor Jacques Clouseau je o5_z5 a s ním přichází i ZÁKON.
osobne_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 7. 2007 05:50

A kdo si nezaslouží a nebude lidu radit,nedostane prostor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 1600-1200 to by šlo. Jinak je mi to zcela jedno.Podle mě vyhovuje současný stav
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne_ 9. 7. 2007 08:28

To ne, o prostor by mohl přijít třeba ten, kdo má negativní hodnocení, třeba trvalý BANán, jako já. Normální uživatel, který moc nepřispívá, by o žádný prostor nepřišel, zůstal by mu prostě ten základní prostor.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pink Panther, alias šéfinspektor Jacques Clouseau je o5_z5 a s ním přichází i ZÁKON.
osobne_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 7. 2007 10:09

Dostaneš ho zase :lol: Běž na Dacia forum :roll:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 9. 7. 2007 15:38

osobne_ píše:Počet fotek nebo velikost prostoru na uživatele bych řídil počtem příspěvků ve fóru, respektive hodnocením ve fóru. Nemyslím tím "za jeden příspěvek jednu fotku", ale nějakou přímou úměru mezi jednotlivým hodnocením, aby zde začátečník měl méně prostoru a štamgast více prostoru pro fotografie.s/quote]


to nie je veľmi dobrý nápad. Lebo ten, kto by chcel pridať čosi do galérie by teda zákonite musel niečo napísať aj na fórum. A písať len tak " z donútenia " by určite neprospelo ani 1, ani 2. strane.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 9. 7. 2007 18:23

reaguju na první post, jedinej limit kterej bych dal, je velikost "schránky". Jak s ním kdo naloží je jeho věc, někdo si tak dá 5 "ultrakvalitních" fotek jiný naopak desítky v nízké kvalitě.

Jsem rozhodně proti tomu, aby servr měnil velikost (což vede k snižování kvality - když se takovej jpg pořád prochroustává dokola).
A taktéž nepovažuju za vhodné limitovat nahrávání časově. Pokud máte sérku fotek, je vhodné ji ukázat spolu. Pokud už by nějaký časový limit musel být, tak se přimlouvám, za týdení cyklus, kdy si uživatel může nahrát a pracovat s schránkou dle libosti(např 20-30fotek). staré fotky promazat, přihrát nové, což přispěje k živosti galerie, ale nikoliv k narůstání její kapacity....

dále by se dalo zapracovat na "fotce týdne" a to tak, že by každý uživatel mohl hlasovat pouze pro jednu fotku týdne. Současnému bodovému ohodnocení nedávám žádnou informační hodnotu (není vyjímkou, že si uživatelé vyřizují účty a bodují prospěchářsky, či kamarádi dají 10, kamarádovi atd)...
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 9. 7. 2007 18:30

russianblue píše:A taktéž nepovažuju za vhodné limitovat nahrávání časově. Pokud máte sérku fotek, je vhodné jej ukázat spolu. Pokud už by nějaký časový limit musel být, tak se přimlouvám, za týdení cyklus, kdy si uživatel může nahrát a pracovat s schránkou dle libosti(např 20-30fotek). staré fotky promazat, přihrát nové, což přispěje k živosti galerie, ale nikoliv k narůstání její kapacity....n/quote]

Souhlasim, lozit tam jedou za tri dny aby tam clovek mohl pridat jedinou fotku neni zrovna uzivatelsky atraktivni. Radsi povolit uzivateli celkovy pocet fotek nebo jeste radsi objemovy limit a at si ho menezuje podle jeho preferenci.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 7. 2007 18:32

Objem dat,to je to pravé. Ale kolik???
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků