Jaké chcete limity v Galerii

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Březina 1. 7. 2007 22:54

O změně limitů pro vkládání fotografií v galerii jsme již několikrát uvažovali, bohužel se nám však nepodařilo najít vhodné řešení. Zkuste popřemýšlet a navrhnout jaké limity pro vkládání fotek by pro vás byly přijatelné. Zaměřte se prosím na tyto parametry: jak často mohu vkládat fotografie, jaká může být jejich maximální velikost v pixelech, jaká může být jejich maximální velikost v kB a kolik datového prostoru může mít jeden uživatel.

V současné chvíli je možné vkládat jednu fotografii za tři dny, na jednoho uživatele připadá maximálně 20 MB prostoru a maximální velikost vložené fotografie je 1 024 × 768 bodů. Je-li snímek větší, automaticky se zmenší.
Petr Březina
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 2. 7. 2007 07:28

napadá mě více px na šířku.. pro panorama určitě výhoda. taky třeba aby se dala zvolit jěště jedna "alternativní" kategorie do které fotografie také zapadá. Co se vkládání týče tak jednou za 3 dny mi přijde optimální
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 2. 7. 2007 09:36

Co se týká maximálních rozměrů pro vkládání fotek a panoramat, jde to elegantně vyřešit omezením na celkový počet obrazových bodů vkládané fotky. Co se týká datového objemu, 200 až 250 kB strop je dostačující, fotak jednou za 3 dny.

Jinak pořád mi nefunguje automatické přihlašování...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod delph 2. 7. 2007 09:39

no vše mi přijde docela vp ohodě, laej epravda že panoramata se sem skoro ani nevyplatí dávat protože se oříznou vždy na šířku 1024 bodů a stejně tak fotka vložená na výšku se stejně ořízne na 768 bodů což není dobře když chci kvalitní foto na výšku.
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 7. 2007 10:28

jo to rozliseni by bylo dobry zvysit... jelikoz dnesni monitory uz maji min. 1280*1024 a spis vic, tak to je pak hrozne mrnavy... takhle by to bylo vetsi > vice detailu.
Nebo aspon pro ty panoramata udelat sirku ...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 2. 7. 2007 12:32

nevidim ziadny dovod na obmedzovanie rozlisenia ...., obmedzovat kb kvoli setreniu priestoru na disku je potrebne ale ci ho niekdo zaplny fotkami 200x300 v tiff formate alebo 20000x10000 v ciernobielom jpg by som nechal uz len naneho. Samozrejme pre nahlad treba automaticky generovat thubmaili v 2 velikostiach.

Dalej by som prijal, ziadne obmedzenie na velkost fotky. Obmedzenie by bolo iba pre celkovi priestor. Kolko je uz len na vas, kolko mozete dat k dispozicii. Ak obmedzenie na fotku tak by som prijal tak 1.5M - 3M.

Obmedzenie 1 fotka za 3 dni sa mi zda bit dobre a nemyslim si, ze ho treba upravovat.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 2. 7. 2007 13:03

čiastočne súhlasím s irmom - teda obmedzenie veľkosti by nemuselo byť také malé - 1024 x 768, ale aspoň nejakých zopár Mpx.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek72 2. 7. 2007 18:32

Já bych také navrhl aby velikost vkládané fotografie byla omezena spíše velikostí souboru, např. 1.5MB myslím není zas tak moc na jednu fotku. Pokud už omezovat velikost v pixelech, tak např. 1600 x 1200 nebo 1600 x 1080. Stále více lidí co fotí si pořizuje monitory minimálně s tímto rozlišením a s padajícími cenami se dle mého názoru budou rozšiřovat ještě rychleji než doposud.

Dávám k diskuzi všech, zda by se nehodilo dávat více fotografií naráz a třeba méně často, např. 3 fotky za týden, nebo třeba za 14 dní. Někdy by se mohlo hodit vystavit např. více fotek z jedné povedené akce naráz
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 2. 7. 2007 18:53

Ako kompromisny limit mi pripada 1536*1024. To prve kvoli panoramatam a druhe kvoli fotkam orientovanym na vysku. Na druhej strane, IMHO je vhodne aby sa fotka cela zmestila na monitor. Ved je to galeria, nie sukromna vystava.

A ako casto? Max. 3 za tyzden, ale mohlo by sa to obmedzit na pouzivatela, napr. podla priemerneho hodnotenia fotiek, poctu komentarov (> 20 znakov) alebo tak. Datovy limit, myslim ze postaci 250 KiB. Limity treba mat, lebo ludia su blbi a budu sem vkladat 3 MB 10 MPix blbosti ako je to vo fotosutazi Sony. Dost o hubu.

Inak, asi je to nerealne, ale pri vkladani fotografie by bola uzitocna moznost zvolit, ci je fotografia vycvakova, amaterska alebo profesionalna. A prezerajuci by si podla toho mohli fotky filtrovat :mrgreen:

A este, pri hodnoteni mi chyba rozdelenie na technicke a umelecke.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2007 20:20

goodoldalex píše:Inak, asi je to nerealne, ale pri vkladani fotografie by bola uzitocna moznost zvolit, ci je fotografia vycvakova, amaterska alebo profesionalna. A prezerajuci by si podla toho mohli fotky filtrovat :mrgreen:

A este, pri hodnoteni mi chyba rozdelenie na technicke a umelecke.
Já bych "odpadové" (nízko hodnocené) fotky po nějakém období (2-3 měsíců) mazal ze serveru, aby nezabíraly místo :lol:
anonymni

Odeslat příspěvekod seyhello 2. 7. 2007 20:33

navrhuju omezeni pouze velikosti fotky v kB, ale ne na nejakych 1.5MB, to by to sem kazdej daval takhle velky a chudak server:-) rekl bych tak 400kB by mohlo stacit.

casove omezeni na vkladani fotek mi prijde OK.

ps: a taky mi nefunguje automaticke prihlaseni :-(
seyhello
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 6. 7. 2007 10:32

m4x píše:Já bych "odpadové" (nízko hodnocené) fotky po nějakém období (2-3 měsíců) mazal ze serveru, aby nezabíraly místo :lol:-/quote]


no a čo s tými, čo by neboli ohodnotené :?: :D
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 7. 2007 10:34

Ach jo.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilicz 7. 7. 2007 09:28

Mobil-man píše:jo to rozliseni by bylo dobry zvysit... jelikoz dnesni monitory uz maji min. 1280*1024 a spis vic, tak to je pak hrozne mrnavy... takhle by to bylo vetsi > vice detailu.
Nebo aspon pro ty panoramata udelat sirku ...


Nenechej se zmast... Ac je to podivny, stejne je porad jednim z nejpouzivanejsich rozliseni 1024*768 podivny, ale je to tak...
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 7. 2007 10:22

1024*768 mám na 15náctce LCD :P
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků