Pro koho je digi arena?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod aege 7. 2. 2007 16:52

Své fotky sem nedávám proto,by se mi nevešly do alba,ale proto,že jsem si myslela,že jsou tu lidé,kteří by mohli pomoci s radou,co kde delám špatně při focení,místo toho jsem se dočkala jen kritiky,že tu chci se předvádět svými fotkami,také jsem nevěděla,že se tu vystavují pouze umělecké fotografie,podle nicku AK47,škoda,měla jsem zato,že poradí tu začátečníkovi a ne že ho budou stíhat a hanět,jo to jsou naše české lidičky,žádný učený z nebe nespadl,také jste začínali nějak,abych pravdu řekla,také se mi některé fotky jako profesionálů nelíbí,ale každému se přece líbí něco jiného ... :cry:
aege
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 7. 2. 2007 17:06

No hlavně by tu neměl vystavovat někdo, koho rozhodí kritika od jednoho člověka....to by pak mohlo končit špatně...
Jako nezávislej bych řekl, že pravdu máte oba...
Ty v tom: že to tu nemá být jen pro nějaké superhvězdy, ale i pro obyčejné fotografy a začátečníky, kteří se chtějí zlepšit
a AK_47 v tom: že série fotek z dovolený se sem vážně moc nehodí...

(ale neber to jako dogma-je to můj názor)

A hlavně tu můžeš narazit i na pitomce, který ti nedá víc bodů než jeden, jenom proto, že na fotce není rozmazanej pudlík... :mrgreen:
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riman 7. 2. 2007 17:53

Souhlas, jedna kritika vlaštovku nedělá. Ať v dobrém či ve zlém.
A jinak nemám _nejmenší_ tušení, o kom mluvíš... ;-)
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aege 7. 2. 2007 20:44

Zde nejde o nějaké body,alespon mne se o ně nejedná,chtěla jsem slyšet nebo lépe řečeno se dočíst,co dělám špatně a na co si mám dát pozor!Jsem měla v tom Izraeli digifotoaparát poprvé v ruce a tak se mi to focení zalíbilo,že jsem na netu sháněla někoho jako jste vy a tuta digiarena mi byla doporučena,jinak bych sem nelezla,to dá rozum!Jenže jsem nevěděla,že tu nenajdu přívětivé lidičky,ale jen nerudné starce...pardon ... kdo nic nedělá,nic nezkazí ... :!:
aege
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 7. 2. 2007 20:58

aege: Západní čechy? :) Ono je to taky různé v různé dny...Někdy je den, kdy komentáře jsou, jindy zas ne... Ale obecně ti tady neporadí. Občas někdo hodí bod, občas někdo zamachruje tím, že focení rozumí, ale pro rady bych sem nechodil. Sem ne....
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2007 23:53

aege píše:Zde nejde o nějaké body,alespon mne se o ně nejedná,chtěla jsem slyšet nebo lépe řečeno se dočíst,co dělám špatně a na co si mám dát pozor!Jsem měla v tom Izraeli digifotoaparát poprvé v ruce a tak se mi to focení zalíbilo,že jsem na netu sháněla někoho jako jste vy a tuta digiarena mi byla doporučena,jinak bych sem nelezla,to dá rozum!Jenže jsem nevěděla,že tu nenajdu přívětivé lidičky,ale jen nerudné starce...pardon ... kdo nic nedělá,nic nezkazí ... :!:"/quote]


V diskusním fóru nebo v galerii se nedozvíš jak fotit, ale jak fotí nebo jak by to fotili ostatní. Jsou určitá pravidla - kompoziční, která by měl fotograf ctít, ale ostatní už je ve tvých rukou. :wink:
anonymni

Odeslat příspěvekod Paja1971 8. 2. 2007 08:18

2aege: Díval jsem se na Tvoje foto, které většinou ani neotvírám, protože už z miniatur vidím, o co jde, tak souhlasím s tím, že galerie není na ukládání fotek z dovolené. Existují weby, kde by ale tyto fotky přivítali, třeba web o blízkém východu. Pomohla by si tím lidem, co se chystají do Izraele třeba na dovolenou. Já tak dávám na web fotky z Chorvatska. Mrzí mě, že si beat myslí, že si sem nemůžeš chodit pro rady, určitě to tak úplně není. Situace i na jiných webech by byla stejná, můžu to potvrdit. Jen málo lidí se obtěžuje něco napsat, možná proto, že neví co, možná proto, že nemají čas. Když si ale přečteš něco o základech fotografie a budeš dobře sledovat galerii a číst připomínky lidí k jiným fotkám, určitě se něco taky naučíš, úroveň fotek vzroste tím i jejich návštěvnost, hodnocení a přibudou i komentáře. Hlavně se nenechat odradit. :|
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Paja1971
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aege 8. 2. 2007 11:54

Paja:jenze kdyz sem nedám zádnou fotku,tak jak vy poznáte jestli fotím dobre či špatne????To mi teda vysvětlete?!!!!!Navíc fotit v Izraeli se musí dost narychlo,páč v každém vidí potencionálního teroristu...takže kdyby jste tam nekdo jel,zapomente na nejaké dlouhé zaměřování určitého objektu,hned máte za zadkem několik vojáků a ti se s nikým nemazlí ... pokud chcete něco vyfotit,tak si ten záběr musíte doslova ukrást..... jinak vás čeká v lepším případě hodinový výslech na policii, proč tomu objektu věnujete takovou pozornost a proč tak dlouho trvá vyfocení jednoho snímku ... :!: :!: :!:
aege
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 2. 2007 12:47

Tož řekneš,že máš foťák do 3000kč :wink: :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan 2 8. 2. 2007 13:32

Já osobně sem rád za každej názor podle kterého se v podobné situaci můžu pokusit zařídit a vylepšit tak co se mě nepovedlo.
Dušan 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aege 8. 2. 2007 14:29

Už vidím všechny zdejší profesionály jak fotí v Izraeli umělecká fota a pak sedí celý den na strážnici a vysvětlují rukama nohama,proč pul hodiny běhali kolem foceného objektu,ale nezoufejte,i když vám pamětovku vymažou,tak vám ji zase naformátují... a můžete fotit dál,ale fotíte dost narychlo a s automatikou,jistě,pak si fotky doma upravíte v PC... ale to již není o focení samotném ... dovolená v pravém slova smyslu to nebyla,nýbrž léčebný pobyt ,a že jsou snímky spíše doleva,tak to bude asi tím,že mám nohu o pár cm kratší,u fotomobilu se to ztratí,tady asi neee ... jiné vysvětlení mne nenapadá .....hmmm :!: :!: :!:
aege
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paja1971 8. 2. 2007 16:25

2aege: Tak teď vlastně nevím o co Ti vlastně jde. Už jsem narazil na pár takových návštěvníků, nejdříve se rozepisují, jak mají jejich všichni jejich fotky komentovat a když někdo napíše názor, tak jsou rozčílení a říkají, však si to zkuste, jak jsem to měl asi udělat atd...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Paja1971
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aege 8. 2. 2007 16:44

PAJa,jsi asi nepochopil,jsem pouze narážela na umělecké fotky,jak je udělat zrovna tam!!!!Jako já jsem nepochopila,jak k mým fotkám by jste mi mohli dát radu či komentář,aniž by jste je viděli,když jsem podezřívaná,že tu vystavuji fotky!!!Ale moc Ti děkuji za rady,jsou pro mne duležité pro focení zde,ne v cizině,a to předtím byla dobře míněná rada pro všechny z vás,kdo by jste do Izraele jeli,pokud jsem dobře pochopila vzkaz psaný nickem Dušan!!!Omlouvám se všem,že jsem k vám tak vpadla... a díky za vše :|
aege
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riman 9. 2. 2007 09:43

aege: Podmínky vzniku fotky zná jenom její autor. Ostatní vidí jenom výsledek a jen ten mohou hodnotit. A tak je to správně. Jakkoli je to kruté, nebudeme přece malíře omlouvat, že ta jeho mazanice sice za nic nestojí, ale když on měl hlad, pohádal se s přítelkyní a dostal záchvat zimnice...
Jinak fotky sem dál vkládej, nicméně obrň se, protože komentáře (alespoň zpočátku) nebudou nejvlídnější. Ale určitě se čas od času najde někdo, kdo přijde s dobrou radou...
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků