Hodnocení všech fotek

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lukáš Kostka 3. 1. 2007 17:51

Dne 1.1.2007 jsem přišel s nápadem, že budu hodnotit každou fotku v novém roce. Důvodem bylo to, co se mi stalo u posledních čtyř fotek - ze zhruba 500 přístupů byly ubohé dva komentáře nebo hodnocení týkající se fotky. Přišlo mi to hrozně málo a tak jsem se rozhodl pro hodnocení každé fotky, jak jsem již psal výše. Denně mi to zabere jednu až dvě hodiny hodnocení. Podle mě hodnocení ostatních fotek i hodně dává - učím se od jiných fotografů. Zajímá mě proto, jestli to schvalujete nebo třeba, jestli by se ke mně někdo nechtěl přidat nebo aspoň trochu víc komentovat některé fotky. Byl bych určitě moc rád. Prospělo by to i této galerii.
Lukáš Kostka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 1. 2007 17:55

Tady má někdo hodně času :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gathis 3. 1. 2007 17:56

1) necítím se dostatečně kompetetní posuzovat fotky (dokážu říct líbí x nelíbí, ale opravdu ještě nemám pocit, že by moje hodnocení mohlo být pro ostatní přínosem)

2) nejsem ochotný věnovat tomu tolik času

Jinak s tím co píšeš souhlasím, bylo by zajímavé mít více hodnocení, ale především komentářů. Pokud máš možnosti provádět to (hlavně časové), jedná se o dobrý nápad :)
gathis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukáš Kostka 3. 1. 2007 17:57

No tak zatím to docela stíhám, jsem student, tak po škole nad galerii sednu a hodnotím.
Lukáš Kostka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miloš 66 3. 1. 2007 18:02

Časem asi přestaneš zkoušelo to už víc lidí, ale fandím Ti
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 66 3. 1. 2007 18:04

gathis píše:1) necítím se dostatečně kompetetní posuzovat fotky (dokážu říct líbí x nelíbí, ale opravdu ještě nemám pocit, že by moje hodnocení mohlo být pro ostatní přínosem)

2) nejsem ochotný věnovat tomu tolik času

Jinak s tím co píšeš souhlasím, bylo by zajímavé mít více hodnocení, ale především komentářů. Pokud máš možnosti provádět to (hlavně časové), jedná se o dobrý nápad :)c/quote]


S bodem 1 si nedělej hlavu spousta lidí si ji vůbec nedělá a přesto hodnotí.
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroslav 3. 1. 2007 18:16

Myšlenka je to pěkná, ale praktické provedení bude u většiny asi pokulhávat. Já osobně tolik času nemám. S DSLR začínám, a chtěl bych si spíše vybrat nějakou kategorii, kterou bych soustavněji prohlížel. Zatím mám často dojem, že nevím co bych k danému fotu "chytrého" napsal, a tak radší nepíšu nic. :)
J.K.
yaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paja1971 3. 1. 2007 18:26

Jo kdyby bylo více času. :cry:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Paja1971
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš Kostka 3. 1. 2007 18:45

Zprvu jsem to taky tak dělal, že jsem prohlížel, jen to, co mně v tom malém náhledu zaujalo, ale mnoho pěkných fotek zůstavá zbytečně neohodnocených, ale i ty horší potřebují hodnocení nebo radu od těch zkušenějších.
Někdy to tak, je, že nevíš, co napsat, tak zkus aspoň dát nějakou známku (nejen ty, ale všichni). Nikdo nikomu hlavu neutrhne, možná se najdou vyjímky, kterým jde jen o známky a po třeba špatné známce ti to schválně vrátí. To by ale nikoho nemělo odradit, aby se řídil ostatními a dával jen dobré známky za fotku neodpovídající známce (už jsem se s tím setkal, nebudu konkrétní).
Lukáš Kostka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paja1971 3. 1. 2007 19:22

Lukáši problém je, že fotek je hodně a času málo. Kdyby se dávala jen jedna fotka za týden, bylo by to možná lepší. Když se dostanu na web, tak se nestačím divit, kolik fotek přibylo. Nedivím se, že někteří lidi, i já, některé fotky nehodnotí, není to přece jejich povinnost. Všechno to je postavené na dobrovolnosti.

Když jsem kdysi fotil na kinofilm, tak žádné digiarény nebyly. Poslal jsi fotku do nějakého časáku a čekal, jestli třeba za pár měsíců nevyjde. A nic, žádná zpětná vazba. Docela mě to deprimovalo. Digiaréna je proti tomu super věc!!!!!!!!! Díky za každý komentář a každou diskuzi!!!!!
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Paja1971
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansky 3. 1. 2007 22:29

Lukas neblbni. Ten cas, t.j. dve hodiny denne, radsej fot, alebo sa vzdelavaj o foteni, pripadne si najdi inu galeriu, kde sa mozno dozvies viac, lebo vacsiu blbost, ako ten tvoj prispevok uplne hore som este tohto roku nevidel a mam pocit, ze si robis postsilvestrovsku srandu
:D :D
Dalibor Stefansky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukáš Kostka 4. 1. 2007 00:08

Žádnou srandu si nedělám, no zatím to zvládám, ale asi to nevydržím nějak dlouho, tak aspoň z měsíc nebo dva to vydržím. Ale o srandu mi určitě nejde.
Lukáš Kostka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 4. 1. 2007 23:29

Lukáš Kostka : má to potom nejaký význam - takto dočasne :?:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gathis 5. 1. 2007 08:20

Dalibor Stefansky píše:Lukas neblbni. Ten cas, t.j. dve hodiny denne, radsej fot, alebo sa vzdelavaj o foteni, pripadne si najdi inu galeriu, kde sa mozno dozvies viac, lebo vacsiu blbost, ako ten tvoj prispevok uplne hore som este tohto roku nevidel a mam pocit, ze si robis postsilvestrovsku srandu
:D :D


ok, musím korigovat svůj předchozí příspěvek, že to je dobrý nápad... asi má opravdu smysl ohodnotit jen sem-tam nějakou fotku, která zaujme, protože zbytek jsou vážně zahozené dvě hodiny....
jak píše dalibor, lepší je vzdělávat se o focení nebo v jiném oboru který má význam a v praxi ho použiješ (prodáš zaměstnavateli), nebo se třeba učit do školy (NE, nedělám si prču)...
můžu sloužit jako odstrašující případ, VŠ teď jak blb doháním těsně před třicítkou a drbu si hlavu nad podobně ztracenym časem před osmi-deseti lety (to Pety: tohle prosím nepřesouvat do vlákna pro ztroskotance :wink: )

prostě když to shrnu, pokud chceš opravdu hodnotit, pak bych být tebou rychle prohlédl náhledy a hodil známku k něčemu, co tě vážně zaujme (ať + nebo -).... osobně bych rozhodně nezabíjel 2 hodiny denně nad výcvakem kdejakého zoufalce.... tím nepopíram, že je zde hodně velmi kvalitních fotek
gathis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 5. 1. 2007 10:07

Kdysi jsem zkoušel ohodnotit vše, padla na to hodina až dvě denně, ale s rostoucím počtem nových fotek jsem to přestal stíhat. (Nehledě na to, že jsem se musel střetávat s množstvím negativních reakcí.) Jsou příjemnější a užitečnější způsoby nakládání s volným časem.
Dnes už se hodnocení věnuju jenom občas, vybírám si podle náhledu a hodnotím jen to, co mě zaujme - ať už v pozitivním nebo negativním smyslu - a nebo k čemu si myslím, že mohu něco podstatného říct.
Ale jinak Lukáši hodně štěstí. Třeba si časem vysloužíš umístění v nevyhlášené soutěži o nejvíce komentářů a získáš za to nějakou výhru jako já... :-)
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků